Přijďte si osobně vyzkoušet a nechat poradit s výběrem trenažérů, posilovacích strojů či fitness doplňků na domácí cvičení. Naši odborní poradci vám rádi vše vysvětlí na jedné z našich poboček.
Benefit icon Doprava ZDARMA nad 2000Kč Benefit icon MONTÁŽ U VÁS DOMA stroj dovezeme a smontujeme Benefit icon SERVIS U VÁS DOMA záruční i pozáruční Benefit icon PŘES 100 ZNAČEK V NABÍDCE více jak 40 000 ks skladem Benefit icon Odeslání v den
objednání do 15 h

Strava, aplikace pro sportovce

Logo StravaUrčitě vás při názvu Strava napadne spíš jídlo než aplikace, ale nenechte se zmýlit! Strava je špičková aplikace pro běžce a cyklisty, ve které si můžete poznamenat a porovnat výkon s ostatními sportovci.

Proč název Strava? Slovo Strava pochází ze Švédského slovesa sträva, které v překladu znamená usilování či snažení.

Pojďme se tedy podívat, co nám aplikace nabízí, proč je tak oblíbená a jestli se vůbec vyplatí kupovat placenou verzi.

 

Co nám Strava nabízí?Co nám strava nabízí?

Strava je používána především k zaznamenání a analýze sportovních výkonů běžců, cyklistů a ostatních sportovců. Díky možnosti srovnat svůj výkon s ostatními, můžete během chvíle zjistit, jak na tom jste v žebříčku ostatních uživatelů. Nezapomínejte však, že mnohem důležitější je překonávat sám sebe krok po kroku, a ne být nejlepší ze všech.

Aplikace umožňuje přímo v terénu sledovat uraženou vzdálenost, čas ale i tempo běhu nebo jízdy s podrobnou mapou naší trasy. Po sportovním výkonu pak můžete kouknout na detailní analýzu a přehledně zpracované statistky.

Mezi další užitečné funkce se řadí například teplotní mapa s barevnou škálou, která umožňuje vyhledat vhodný terén i v neznáme lokalitě, díky předchozím aktivitám jiných uživatelů a možnost propojení se sociálními sítěmi (Instagram, Facebook aj.).

 

 

Funkce StravaMotivace se Stravou nechybí!

Jak je již zmíněno v předchozím odstavci, v aplikaci Strava lze porovnávat výkony s ostatními uživateli ve vybraných úsecích, které jsou označovány jako segmenty.

Pro každý segment je dostupný podrobný žebříček rychlostí, díky kterému můžeme snadno porovnat náš výkon s ostatními a překonávat tak jejich i náš výkon.

Trasy (segmenty) nahrávají do aplikace samotní uživatelé, často tak narazíte na zajímavé a náročné úseky do prudkého kopce. Při překonání rekordu na jakékoliv trase (segmentu) vám přijde upozornění na e-mail, takže máte vždy přehled.

 

Oblíbenost aplikace

Aplikace Strava je oblíbená mezi amatéry ale i profesionály. Důvodů je více, například podrobné statistiky, možnost používání zdarma i za poplatky, srovnávání sportovních výkonů, vysoká citlivost, díky které aplikace snadno rozpozná běh od jízdy na kole a nadstandardně velké spektrum podporovaných systémů a zařízení. Aplikaci pro Adroid najdete ZDE a pro iOS ZDE

Aplikaci strava lze použít k jakémukoliv cardio trenažéru ve formě sportovního deníku, kam lze zaznamenávat např. údaje z hodinek, nebo je možno jej propojit přímo s aplikacemi Kinomap, Zwift a Rouvy,  které pak přenáší data do aplikace Strava automaticky.

 

 

Vyplatí se placená verze?Vyplatí se placená verze?

Placená verze aplikace umožňuje navíc zobrazit výsledky závodů na jednotlivých trasách v reálném čase, roztřídit žebříčky podle hmotnostních i věkových kategorií a sdílet svou sbírku rekordů.

Během výkonu pak zaznamenává větší množství parametrů, jako je tepová frekvence či kadence neboli rychlost šlapání na kole.

Vyplatí se tedy platit za aplikaci? To vše záleží na vašich požadavcích, ale pokud se tak rozhodnete, určitě nebudete litovat. Strava je zkrátka aplikace pro lidi, kteří to myslí se sportem vážně a chtějí se stále zlepšovat.

 

 

 

Jak se zaregistrovat do Stravy?

Registrace

Stáhněte aplikaci strava v obchodě play pro android ZDE , či v app store pro iOS ZDE a následně se zaregistrujte, nebo navštivte stránky https://www.strava.com/.

Jak se zaregistrovat? Registrace je velmi jednoduchá, zvolte si způsob registrace a pak už jen následujte kroky na obrazovce. Jak registrace probíhá? Zvolíte si způsob registrace buďto pomocí Googlu/Facebooku, nebo použijete metodu přes e-mail a heslo. Poté uvedete celé jméno, datum narození, pohlaví a nahrajete fotografii. Následně jen vyberete vámi požadované aktivity a aplikaci Strava můžete využívat naplno!

 

                                             

                                                                Možnosti ochrany osobních údajů

Nastavení ochrany osobních údajů naleznete na tlačítku home, kde máte na výběr z pěti tlačítek, z nichž páté je Choose your privacy settings. Po jeho rozkliknutí již můžete vidět samotné nastavení ochrany osobních údajů a vše si tak nastavit dle vlastních potřeb.

Proč řešit ochranu osobních údajů? Jak už z názvu vyplívá, jde o naše osobní údaje jako jsou: Jméno, datum narození, rodné číslo, bydliště aj. Pro někoho jsou tyto údaje mnohdy citlivé a nechce se o ně zkrátka dělit. Aplikace Strava nabízí nastavení těchto osobních údajů přesně podle vašich preferencí.

 

 

 

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět