Vybavte se s přicházejícím jarem a hoďte se do formy! Máme pro vás ta nejnovější elektrokola pro rok 2024! K modelům Crussis 2024 od nás navíc získáte dárek v hodnotě až 2000 Kč a také poukaz na servis kola do sítě servisů Kolofix.
Benefit icon Doprava ZDARMA nad 2000Kč Benefit icon MONTÁŽ U VÁS DOMA stroj dovezeme a smontujeme Benefit icon SERVIS U VÁS DOMA záruční i pozáruční Benefit icon PŘES 100 ZNAČEK V NABÍDCE více jak 40 000 ks skladem Benefit icon Odeslání v den
objednání do 15 h

Jak vybrat boxovací pytel

rockyPři výběru boxovacího pytle se musíme zaměřit zejména na to, pro koho je pytel určený.

Základními parametry, podle kterých se řídíme jsou, hmotnost a délka pytle, jeho materiál a hmotnost samotného uživatele.

V naší nabídce jsou prověřené a populární boxovací pytle od značek APRIORI, BUSHIDO, EVERLAST A BRUCE LEE.

 

 

 

 

 

 

      APRIORI

Boxovací pytle české značky APRIORI začínají velikostně na provedení JUNIOR, které je určeno pro trénink mládeže / kondiční trénink žen.Následuje rozměrově větší, a pro dospělé rekreační boxery vhodná řada, s označením STANDART, kde je jako materiál použitý kvalitní PLASTEL (plachtovina z PVC materiálu), jehož výhodou je tvarová stabilita a pevnost. Ani při pravidelném používání se nevytahuje a nedochází tak k deformaci pytle.

Pro náročné tréninky je určen boxovací pytel PROFI, který má, na rozdíl od provedení STANDART, při stejné výšce a průměru přibližně o 15% větší hmotnost a jako povrchový materiál je použit vysoce odolný umělý (lesklý) materiál SIOLINE nebo SYNTETICKÁ KŮŽE, díky které mají pytle vzhled a povrch "jako ze staré školy".

Náplň je u modelové řady PROFI zalisována do vnitřního vaku, který maximálně zamezuje vyprašování částic prachu při cvičení. Mezi vnitřním vakem a vrchní vrstvou má boxovací pytel speciální 3cm vrstvu roznášecího materiálu což zaručuje že má boxovací pytel stálý tvar a profesionální vzhled.

 

 

 

 


společná_1BUSHIDO

Volbou číslo jedna v našem sortimentu boxovacích pytlů je pak značka BUSHIDO. Pytle BUSHIDO svým kvalitním provedením, patentovanou náplní a designem, předčily ostatní značky a mají aktuálně jeden z nejlepších poměrů "cena vs. výkon".

Značka BUSHIDO používá pro své pytle patentovaný 7-mi vrstvý materiál (plastel se zatavenou sítí z nylonu). Na vysoké kvalitě se podílí vysoce odolné šněrování s nýtovanými otvory, speciální šití a dvojité dno s dodatečnými popruhy pro vysokou pevnost.   

V našem sortimentu najdete pytle značky BUSHIDO o různých velikostí a různého zaměření, od boxovacích hrušek, boxovacích pytlů pro naše nejmenší sportovce, po ty největší pytle velikosti 180 cm a váhy 60 kg. 

 

 

 

  

                                                            BRUCE LEE
pytel bruce lee

Boxovací pytle značky BRUCE LEE patří mezi vyhlášené. Jedná se o precizně zpracované pytle s unikátním "retro" designem nejslavnějšího propagátora bojových sportů vůbec!

Nabízíme od těch nejmenších velikostí (70 cm) až po ty nejdelší a nejtěžší (180 cm), takže si vybere skutečně každý.

Bruce Lee disponuje širokou masivní základnou, kvalitní pytlovinu odolnou proti protrhnutí apod..

Rozšířenou možností jsou pak pytle a hrušky se stojanem pro domácí využití na cardio box a trénink reflexů. 

 

 

 

 

 

 

Další varianty boxovacích pytlů

EVERLAST stacionární pytel

Dále nabízíme tzv. stojící pytle, které jsou velice oblíbené, protože je můžete umístit kamkoliv, kam zrovna potřebujete.

Díky své variabilitě umístění jej můžete použít i v domácím prostředí. Nemusíte se trápit jeho upevněním do zdi/ na strop.

Základna se musí vždy dostatečně zatížit (většinou pískem) a pytel je připraven k použití. Pytel je se základnou k sobě přivázán tak, že vznikne jeden celek.

 

 

 

 

 

 

Další kapitolou jsou tzv. nafukovací pytle. Jsou velice oblíbenou alternativou ke klasickým boxovacím pytlům.

Jsou vyrobeny z umělé hmoty, odolné proti oděru/propíchnutí s kruhovou základnou, která se plní vodou.

 

 

 

 

 

slamman trenažér

 

Speciálním druhem je pak panák Slamman, který procvičí vaši rychlost reakce na světelné signály. Je určen pro nácvik účinné techniky kopu a úderu.

Tento systém vytváří dojem opravdového protivníka, což patří mezi hlavní přednosti. Díky odolnému gumovému materiálu, který má výborné absorpční účinky bude trénink skutečně realistický.

Podstava vyrobená z plastového materiálu má objem 110 l (cca 120 kg) a lze ji vyplnit vodou nebo suchým pískem (doporučuje se vodou).

 

 

 

 

 

Boxerské hrušky a míče

Boxovací hruška kožená 25 cm DBX BUSHIDO ARS-1152M

 

 

Nezapomínejme ještě na velice oblíbenou boxovací hrušku! Je vhodná pro kondiční trénink i pro nácvik úderů a koncovek. Hruška se jednoduše nahustí pumpičkou přes ventilek a připevní k desce. Ideální boxerský doplněk do menších prostor pro koordinaci pohybu a přesnosti Vašich úderů.

 

 

 

 

míč

 

 

Boxovací míč pro trénink rychlých kombinací úderů, ale v především je určen na trénink úhybů. Díky jeho pomoci značně zlepšíte koordinaci svých rukou a očí, zvýšíte přesnost a rychlost úderů, zkrátka budete "bodat jako včela a lítat jako motýl". Podstatou je při tréninku dát úder do míče poté se zpětnému rázu míče vyhnout.

 

 

hruška na stojanu

 

 

 

Boxovací hruška na tyči zase velice prospěšná pro zlepšení rychlosti a koordinace. Základna  hrušky může být naplněna vodou či pískem, takže stojí stále pevně na zemi. Velmi odolná pružina v nastavitelné tyči zaručuje flexibilní zpětný ráz.

 

 

 

 

 

Jak vybrat nejvhodnější boxovací pytel?

 

Jaké bude využití boxovacího pytle? Bude se jednat o pouhý fitness trénink zaměřený na kondici s náznaky nebo nízkou intenzitou úderů, rekreační boxerský trénink, intenzivní trénink úderů a případně i kopů? 
Základním parametrem je hmotnost uživatele. Pro fitness trénink by měl mít pytel přibližně polovinu vaší váhy. Tedy při váze 80 kg si kupte pytel kolem 40 kg, případně jej na tuto váhu naplňte (u doplňovacích pytlů). Pokud jste začínající boxer / fighter, neměla by hmotnost pytle překročit 35 kg.

Zásady pro pokročilejší boxerský trénink stanovují hmotnost pytle, která se rovná polovině (středně pokročilí) až celkové hmotnosti trénujícího u pokročilých borců a profesionálů s velmi tvrdým úderem. Je tedy vhodné postupně váhu zvyšovat se zvyšující se silou / hmotností a kondicí boxera.

 

V začátku by jsme si ale měli rozčlenit boxovací pytle dle plnění:

 • 1) Boxovací pytel s možnosti doplnění
  Tento typ pytle máte možnost s postupem Vašich zkušeností a nároky hmotnostně navyšovat, což je velká výhoda především pro začátečníky a nezkušené boxery.
 • 2) Boxovací pytel již nastavenou hmotností/náplní
  Většina pytlu, které prodáváme jsou v této verzi. Zákazník nemusí nic řešit a zakoupí si hotový produkt. Pytel jsou již fixně naplněné a vy už si jen vyberete krom značky jakou délku a hmotnost by jste rádi měli doma. Jaká hmotnost boxovacího pytle je ideální viz. níže.
 • 3) Samotný boxovací pytel
  Tato varianta je spíše už u zkušených fighterů, kteří přesně vědí co chtějí. Pytel si přesně nastaví jak potřebují dle svých požadavků. U nevyplněných boxovacích pytlů je podstatné dobře vybrat plnící materiál a mít přesné rozložení váhy v pytli.

 

Výběr pytle dle hmotnosti člověka - orientační tabulka (hmotnost cvičence: hmotnost pytle):
 

 • 91 kg: 45 - 85 kg 
 • 68 kg: 35 - 65 kg 
 • 45 kg: 23 - 35 kg
 • 36 kg: 18 - 22 kg

 
Druhým parametrem je výška boxovacího pytle. Zde záleží na typu tréninku. Pro boxerské údery stačí kratší pytel 80 až 130 cm, pro trénink kopů je potřeba delšího pytle (150 cm až 200 cm). Výška zavěšení boxovacího pytle se většinou nastavuje tak, aby přibližně čtvrtina jeho výšky byla nad úrovní vašich očí.
 

Nazapomeňte také předem zhodnotit výběr vhodného prostoru pro boxovací pytel a promyslet způsob zavěšení! Pro boxovací pytel je třeba o dost více místa, než se na první pohled může zdát. Je třeba počítat s tím, že se pytel po úderu rozkýve do různých směrů a poté i k boxerovi, který musí mít dost prostoru na případný úhyb a pohyb okolo.

Zavěšení pytle je možné buď do stropu na oko nebo na speciální kříž připadně opatřený otočnou redukcí, která velmi účinně tlumí přenos rázu do stropní konstrukce. Do pevného zdiva lze boxovací pytel zavěsit i na závěsnou konzoli označovanou jako "šibenice", která zajistí nezbytný prostor cca 70 cm od zdi, ale pohyb boxera okolo pytle je v tomto případě omezen.

Závěs je velmi vhodné řešit řetězem s dostatečnou délkou a velikostí ok a k němu vhodnou karabinou, kterou zacvaknete do jakéhokoliv oka a můžete tak dle potřeby upravit výšku zavěšení pytle.

 

Boxerské příslušenství

Pokud chcete opravdu boxovat samotné rukavice a pytel rozhodně nestačí. Je potřeba si časem pořídit i boxerské doplňky ve formě lap, chráničů na zuby, bandáží (omotávek) či chrániče hlavy. Jedině tak můžete trénovat na maximum bez rizika zranění při tréninku či zápasu. Proto ani tuto část nepodceňte pokud chcete opravdu dělat pokroky!

 


zubyChrániče zubů

Chrániče zubů nabízíme bud ve formě SINGLE, který patří k těm neprodávanějším a chrání "jen" horní patro. Další variantou je DOUBLE, který chrání obě patra, nicméně se v něm dýchá o něco hůř, proto není tolik do zápasů vyhledávaný. Poslední variantou je tzv JUNIOR, který je určen pro mladší děti pro které jsou klasické chrániče zubu příliš velké. 

Chránič vložíte do vroucí vody, tak aby gumová hmota lehce změkla a následně po krátkém vychladnutí vytvarujete v puse dle vašich zubů. Poté stačí chránič zchladit ve studené vodě či ledu, aby chránič odpovídal přesně vašemu skousnutí (vždy bývá u produktu přiložený jednoduchý návod na vytvarování).

 

 

Boxerská přilba BAIL

 

Boxerské přilby na hlavu

Nedílná součást amatérského boxu jak v tréninku, tak i zápasu. Helma Vám skvěle ochrání obličej a zaručí, že v zápasu můžete snést takřka všechny údery. Doporučujeme zejména pro začínající boxery. Přilba může mít mnoho verzí od základní vyobrazené na obrázku až po verze s ochranou temene a mřížkou přes ústa. 

Vše je o konkrétním sportu, který provozujete a jak jste zvyklý, ale někdy s více ochrannými prvky může být zhoršená viditelnost při tréninku se sparringem apod.

 

 

bandáže

 

Bandáže (omotávky)

Omotávky neboli bandáže neodmyslitelně patří k boxerskému vybavení jak v tréninku, tak zápase. Skvěle vyplní prostor v rukavici, aby vaše ruka byla maximálně stabilní a ochrání Vaše klouby při úderech. V nabídce máte všechny možné délky či dokonce i návleky na ruce, které se nemusí motat.

 

 

 

lapa

 

Boxerské lapy
Lapy jsou skvělá pomůcka pro trénování kombinací úderů a kopů. Tento vytvarovaný návlek na ruku skvěle poslouží jako cviční terč na údery při tréninku. Zatímco do pytle můžete natrénovat hrubou sílu, tak zde můžete zlepšit se svým sparringem Vaše kombinace a přesnost úderů ve Vašem tréninku.

Dále samozřejmě máme v nabídce ochranné prvky jako suspenzory, chrániče holení apod.

 

 

 

 

Široký sortiment námi nabízených modelů najdete v našem eshopu v sekci boxovací pytle.

S výběrem rukavic vám pomůže následující článek o boxerských rukavicích.

Pokud by jste s výběrem boxovacího pytle potřebovali poradit, neváhejte se obrátit na naše prodejce, kteří jsou vám k dispozici v pracovní dny od 9,00 do 18,00 hodin na naší zákaznické lince 602 119 550

 

Přejeme vám šťastnou ruku při výběru vašeho boxerského pytle a věříme, že vám pomůže dosáhnout vašich cílů.  Váš specialista na fitness - Fitham.cz

 

 

 

 

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět