Jak vybrat ribstole

Stejně jako u všeho zboží i u ribstolí a hrazd existují kvalitativní rozdíly na které je dobré při výběru ribstole či hrazdy dávat pozor. Mezi ty nejdůležitější patří:

 

Žebřiny a jejich materiálRibstole žebřiny

Materiál bočnic - Největší rozdíly ve kvalitě bývají u dřevěné ribstole. Nejlevnější jsou ribstole jejichž bočnice jsou vyrobené z jednoho prkna s vyvrtanými a zacpanými suky, materiálem je většinou smrk či borovice. Kvalitnější ribstole mívají bočnice z laťovky, díky čemuž jsou tvarově stálejší a estetičtější.

Materiál příček - U levných ribstolí jsou příčky kulaté a do bočnice jen šroubované, jejich materiálem bývá u méně kvalitních ribstolí buk. Lepší ribstole mají příčky oválného tvaru a do bočnice truhlářsky vlepené (zamezí vrzání), jejich materiálem je u lepších žebřin jasan, jehož dřevo je podstatně pružnější a vyrábí se z něj i tělocvičné náčinní, například bradla. 

V případě, že chcete na ribstole věšet hrazdy a podobné doplňky kvalitní ribstol dokonce nutností. U kovových ribstolí rozhoduje o jejich životnosti způsob ošetření před vlastním lakováním a typ povrchové úpravy (obyčejná barva, vypalovaný komaxit apod.). Nejlepší s ohledem na povrchovou úpravu jsou ribstole s nerezovými příčkami, jsou ale také nejdražší.

 

Žebřiny a jejich rozměry

Standartním rozměrem domácí ribstole je výška 240cm a šířka 75 až 80cm. V nabídce jsou ale i ribstole jiných rozměrů, ty je dobré volit s ohledem na výšku stropu, prostor v interiéru, výšku člověka a možné zavěšení hrazd, bradel a podobně.

 

zebriny-ribstole-hrazda.cz-jak vybrat1

Žebřiny a jejich uchycení

Systém uchycení opět souvisí s jejich cenou. U levnějších ribstolí je jen do hrany bočnice našroubován samořeznými šrouby uchycovací plech a ten pak uchycen do zdi. Na tyto ribstole není vhodné zavěšovat doplňjkové hrazdy a podobně. U kvalitnějších ribstolí je lakovaný kovový „L" profil (viz obrázek) uchycen skrz bočnici vratovým šroubem do předvrtaného otvoru a druhou částí do zdi. Součástí jsou i ochranné „čepičky" zaručující dokonalý vzhled celého kompletu.

 

 

Doplňky na žebřiny 

na žebřiny lze dokoupit řadu doplňků které zvyšují jejich využitelnost a umožňují procvičení celého těla. Jsou jimi závěsné lavičky, hrazdy či bradla a další doplňky. Jejich kompletní sortiment najdete v našem eshopu. 

 

 

Kompletní sortiment ribstolí najdete na našem eshopu ZDE 

 

 


Rozumím

Tyto stránky využívají soubory cookie, používáním tohoto webu souhlasíte s jejich použítím. Více informací