Vybavte se s přicházejícím jarem a hoďte se do formy! Máme pro vás ty nejnovější elektrokola pro rok 2024! K modelům Crussis 2024 od nás navíc získáte dárek v hodnotě až 2000 Kč a také poukaz na servis kola do sítě servisů Kolofix.
Benefit icon Doprava ZDARMA nad 2000Kč Benefit icon MONTÁŽ U VÁS DOMA stroj dovezeme a smontujeme Benefit icon SERVIS U VÁS DOMA záruční i pozáruční Benefit icon PŘES 100 ZNAČEK V NABÍDCE více jak 40 000 ks skladem Benefit icon Odeslání v den
objednání do 15 h

Jak vybrat veslovací trenažér

Jak vybrat veslovací trenažérJak vybrat veslovací trenažér je vždy otázkou toho, kdo a s jakou intenzitou na něm má cvičit. Jiný veslovací trenažér bude vyhovovat pro ryze kondiční veslování na spalování tuku či zpevnění svalstva začátečníka a jiný pro každodenní veslařský trénink aktivního sportovce. 

Samozřejmě je třeba zohlednit i váhu a výšku osob které mají veslovací trenažér používat. Pro životnost stroje a komfort cvičení jsou nejdůležitější mechanismus vytvářející odpor při veslování, pojezd sedáku a nášlapy na nohy. 

Za jednu z nejzásadnějších věcí pak považujeme zajištění záručního servisu u zákazníka doma a dostupnost náhradních dílů, která bývá hlavně u levnějších značek problémová. Zákazníci si to často neuvědomují, ale u většiny nespecializovaných prodejců je třeba trenažér v případě problému rozebrat a zaslat na reklamaci, což je velmi nepříjemné a zdlouhavé. Na trhu je ale i několik specializovaných firem, které stejně jako my zajišťují servis u zákazníka doma v případě poruchy stroje. Pokud tedy se strojem máte nějaký problém, technik dojede na místo a závadu odstraní, případně na naše náklady stroj odveze a přiveze.   

  

Jak vybrat - konstrukce vesla, brzda

Setkat se můžete s šesti různými konstrukcemi veslovacích trenažérů, lišících se velikostí stroje, posedem, komfortem a plynulostí záběru a životností. Volbou nevhodného či nekvalitního veslovacího trenažéru zásadně ovlivníte výsledky tréninku a vaše odhodlání k němu. Chuť veslovat na stroji, který vrže, má nepříjemný, trhavý záběr a nohy vám v nášlapech pořádně nedrží vyžaduje podstatně více vůle než veslování na kvalitním a komfortním stroji.  

Jak vybrat veslovací trenažér - pružinovéVeslovací trenažéry s pružným lanem  – jedna z nejlevnějších variant veslovacích trenažérů, zátěž je vytvářena gumovým expandérem, který se při veslování napíná. Tento typ vesel bychom vyloučili jako první, mají naprosto nevhodný, nepřirozený průběh záběru a lana se časem vytahají.      Jak vybrat veslovací trenažér způsob vytváření zátěže

Tlumičové veslovací trenažéry – odpor u těchto strojů je vytvářen hydraulickými tlumiči. Levnější modely mají jen pevné tlumiče (zátěž se nastavuje posuvem páky po rukojetích, ergonomie záběru je velmi nepřirozená a mají omezený rozsah pohybu). Pokročilejší systém využívá nastavitelné tlumiče s otočnou koncovkou (zátěž měníte otočením koncovky se stupnicí, umí i menší zátěže). Společnou nevýhodou tlumičových vesel je životnost tlumičů, které u levných vesel zpravidla nevydrží ani záruku, u značkových vesel se pak pohybuje okolo 2 až 5 let. 

Nejrozšířenější, pro domácí použití, jsou veslovací trenažéry s magnetickou brzdou. U nich je záběrový odpor vytvářen sadou permanentních magnetů, jejichž přibližováním či naopak vzdalováním od setrvačníku se mění síla magnetického pole a brzdný účinek. Pohyb lišty s magnety probíhá buď otočným regulátorem ručně (u manuálně ovládaných vesel), případně servomotorem (u elektronicky ovládaných vesel s programy). Veslovací trenažéry: způsob vytváření zátěžeVýhodou je tichost brzdy, široký rozsah zátěží a u kvalitně provedených modelů dlouhá životnost. Jednotlivé modely magnetických veslovacích trenažérů se liší počtem magnetů a tím i maximální možnou zátěží, kterou umí vyvinout. POZOR na úplně levné modely osazené nekvalitními komponenty, u nichž bývá záběr trhavý a hlavně jsou osazeny levným navíjecím mechanismem s nevalnou životností. 

Variantou magnetické brzdy je brzda indukční (elektromagnetická), která je ale poměrně málo rozšířená, najdete ji spíše u profesionálních strojů, ideální je vhodná spíše pro terapeutické či medicínské účely, a to pro svou přesnost. U indukční brzdy je u setrvačníku napevno instalována cívka s elektromagnetem, počítač řídí proud v cívce a tím sílu magnetického pole. Nevýhodou jsou velmi drahé opravy v případě poruchy základové desky, či počítače.Veslovací trenažéry: způsob vytváření zátěže

 

Další, velmi oblíbenou skupinou jsou veslařské trenažéry vzduchové, které jsou často využívány pro domácí sportovní trénink i pro komerční účely. Jejich principem je "větrák s lopatkami", kterému se reguluje přívod vzduchu a tím odpor záběru. Tato vesla mají velmi příjemný a přirozený záběr, nevýhodou může pro někoho být slyšitelné "šustění" proudícího vzduchu.

To částečně řeší veslovací trenažéry s pravděpodobně nejdokonalejším systémem a to vzduchovo-magnetickou, či vzduchovo-indukční brzdou. Ty v sobě kombinují výhody magnetické a vzduchové brzdy, mají největší rozsah zátěží a umožňují i pokročilé funkce jako možnost využití automatických tréninkových programů, případně programů řízených tepovou frekvencí. Ty vyhovují nejširší skupině zákazníků, ženám, mužům začátečníkům i aktivním sportovcům.  

 

Veslovací trenažér jak vybrat vodní

Poslední skupinou jsou veslovací trenažéry s vodním médiem, u kterých se v nádobě s vodou roztáčí lopatky a omezením množství vody klapkou, případně jejím množstvím se regulujete zátěž.

Jejich záběr je velmi příjemný, přirozený a plynulý, stejně tak životnost těchto strojů je dlouhá. Zmínit je třeba nutnost použití chlorových tablet do vody, cca 1x ročně, aby voda zůstala nezávadná. 

Poslední dobou se, i díky jejich masové produkci a s tím související cenové dostupnosti, stávají hodně žádanýmiSpecifický je u nich zvuk vody, které pro někoho tvoří příjemnou kulisu, jiní volí raději tišší variantu magnetických vesel. 

 

Bude trenažér vhodný na vaši postavu ? 

Veslovací trenažér délka pojezdu

Jak vybrat veslovací trenažér pojezd

Vyšší a těžší osoby by si rovněž měli hlídat velikost a robustnost rámové konstrukce veslovacího trenažéru a délku pojezdu.

Kromě uvedené nosnosti je dobré brát v potaz hlavně hmnotnost stroje. Čím vyšší je hmotnost stroje, tím robustnější konstrukce bude a tím odolnější. Důležitá je rovněž kvalita zpracování a použitých materiálů. 

Pokud jste vyšší postavy, přes 180 cm, doporučuji ověřit si rozsah a délku pojezdu konkrétního modelu. Hlavně u nižší a střední třídy vesel nebývá pojezd dostatečně dlouhý pro osoby vyššího vzrůstu, je tedy dobré si přeměřit potřebnou délku pojezdu, případně se poradit při výběru vesla s odborníkem.

 

Kvalita pojezdu a uložení sedáku veslovacího trenažéru

Kvalitou a typem pojezdu je dána jeho životnost a z části i tichost veslovacího trenažéru. Levnější modely používají pojezdy z plastu bez ložisek, případně jen kovová pouzdra, jejich největší nevýhodou je velmi rychlé opotřebení i při kondičním domácím použití.

Kvalitnější veslovací trenažéry mají pojezd s ložisky, jehož životnost je podstatně delší, i zde však záleží na kvalitě materiálu vlastních koleček a preciznosti zpracování. Stejně jako vždy i zde platí zásada nekupovat to úplně nejlevnější, ale zvolit alespoň střední třídu strojů, u nichž je záruka že jsou osazeny kvalitními komponenty. 

U vybraných veslovacích trenažérů renomovaných výrobců (např. FINNLO, TUNTURI, CONCEPT ...) jsou pak použity pokročilé systémy pojezdů které zajišťují podstatně tišší chod, delší životnost i při extrémním zatížení a vyšší stabilitu sedáku.  

 

 

Jak vybrat veslařský trenažér pedály obyč

Nášlapy veslovacích trenažérů

Pro toho, kdo kupuje veslařský trenažér na opravdu pravidelný, sportovnější trénink jsou zcela zásadní použité nášlapy stroje. Bohužel ani relativně drahý stroj není dnes zárukou kvalitních a nastavitelných pedálů, umožňující pevné držení nohy a její přirozený pohyb při veslování

Jak vybrat veslařský trenažér - pedály profi

Jednodušší jednodílné pedály mají dvě zásadní nevýhody –nelze je nastavit dle velikosti nohy a natáčí se jen na ose, neumožňují tedy přirozené zvedání paty v přední fázi pohybu.

 

Lepším řešením jsou vícedílné profesionální nášlapy, kterými jsou výjimečně osazeny už i některé domácí modely okolo 15-20 000 Kč a najdete je v podstatě u všech profesionálních veslařských trenažérů vyšších cenových kategorií. Ty už umožňují nastavení polohy chodidla dle velikosti nohy i přirozený pohyb paty v přední fázi pohybu.  

 

 

Jaké vybrat ovládání zátěže veslařského trenažéru ?

Dle způsobu ovládání zátěže dělíme veslovací trenažéry na manuálně řízené (odpor veslování je nastavován ručně otočným, nebo posuvným regulátorem se stupnicí zátěže) a elektronicky řízené.

Veslovací trenažéry: ovládání zátěže

jak vybrat Veslovací trenažéry: ovládání zátěže

U manuálně ovládaných strojů  jednoduše manuálně otočíte regulátorem, nebo posuvnou pákou na požadovanou zátěž a veslujete. Pokud chcete zátěž změnit, musíte přestat veslovat a zátěž ručně změnit.

U veslovacích trenažérů s elektronickou změnou zátěže je možností více. Buď můžete odpor také regulovat ručně, ale děláte to tlačítky + a - na displeji počítače (případně u vybraných modelů FINNLO bezdrátově přímo na rukojeti stroje), nebo můžete zvolit některý z přednastavených automatických programů, které budou zátěž korigovat sami dle zvoleného profilu trati (jeho průběh vidíte na displeji), či vaší tepové frekvence (snímané hrudním pásem). 

Vybrané modely elektronicky ovládaných eliptických trenažérů jsou pak vybaveny i bluetooth umožňující komunikaci s tréninkovými aplikacemi, jízdu na GOOGLE Maps a ovládání zátěže přes SMART phone, či tablet. Tomuto tématu se díle věnuje samostatný odstavec "Virtuální trénink na GOOGLE Maps".  

 

Jakou vybrat nosnost veslařského trenažéru ?

Nosnost veslovacího trenažéru vždy souvisí s masivností rámu a kvalitou pojezdu. Bohužel ji dnes už určuje přímo dovozce či výrobce stroje a je tak jen otázkou solidnosti a odvahy dané značky jakou hodnotu u stroje uvede. I proto na trhu najdete 15 kg no-name stroj za 5 000 Kč, který má uvedenou stejnou nosnost jako 45 kg vážící stroj renomované značky za desetinásobek ceny. Vždy tedy doporučujeme orientovat se především podle váhy stroje, která vám napoví kolik je na stroji materiálu, jak masivní rám je a co vydrží. Záleží samozřejmě i na kvalitě zpracování a použitých materiálech, ty už ale laik těžko určí.

Zjednodušeně lze říci, že pro občasné ryze kondiční veslování lehčích, drobnějších osob lze při požadavku na co nejnižší cenu koupit stroje v cenách okolo 7 až 10 000 Kč (levnějším strojům doporučujeme se vyhnout). Pro rodinné využití a pravidelné kondiční veslování jsou použitelné stroje okolo 13 až 20 000 Kč, no a veslovací trenažér který má vydržet každodenní sportovní trénink 100 kg člověka, či silovější zatížení se bude pohybovat zhruba okolo 20-30 000 kč. 

Jak vybrat veslovací trenažér sklopení

 

 

Veslovací trenažéry a jejich uskladnění

Veslovací trenažéry jsou většinou vybaveny přepravními kolečky pro snazší přesun, po docvičení lze tedy jen stroj přizvednout a převézt na místo kde nepřekáží.

U vybraných modelů je možné je z důvodu úspory místa složit, případně sklopit.

 
 
 
 
 

 

Měření tepové frekvence

Měření tepu je klíčovým údajem pro účinné cvičení ať už ke spalování tuku, nebo fyzickou kondici. 

Levnější veslovací trenažéry nemají snímání tepu vůbec, lepší stroje jsou vybaveny integrovaným přijímačem na signál od hrudních pásů, měřícím tepovou frekvenci s přesností EKG (ať už analogově, nebo přes Bluetooth). Hrudní pás, který máte přes hrudník pak vysílá bezdrátově informaci do počítače trenažéru a ten ji následně zpracovává. 

 

 

Výhody koupě veslovacího trenažéru u specializované firmyRotoped jak vybrat Měření tepové frekvence

Osobně bych věci jako je jízdní kolo, sekačka, nebo právě fitness trenažér nikdy nekoupil v klasickém všeobecném eshopu, nebo marketu, protože ze zkušenosti vím, že cokoli následně člověk potřebuje, má většinou smůlu. 

Při koupi u specializované odborné firmy získáte řadu výhod:

  • možnost dodání veslařského trenažéru včetně montáže technikem u vás doma
  • poprodejní poradenství s obsluhou produktu pokud si nebudete s čímkoli vědět rady - námi prodávané produkty známe a s jejich obsluhou vám rádi poradíme
  • zajištění záručního servisu technikem přímo u vás doma - pokud budete mít se strojem jakýkoli problém, bez nutnosti veslovací trenažér trenažér rozebírat a posílat na servis k prodejci či dovozci jak je bohužel běžné u většiny firem
  • prodlouženou záruku - na většinu strojů nabízíme prodlouženou záruku a to na celý stroj, případně jeho nejdůležitější části. Proto pokud je pro vás délka záruky důležitá, vždy si před koupí pečlivě zkontrolujte skutečnou délku záruky poskytované prodejcem na jednotlivé části stroje.

 

 

Široký sortiment námi nabízených modelů najdete v našem eshopu v sekci veslovací trenažéry.

Pokud byste s výběrem veslovacího trenažéru potřebovali poradit, neváhejte se obrátit na naše techniky, kteří jsou vám k dispozici v pracovní dny od 9,00 do 18,00 hodin na naši zákaznické lince 602 119 550

 

Přejeme vám šťastnou ruku při výběru vašeho trenažéru a věříme, že vám pomůže upevnit vaše zdraví a dosáhnout vašich cílů.  Váš specialista na fitness - Fitham.cz

 

Jak nastavit výšku sedla mapka

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět