Objevte krásy babího léta ze sedla elektrokola, na koloběžce, nebo se vydejte na zářijový výlet do přírody. Pokud si nevíte rady s výběrem, rádi vám poradíme!
Benefit icon Doprava ZDARMA nad 2000Kč Benefit icon MONTÁŽ U VÁS DOMA stroj dovezeme a smontujeme Benefit icon SERVIS U VÁS DOMA záruční i pozáruční Benefit icon PŘES 100 ZNAČEK V NABÍDCE více jak 40 000 ks skladem Benefit icon Odeslání v den
objednání do 15 h

Výška sedla na rotopedu, či cyklotrenažéru

Pokud kupujete rotoped, nebo cyklotrenažér online a máte vyšší postavu, měli by jste si položit otázku, zda je pro vás vybraný model vhodný. I přes lichotivé popisky výrobců, že trenažér vyhovuje téměř na každého a postavu člověka i 190 cm, to ne vždy je v reálu pravda.

A ačkoli lze trenažér ve 14-ti denní lhůtě vrátit, je lepší se této nepříjemnosti vyhnout :-).

Cyklotrenažér jak vybrat ergonomie

 

Důvodem může být i to, že každý má trochu jinou délku nohou vůči celkové výšce postavy a ne všichni lidé měřící např. 190 cm mají tedy stejnou délku nohou. Rozdíly mohou být poměrně velké.

Druhou odlišností může být, jak hodně chcete mít pokrčenou/nataženou nohu při šlapání na trenažéru. 

 

Celková ergonomie rámu

Při výběru stroje je třeba sledovat jak základní ergonomii rámu, která může být, hlavně u některých no-name levných výrobků, velmi nepřirozená a optimální posed pak ani nastavit nelze, tak rozsahy nastavení sedla a řidítek

Čím více nastavení cyklotrenažér má, tím lépe jej přizpůsobíte vašim požadavkům.  

  

 

Jste vyšší postavy a nevíte, zda vám stroj bude vyhovovat ?

Pokud jste vyšší postavy, přes 180 cm, či na hranici výrobcem uvedené výšky a chcete mít jistotu, že na vás trenažér bude vyhovovat, i zde je řešení. 

U rotopedů a cyklotrenažérů se často udává možný rozsah nastavení vzdálenosti sedlo-pedál, který daný model umožňuje. Jedná se o vzdálenost od horní hrany sedla, k ose pedálu s klikou, v linii se sedlovou trubkou.

A té by měla odpovídat vaše "délka vnitřní nohy". Doporučujeme tedy přeměřit si vnitřní délku nohy a porovnat ji s uvedeným rozsahem nastavení cyklotrenažéru.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

A jak tuto "délku vnitřní nohy" na sobě zjistíte ?

 

Pro účel výběru rotopedu/cyklotrenažéru se měří následovně:

  • postavíte se na boso zády ke zdi
  • vložíte si do slabin, co nejvýše to jde, knihu nebo jiný předmět široký cca 5 cm
  • změříte délku od horní hrany knihy kolmo k zemi

To je tzv. délka vnitřní nohy.

 

Pokud k této délce připočtete 5% získáte hodnotu, které by měla odpovídat vzdálenost sedlo-pedál u trenažéru pro téměř plné propnutí nohy při šlapání (což ale ne každému musí vyhovovat, zde si uvědomte jaké nastavení používáte např. na svém jízdním kole.

 

  


Široký sortiment námi nabízených modelů nejdete v našem eshopu v sekcích Cyklotrenažéry , či Rotopedy. 

 

Pokud by jste s výběrem vhodného modelu potřebovali poradit, neváhejte se obrátit na naše techniky, kteří jsou vám k dispozici v pracovní dny od 9 ,00 do 18,00 hodin na naši zákaznické lince 602 119 550. Případně navštivte některou z našich prodejen, kde vedle sebe stojí desítky strojů.  

 

 

Přejeme vám šťastnou ruku při výběru vašeho trenažéru a věříme, že vám pomůže upevnit vaše zdraví a dosáhnout vašich cílů.  Váš specialista na fitness - Fitham.cz

 

Užijte se poslední letní sluneční paprsky na elektrokole!
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět