Vybavte se s přicházejícím jarem a hoďte se do formy! Máme pro vás ty nejnovější elektrokola pro rok 2024! K modelům Crussis 2024 od nás navíc získáte dárek v hodnotě až 2000 Kč a také poukaz na servis kola do sítě servisů Kolofix.
Benefit icon Doprava ZDARMA nad 2000Kč Benefit icon MONTÁŽ U VÁS DOMA stroj dovezeme a smontujeme Benefit icon SERVIS U VÁS DOMA záruční i pozáruční Benefit icon PŘES 100 ZNAČEK V NABÍDCE více jak 40 000 ks skladem Benefit icon Odeslání v den
objednání do 15 h

Cvičení na gymnastickém míči

Gymnastické míče jsou velmi oblíbenou rehabilitační a cvičení pomůckou, a to jak pro domácí cvičení, tak i profesionální trenéry a rehabilitační centra. Cvičení na gymnastickém míči pomáhá zpevnění svalů a správným pohybovým návykům, je vhodné pro zpevnění svalů i zdravotní tělocvik.  

Sezení na gymnastickém míči

 

JAK SEDĚT NA GYMNASTICKÉM MÍČI?

Jako u každé aktivity, i zde není vhodné přehánět dobu sezení na míči. Gymnastický míč není vhodný pro dlouhodobé sezení a jeho užívání musíme aplikovat postupně, aby si naše tělo pomalu zvyklo. Ideální je například 2 x denně po 45 min podle vašich individuálních potřeb. Sezení na gymnastickém míči je pro zdravé jedince bezpochyby prospěšné, důležité je ale sedět na správně nafouknutém míči správné velikostiDůležitá je informace jak vybrat správný gymnastický míč. Další důležitou věcí je na míči nesedět strnule, ale pomalu se na něm pohupovat.

 

Úhel mezi tělem, stehenní a holenní kostí by měl být větší jak 90°. To znamená, že hýždě nebudou níž než kolena. Nohy svírají od sebe úhel cca 75° kvůli stabilitě. Chodila by měly mít stejný směr jako stehna a dotýkat se celou plochou země. Posed by měl být více v přední části a ne na vrcholu míče. Část váhy pak přebírají nohy, čímž předejdeme pádu vzad. Při pohybu na míči bychom neměli ztrácet kontakt s podložkou. Začátečníkům je doporučeno cvičit ze začátku spíše na méně nafouklém míči pro snadnější manipulaci a stabilitu. Míč nás nutí sedět rovně a přitom ne strnule a nepříjemně. Těžiště musí být neustále vyrovnané, a díky tomu udržujeme rovný sed! Aktivujeme zejména vzpřimovače, které drží tělo. 

 

JAK CVIČIT NA GYMNASTICKÉM MÍČI?

Výběr cviků by měl vždy odpovídat vaším pohybovým schopnostemIdeální je cvičení na gymnastickém míči alespoň 3x týdně po dobu 30 minu, začínat by jste měli jednoduššími cviky a postupně, se vzrůstajícími schopnostmi je doplňovat o cviky náročnější. Každý cvik na gymnastickém míči provádějte 10-20x dle vaší kondice. Posilovací cviky se cvičí do pocitu únavy, či lehkého pálení svalu. Protahovací cviky pak do pocitu příjemného, nebolestivého natažení.

 

Cvičení na gymanstickém míči je vhodné pro:

  • Základní balanční polohy na míči
  • Protahovací cviky, horní i dolní části těla
  • Zlepšení fyzické kondice
  • Trénink s činkami a intervalový trénink

 

PŘÍKLAD NĚKOLIKA ZÁKLADNÍCH CVIKU

Příklad jednotlivých cvičení na gymnastickém míči:

 

Pro pevnější paže                                                                                          Pro štíhlejší stehna

gymnastický míč 3

gymnastický míč 2

 gymnastický míč 1  

 

 

 

 

 

 

 

 

Pro útlejší pas                                                                                                 Pro hezčí pozadí

gymnastický míč 6

gymnastický míč 7

gymnastický míč 5

gymnastický míč 4

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Pro ploché břicho: 

gymnastický míč 8

  gymnastický míč 9

 

 

 

 

 

 

 

 

LITERATURA

Podrobnější informace o jednotlivých cvicích najdete v publikaci s DVD cvičíme na velkém míči a Cvičení na velkém míči a v dalších specializovaných knihách či DVD, které lze zakoupit na našem eshopu.

 

 

Široký sortiment gymnastických míčů a příslušenství najdete v našem eshopu v sekci gymnastické míče.

Přejeme vám šťastnou ruku při výběru vašeho fitness vybavení a věříme, že vám pomůže upevnit vaše zdraví a dosáhnout vašich cílů.  Váš specialista na fitness - Fitham.cz

 

Fitness prodejna Liberec

 

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět