Vážení zákazníci, věnujte prosím pozornost skladovým dostupnostem u zboží a očekávaným termínům naskladnění. Z důvodu vládních opatření slouží naše prodejny pouze pro osobní odběr objednávek, eshop v provozu bez omezení!

Dojezdy a jejich rozdělení:

Obecně pokud se chceme pohybovat na jedno nabití v rozmezí do cca.50km, stačí nám základní baterie s kapacitou 9-11 Ah, v případě středních, až delších vzdáleností je třeba už volit vyšší kapacitu baterie 13-16 Ah.

Při požadavku na co nejdelší dojezd s dopomocí na jedno nabítí je ideální vybírat elektrokola se středovým pohonem a kapacitou baterie kolem 14 Ah a více.

Někdy se kapacita baterií elektrokol uvádí ve Wh, kdy 500Wh odpovídá ekvivalentu cca 13,4 Ah.

 


Je třeba ještě říci ohledně zmiňovaných dojezdů (což je velice často vyhledávaný pojem při výběru elektrokola), že tato problematika není úplně tak prostá. Dojezd je ovlivněn jak hmotností cyklisty, terénem, kapacitou baterie, osazením kola a řídící elektronikou, která dávkuje dopomoc při jízdě. To vše má zásadní vliv na reálný dojezd a proto je třeba si uvědomit, že dojezd nelze brát jako nejzásadnější parametr při výběru kola. Především u méně známých značek je tento údaj často zkreslen stejně tak jako předimensované nosnosti u některý značek cardio trenažérů a posilovacích strojů. Z těchto důvodu se snažíme si udělat o co nejvíce produktech osobní názor a zkušenost, abychom mohli našim zákazníkům předat adekvátní informace.

Nicméně nemusíte mít obavy z tohoto tématu, protože ač většina zákazníků právě vybírá dle maximálního dojezdu, z praxe si každý brzy uvědomí, že je dobré vědět, že kolo má dostatečně velký dojezd, ale pravděpodobně nikdy dobrovolně nebudete sedět na kole více jak 70 km při běžném používání.


 

Profi stroje XEBEX brzy skladem!
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět
Rozumím

Tyto stránky využívají soubory cookie, používáním tohoto webu souhlasíte s jejich použítím. Více informací