Vážení zákazníci, věnujte prosím pozornost skladovým dostupnostem u zboží a očekávaným termínům naskladnění. V souvislosti s vysokým množstvím zásilek aktuálně zaznamenáváme u všech dopravců zpoždění dodání 1-3 dny. Z důvodu vládních opatření slouží naše prodejny od 28.12. opět pouze pro osobní odběr objednávek, eshop v provozu bez omezení!
Mazivo na běžecké pásy Treadmill lubricant TUNTURI T-lube

Mazivo na běžecké pásy Treadmill lubricant TUNTURI T-lube

Dostupnost: V ČR vyprodáno, dostupné od 18.03.2021

Pokud s výběrem potřebujete poradit, obraťte se prosím na naši zákaznickou linku 602 119 550

Cena:
759 Kčvč. DPH
Výrobce: TUNTURI
Záruka: 2 roky záruka

Speciální polymerační olej ve spreji TUNTURI Treadmill lubricant (200 ml), nutný pro údržbu běžeckého trenažéru. Přípravek slouží k mazání styčné plochy mezi samotným pásem a deskou po které klouže.

 

 • Udržovací prostředek je postavený na bázi silikonového oleje s polymeračními přísadami vytvářející odolný film.
 • Údržba běžeckého pásu zvyšuje jeho životnost. Výrobci obecně doporučují nanášet lubrikační prostředek po každých 20-ti hodinách provozu.

 

Jak mazat běžecký pás můžete shlédnout např. v našem rádci.

Příslušenství

Příslušenství ke strojům
Typ příslušenství:
Návleky na osu
Záruka:
2 roky záruka
Katalogové číslo:
14TUSFU315

Diskuze ke zboží Mazivo na běžecké pásy Treadmill lubricant TUNTURI T-lube

Na tomto místě se můžete zeptat na cokoliv ohledně tohoto zboží nebo sdělit svou zkušenost s výrobkem. Fitham.cz nenese žádnou zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi, zárověn si vyhrazuje právo nevhodné příspěvky odstranit.

Vložit příspěvek
Vložit nový příspěvek
Váš email nebude nikde zveřejněn

 • Dan
  25. 06. 2020
  Dobrý den. Jak často by se měl pás přibližně mazat? Například při používání ob den? děkuji
  • Fitham.cz
   25. 06. 2020
   Dobrý den, na frekvenci údržby v podobě mazání běžecké desky není přesný recept. Záleží na teplotě, vlhkosti, množství dodaného maziva z předešlé údržby, četnosti zatížení, .... Jednoduše lze rozpoznat nutnost dalšího namazání tak, že pod běžeckou gumotextilní kurtu vložíte dlaň. Pokud je na omak cítit mastnosta potom je vše v pořádku, deska nesmí být suchá. Není ale vhodné ani mazání přehánět, mohlo by dojít k prosaku, nebo k znečištění hnací hřídele, v takovém případě musí dojít k rozebrání trenažéru a k jeho vyčištění. Odhadem se deska maže 1-2 x za 14 dní.
 • Štěpánka V.
  10. 12. 2019
  Dobrý den,
  Jaké množství se použije na je u aplikaci?

  Děkuji a přeji hezký den

  Štěpánka Vildová
  • Fitham.cz
   11. 12. 2019
   Dobrý den, obsah má 200ml, těžko říci kolik přesně se spotřebuje v rámci jednoho aplikování, odhadem uvedený obal vydrží na 30-50 cyklů. Samozřejmě záleží na velikosti desky. Obsah však vydrží i několik roků, záleží na teplotě v místnosti (rychlosti odpařování), vlhkosti, četnosti-frekvenčnímu zatížení.
 • Petr Stuchlík
  24. 01. 2018
  Dobrý den , mám od Vás čerstvě zakoupený běhací trenažer PRO-FORM Performance 600i. Montážní technik nás upozornil na nutnost mazacího oleje. Je tento olej vhodný i pro moji značku pásu?
  • Fitham.cz
   26. 01. 2018
   Dobrý den, silikonový olej TUNTURI Treadmill lubricant, který nabízíme je speciálně určený pro běžecké trenažéry, bez ohledu na značku. Jeho předností jsou polymerační účinky, ty zajistí vyšší odolnost, nedochází tedy k jeho rychlému stírání a odpařování, oproti klasickému silikonový oleji. Ten lze také sice použít jako "nouzové" mazání, problematické je jak již jsem uvedl jeho neschopnost vytvrdnutí, pokud se bežecký trenažér například skladuje ve složené vertikální poloze, hrozí stékání oleje na hnací hřídel a další problémy s tím spojené. Samotná spotřeba běžného silikonového oleje je pochopitelně výrazně vyšší.
 • Honza
  14. 04. 2014
  Dobrý den. Jaká je na lubrikantu uvedená trvanlivost? Vzhledem k tomu, že uvádíte, že balení by mělo vydržet na 4 - 5 let (záruka je samozřejmě standardně dva roky).
  A za druhé - uvádíte, že je možné tento lubrikant použít i na jiné běhací stroje. Jaké jiné lubrikanty ještě existují? Určitě je vyrábí i někdo další.
  Děkuji za odpovědi.
  • Fitham.cz
   14. 04. 2014
   Dobrý den, předem bych chtěl upozornit, že se jedná o spotřební věc, kde trvanlivost výrobce nijak nespecifikuje. Jedná se však o mazivo na bázi silikonů, kde by nemělo dojít k jeho zkáze v řádu mnoha let. Balení pochopitelně vydrží v závislosti na frekevenci aplikování, v domácí provozu je to skutečně 4-5 let. TUNTURI lubrikant je specifický tím, že částečně polymeruje, vyváří odolnou vrstvu proti setření, navíc neobsahje žádné "benzeny" a látky které mohou naleptávat a znehodnocovat ostatní materiály. Lze použít i běžný "silikonový" olej ve spreji, aplikovat se však musí častěji, protože se stírá, navíc je nutné dávat pozor na dávkování, aby nedošlo k jeho přenosu na hnací hřídel.
 • Antoš
  19. 03. 2014
  Dobrý den, rád bych věděl na kolik použití asi vystačí tento olej (200ml) když výrobce udává aplikaci oleje po dobu 5 sekund při každém mazání. Děkuji
  • Fitham.cz
   19. 03. 2014
   Dobrý den, Tunturi Treadmill lubricant ve speaji o objemu 200ml výdrží na skutečně dlouhou dobu, pochopitelně v závislosti na frekvenci zatížení běžeckého trenažéru. Při domácím využívání a aplikaci zhruba po 14 dnech, je to odhadem 4-5 let.
 • Budková Dagmar
  16. 03. 2009
  Dobrý den,
  ráda bych věděla zda TUNTURI Treadmill lubricant je vhodný i na běžecké pásy jiné načky. Mám doma Bremshey Ambition.
  Děkuji
  • Fitham.cz
   16. 03. 2009
   Dobrý den, Tunturi treadmill lubricant je svým složením vhodný i pro běžecké trenažery jiných značek. Jedná se o prostředek, kde jsou hlavní složkou silikonové oleje, které snižují tření pásu po desce. Lubrikant neobsahuje žádné agresivní složky, které by mohly nějakým způsobem znehodnotit pás.

Alternativní výrobky

Od 28.12. osobní odběr na prodejnách
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět
Rozumím

Tyto stránky využívají soubory cookie, používáním tohoto webu souhlasíte s jejich použítím. Více informací