Rádi Vám poradíme 602 119 550 po - pá 9:00 až 18:00

Jak vybrat boxovací pytel

rockyPři výběru boxovacího pytle se musíme zaměřit zejména na to, pro koho je pytel určený.

Základními parametry, podle kterých se řídíme jsou, hmotnost a délka pytle, jeho materiál a hmotnost smaotného uživatele. Naše nabídka je široká a každý si zd emůže najít takový pytel, který mu vyhovuje.

V naší nabídce jsou boxovací pytle od značky APRIORI, EVERLAST a BRUCE LEE.

 

 

 

 

 

pytle

Boxovací pytle české značky APRIORI začínají velikostně na provedení JUNIOR, které je určeno pro trénink mládeže / kondiční trénink žen.

Následuje rozměrově větší a pro dospělé rekreační boxery vhodná řada s označením STANDART, kde je jako materiál použitý kvalitní PLASTEL (plachtovina z PVC materiálu), jehož výhodou je tvarová stabilita a pevnost. Ani při pravidelném používání se nevytahuje a nedochází tak k deformaci pytle.

Pro náročné tréninky je určen boxovací pytel PROFI, který má na rozdíl od provedení STANDART při stejné výšce a průměru přibližně o 15% větší hmotnost a jako povrchový materiál je použit vysoce odolný umělý (lesklý) materiál SIOLINE nebo SYNTETICKÁ KÙŽE, díky které mají pytle vzhled a povrch "jako ze staré školy".

Náplň je zalisována do vnitřního vaku, který maximálně zamezuje vyprašování částic prachu při cvičení. Mezi vnitřním vakem a vrchní vrstvou má boxovací pytel speciální 3cm vrstvu roznášecího materiálu což zaručuje že má boxovací pytel stálý tvar a profesionální vzhled.

Dno je z nejvyšší gramáže tvrdomolitanu, což je důležité pro spodní háky a spodní kopy. Díky roztažnosti vnitřní náplně a strojovému plnění zůstávají naše boxovací pytle velmi dlouhou dobu v původním tvaru. Nemají tendenci se časem tzv. " setřást" či " vytlouct" jako to většinou dělávají boxovací pytle z dálného východu.

Boxovací pytle APRIORI začínají velikostně na provedení JUNIOR, které je určeno pro trénink mládeže / kondiční trénink žen. Následuje rozměrově větší a pro dospělé rekreační boxery vhodná řada s označením STANDART, kde je jako materiál použitý kvalitní PLASTEL, jehož výhodou je tvarová stabilita a pevnost. Ani při pravidelném používání se nevytahuje a nedochází tak k deformaci pytle.

 

 


everlast pytelPytle od legendy bojových sportů firmy EVERLAST jsou oproti APRIORI ve věech provedeních měkčí a jsou zastoupeny od základní řady s obalem z trvanlivé umělé kůže, přesodolnější řadu NEVATEAR, která se vlastnostmi a trvanlivostí blíží pravé kůži nebo pytle z nového materiálu POWERSTRIKE®, který je podobný materiálu NEVATEAR®, ale více pružnější (trvanlivá pružná syntetická kůže) a naplněn speciální výplní z drceného textilu (syntetická a přírodní vlákna).

Pro náročnější zákazníky máme v nabídce pytle PROFI z pravé kůže nejvyšší kvality. Výplň vždy představuje drcený textil, rovnoměrně stlačený tak aby dokonale absorboval údery. Závěs u základní řady tvoří textilní popruhy, u ostatních pak kovové řetězy.

Všechny pytle mají na spodní straně masivní a pevné poutko pro případné ukotvení pytle proti pohybu.

 

 

 

pytel bruce lee

 

Boxovací pytle značky BRUCE LEE nabízíme od těch nejmenších velikostí (70 cm) až po ty nejdelší a nejtěžší (180 cm).

Rozšířenou možností jsou pak pytle a hrušky se stojanem pro domácí využití na cardio box a trénink reflexů.

Speciálním trenažerem je pak panák Slamman, který procvičí vaši rychlost reakce na světelné signály.

 

 

 

 

 

 


 

Podívejme se jak vybrat nejvhodnější boxovací pytel?

Jaké bude využití boxovacího pytle? Bude se jednat o pouhý fitness trénink zaměřený na kondici s náznaky nebo nízkou intenzitou úderů, rekreační boxerský trénink, intenzivní trénik úderů a případně i kopů? 
Základním parametrem je hmotnost uživatele. Pro fitness trénink by měl mít přibližně polovinu vaší váhy. Tedy při váze 80 kg si kupte pytel kolem 40 kg, případně jej na tuto váhu naplňte (u doplňovacích pytlů). Pokud jste začínající boxer / fighter, neměla by hmotnost pytle překročit 35 kg.

 

Zásady pro pokročilejší boxerský trénink stanovují hmotnost pytle, která se rovná polovině (středně pokročilí) až celkové hmotnosti trénujícího u pokročilých borců a profesionálů s velmi tvrdým úderem. Je tedy vhodné postupně váhu zvyšovat se zvyšující se silou / hmotností a kondicí boxera.

 

Výběr pytle dle hmotnosti člověka - orientační tabulka:
 

  • 91 kg: 45 - 85 kg 
  • 68 kg: 35 - 65 kg 
  • 45 kg: 23 - 35 kg
  • 36 kg: 18 - 22 kg

 
Druhým parametrem je výška boxovacího pytle. Zde záleží na typu tréninku. Pro boxerské údery stačí kratší pytel 80 až 130 cm, pro trénink kopů je potřeba delšího pytle (150 cm až 200 cm). Výška zavěšení boxovacího pytle se většinou nastavuje tak, aby přibližně čtvrtina jeho výšky byla nad úrovní vašich očí.
 

Nazapomeňte také předem zhodnotit výběr vhodného prostoru pro boxovací pytel a promyslet způsob zavěšení! Pro boxovací pytel je třeba o dost více místa, než se na první pohled může zdát. Je třeba počítat s tím, že se pytel po úderu rozkýve do různých směrů a poté i k boxerovi, který musí mít dost prostoru na případný úhyb a pohyb okolo. Zavěšení pytle je možné buď do stropu na oko nebo na speciální kříž připadně opatřený otočnou redukcí, která velmi účinně tlumí přenos rázu do stropní konstrukce. Do pevného zdiva lze boxovací pytel zavěsit i na závěsnou konzoli označovanou jako "šibenice", která zajistí nezbytný prostor cca 70 cm od zdi, ale pohyb boxera okolo pytle je v tomto případě omezen. Závěs je velmi vhodné řešit řetězem s dostatečnou délkou a velikostí ok a k němu vhodnou karabinou, kterou zacvaknete do jakéhokoliv oka a můžete tak dle potřeby upravit výšku zavěšení pytle.


Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět
Rozumím

Tyto stránky využívají soubory cookie, používáním tohoto webu souhlasíte s jejich použítím. Více informací