Přijďte si osobně vyzkoušet a nechat poradit s výběrem trenažérů, posilovacích strojů či fitness doplňků na domácí cvičení. Naši odborní poradci vám rádi vše vysvětlí na jedné z našich poboček.
Benefit icon Doprava ZDARMA nad 2000Kč Benefit icon MONTÁŽ U VÁS DOMA stroj dovezeme a smontujeme Benefit icon SERVIS U VÁS DOMA záruční i pozáruční Benefit icon PŘES 100 ZNAČEK V NABÍDCE více jak 40 000 ks skladem Benefit icon Odeslání v den
objednání do 15 h

Proč je dobré cvičit doma?

Nový rok a zároveň nepříliš příznivé okolnosti pro skupinové sporty či veřejné návštěvy fitness center vyvolává bez pochyby otázku jak nezlenivět a začít na sobě pracovat. Čas pohodlného lenošení a nekonečného očekávání na "normální" situaci nebere konce a vás jen napadá, jak a kde uděláte tu vytouženou "formu do plavek" či prostě jen něco pro své zdraví. Navíc jste si určitě dali novoroční předsevzetí, že tentokrát už do toho opravdu šlápnete?

Co takhle začít se cvičením doma? Pokud vám už tato idea přišla na mysl, ale stále jste se nerozhoupali k akci, přečtěte si tento článek plný doporučení pro zdravý životní styl. 

Do domácího cvičení se můžete pustit kdykoliv a má nespočet výhod. Patří mezi ně třeba to, že můžete cvičit, kdykoliv se vám zachce, protože nejste omezeni pracovní dobou a ostatními návštěvníky. Také počítejte s úsporou času, který strávíte na cestě do posilovny a zacvičíte si v dokonalém soukromí.

Flexibilita

Pokud se rozhodnete pro vytvoření domácí posilovny, flexibilita je jedna z největších výhod, které bychom si mohli uvést. Možnost cvičit tak, aby vám fyzická aktivita perfektně zapadla do denního rozvrhu, je k nezaplacení. Přístup k posilovacímu vybavení máte 24/7, což je luxus, který vám téměř žádné fit centrum nenabídne.

Chcete zhubnout a zpevnit?

Pokud se rozhodnete shazovat povánoční kila, nejlepší pro vás bude aerobní aktivita. Což znamená  třeba chůzi nebo běh na běžeckém pásu, cvičení na rotopedu nebo eliptickém trenažeru, případně veslovacím trenažéru. Takovou aktivitu by jste měli zařadit 2 - 3x týdně. Pokud si ve výběru vhodného trenažéru nejste jisti, přečtěte si naše Nákupní rádce, kde se dozvíte potřebné informace, podle kterých trenažér vyberete.

Bojíte se, že nemáte na takovýto stroj dostatek prostoru, na našem e-shopu nabízíme například úsporné běžecké pásy pod postel (jednoduše složíte a schováte pás pod postel), nebo některé eliptické trenažery a rotopedy, které se také dají složit.

Při "hubnoucích aktivitách" je dobré hlídat si tepovou frekvenci. Pro tento účel se určitě vyplatí zakoupit pro vaše potřeby adekvátního pomocníka pro měření tepové frekvence. Můžete si u nás vybrat sporttestery či fitness náramky apod.

Případně si můžete měřit tepovou frekvenci prostřednictvím hand pulsů na trenažéru či hrudního pásu.

Pro více informací, jak správně měřit tepovou frekvenci, doporučuji přečíst tento článek o měření tepové frekvence

Jde to i bez trenažérů

Pokud vás nebaví monotónní šlapání na trenažerech, opravdu nemáte místo nebo nechcete investovat tolik peněz, můžete vyzkoušet HIIT nebo kruhový trénink. Na ten vám stačí minimálně podložka na cvičení a můžete si trénink sestavit z cviků pouze s vlastní vahou.

Postupně můžete svou domácí posilovnu rozšířit například o kettlebell, gymnastický míč, bosu, švihadlo, jednoruční činky a jiné cvičební pomůcky, keré vám pomohou při cestě za postavou snů.

Naberte svaly!

Ti z vás kteří se nejvíce bojí, že se zavřenou posilovnou přijdou o tvrdě vydřené svalstvo, nezoufejte!  I vy si můžete doma vytvořit domácí posilovnu, nebo jen posilovací koutek. To vše se odvíjí od možného prostoru a výši investice, která vám je k dispozici.

Pokud se co nejvíce chcete přiblížit klasickému fitku, můžete si pořídit různé kombinované stroje, například multifunkční posilovací věž, která umožňuje na malém prostoru procvičit celé tělo. 

Posilovací věže lze koupit v širokém cenovém rozpětí, ceně vždy odpovídá kvalita provedení a hlavně komfort cvičení a správný průběh cviku. 

 

Více informací, jak vybrat posilovací stroj, najdete v nákupním rádci. Dále si můžete vybrat posilovací lavici na břicho, posilovací stroje na nohy, stojanové konstrukce a další posilovací stroje

Pro ty méně náročnější z vás, nebo pro vás kdo žijete v menších bytech a musíte brát ohled s hlukem na sousedy, máme v nabídce hrazdy a žebřiny- ribsole.

I v tomto případě doporučujeme navštívit sekci cvičebních pomůcek a kde si můžete vybrat kettlebell nebo jednoruční činky od nejmenších vah pro holky po největší váhy pro pořádné siláky.

Šikovným fitness pomocníkem při cvičení je také posilovací odporová guma, která je dobrá pro efektivní procvičení všech svalů.

Cvičení doma může být velice pohodlné, ale zároveň to chce velkou motivaci, protože doma vás nikdo neohlídá, zda cviky provádíte poctivě. V první řadě si ale člověk musí uvědomit, že cvičí hlavně kvůli sobě, aby se cítil, nebo vypadal skvěle.

Takže šup do cvičícího úboru a jde se na to..

 

 

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět
Rozumím

Tyto stránky využívají soubory cookie, používáním tohoto webu souhlasíte s jejich použítím. Více informací