Prozkoumejte okolní cyklostezky na elektrokolech pro rok 2024, vydejte se na výlet do přírody, nebo si zahrajte stolní tenis na zahradě. My jsme na léto připraveni, a vy?
Benefit icon Doprava ZDARMA nad 2000Kč Benefit icon MONTÁŽ U VÁS DOMA stroj dovezeme a smontujeme Benefit icon SERVIS U VÁS DOMA záruční i pozáruční Benefit icon PŘES 100 ZNAČEK V NABÍDCE více jak 40 000 ks skladem Benefit icon Odeslání v den
objednání do 15 h

Jak vybrat závěsný posilovací systém

 

Na trhu je dostupná celá řada závěsných posilovacích systémů v různé kvalitě od různých výrobců. Liší se použitým materiálem, životností  a komfortem cvičení. Podrobnosti k výběru závěsného posilovacího systému najdete v článku níže.   

 

 

TRX home obsah baleni

 

 

1/  Originální závěsný posilovací systém TRX

Zárukou nejvyšší kvality zpracování a bezpečnosti cvičení je originál TRX závěsný systém (max. nosnost 159 kg přičemž výrobek je testován i při čtyřnásobném zatížení!). Verzí především pro domácí cvičení je TRX HOME KIT, pro komerční skupinová cvičení pak TRX PRO KIT

S ohledem na dovozy falzifikátů doporučujeme originální TRX zakoupit vždy pouze u prodejců z oficiální distribuce pro ČR.

 

 

kopie trxPOZOR na KOPIE !!!

Jen co byl originál TRX závěsný systém uveden na trh začalo několik firem produkovat kopie tohoto produktu, avšak za použití méně kvalitních materiálů a komponent, nemluvě o komfortu cvičení na nich. Ne vždy se tedy jedná o funkční a bezpečnou cvičební pomůcku jako TRX originál, přestože vzhledově se tyto výrobky TRX velmi podobají (často jsou jako TRX i označeny a vydávány za originál). Jejich cena je oproti TRX originál poloviční až čtvrtinová, ale tomu odpovídá i materiálové zpracování především samotných popruhů, přezek a karabin. Někdy lze již pouhým okem popřípadě hmatem rozeznat horší materiál popruhů, jejich nekvalitní a nesouměrné prošití v exponovaných místech, nepřesvědčivou pevnost či špatný chod karabiny nebo její uvolněný čep atd.. 

 

2/ Levnější  závěsné systémy renomovaných výrobců ve slušné kvalitě se zárukou bezpečného cvičení

Závěsný posilovací systém TUNTURI

 

Závěsný posilovací systém KETTLER

Některé levnější alternativy od zavedených fitness výrobců jako např. TUNTURI Suspension trainer nebo KETTLER Závěsné pásy přesto splňují požadavky na funkčnost a bezpečnost a přitom jsou levnější, i když ne tak propracované jako originální TRX. Přestože použitý materiál není shodný s TRX a některé detaily nejsou zpracovány tak precizně, všechny prvky systému procházejí výstupní kontrolou. Uživatel sice musí oželet některé funkční detaily jako např. smyčka proti posuvu, očka na snazší nastavení popruhů, starší typ přezek apod, ale bezpečnost cvičení je zaručena.  

                                                                                                

                                                                                               

3/ Neznačkové závěsné systémy jejichž kvalita a bezpečnost je ale otázkou  

Tyto výrobky negarantované kvality lze zakoupit pod různými obchodními názvy, některé budí na obrázku dojem srovnatelné kvality, jsou ale z důvodu nekvalitních materiálů, použití levných komponent a špatného zpracování pro uživatele ne vždy bezpečné. Známa je řada případů prasknutí karabiny či popruhu. Jejich koupi tedy rozhodně nedoporučujeme. 

 

 

Závěsný posilovací systém tréninkDoporučení na závěr...

pokud chcete vědět v čem spočívá kvalita originálních TRX, pak před zakoupením absolvujte cvičení na TRX a certifikovaným trenérem, který vám vysvětlí nejen správnou techniku cviků, ale můžete se ho dotázat i na funkční detaily samotných popruhů a možnosti jejich nastavení.

 

Na základě této zkušenosti se pak rozhodněte buď pro TRX originál (kvalitu a bezpečnost bez kompromisů) nebo pro alternativní výrobek u kterého si co nejvíce (nejlépe na vlastní oči) ověříte jeho funkčnost a bezpečnost.

 

 

 

 

                                             Další kapitola článku   >>> 
Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět