Podzim je čas na nové výzvy! Vylepšete svou domácí posilovnu špičkovými fitness stroji a vybavením. Trénujte efektivněji a buďte připraveni na zimu. Potřebujete poradit s výběrem? Jsme tu pro vás!
Benefit icon Doprava ZDARMA nad 2000Kč Benefit icon MONTÁŽ U VÁS DOMA stroj dovezeme a smontujeme Benefit icon SERVIS U VÁS DOMA záruční i pozáruční Benefit icon PŘES 100 ZNAČEK V NABÍDCE více jak 40 000 ks skladem Benefit icon Odeslání v den
objednání do 15 h

Bolest zvaná tréninkové aplikace

Na poli fitness se již pohybuji poměrně dlouhou dobu a byl jsem za tu dobu přítomen u řady novinek, jak v oblasti tréninkových systémů, trenažérů, tak i čím dál více populárního trendu jménem "tréninkové aplikace". Toto téma je opravdu velice poptávané, a proto bych rád na tuto problematiku představil svůj vlastní úhel pohledu.

Často padají od našich zákazníků otázky typu: "co to vlastně umí?", "je to v češtině?", "umí se to připojit k mojí nové televizi?", "opravdu mi to pomůže zhubnout?"atd. atd. . Na všechny tyto a další otázky se pokusím v tomto článku odpovědět, aby jste si udělali vlastní obrázek, který vám třeba pomůže v rozhodování, zda tuto funkci využijete či nikoliv.

Řada lidí má představu, že pod pojmem tréninková aplikace dostane dávku virtuální reality jako ve filmu Ready Player One, ale je potřeba mít trochu střízlivější pohled na věc a skutečně si promyslet jestli mě výsledek uspokojí.

 

proč chci koupit tréninkovou aplikaci?Není rotoped za 5 000 KČ jako rotoped za 5 000 KČ

Tímto příměrem bych odstartoval tento článek, protože je to jeden z příkladů, který využívám při vysvětlování zákazníkům. Většina lidí si chce koupit za málo peněz hodně muziky, což je pochopitelné. Osobně však říkám, že na prvním místě je vždycky mechanika trenažéru. Takže pokud máte rozpočet např. na rotoped do 5 000 kč a máte na výběr mezi rotopedem ,který má pouze základní funkce a rotopedem za stejnou cenu s možností využití tréninkových aplikací či jiných skvělých vychytávek, tak 100% platí pravidlo "něco za něco".

Jednoduše řečeno si sice můžete zakoupit rotoped, který vám zprovozní tréninkové aplikace, ale za tuto cenu budete pravděpodobně řešit každý týden reklamace a problémy po mechanické stránce (samozřejmě, že vždy při výběru trenažéru je vždy rozhodující především výška a hmotnost cvičence, ale to není hlavní téma tohoto článku, proto to nebude zde ani rozepisovat více do hloubky).

Proto tedy doporučuji si vždy vybrat trenažér, který bude mechanicky pro vaše potřeby adekvátní a až pak můžete vybírat modely trenažérů, které budou splňovat i vaše nároky na software atd.

 

 

Už vás nebaví jen koukat do zdi a šlapat, nebo chcete prostě jenom makat?

To je poměrně zásadní otázka, která má i poměrně snadnou odpověď. Pokud jste typ člověka, který nechce řešit hromadu tlačítek, funkcí, prostě si chce sednout a začít makat, tak vás nabídka 150 programů, virtuální realita a připojení ke spotify při tréninku zřejmě nedojme. Proto samozřejmě nemá smysl vyhledávat trenažéry s aplikacemi a zbytečně tak plýtvat rozpočtem při koupi nového trenažéru.

Ale když jste typ člověka, kterého už jen při pohledu na rotoped polévá studený pot, protože zase si musíte "odšlapat" svoji půl hodinku při sledování omítky na zdi, tak jistě oceníte interaktivní zábavu formou tréninkových aplikací, které určitě mají co nabídnout pro zpestření cvičení. To je už ale samozřejmě na vás posoudit, co přesně jste za typ člověka při cvičení, každopádně pořád jste to vy kdo musí makat, v tom vám sebelepší program nepomůže.

 

tréninkové trenažéry nordictrack

 

Placené aplikace vs aplikace zdarma

Asi nejdůležitější pasáž v tomto článku a vlastně hlavní důvod k jeho sepsání. Každý, kdo koketuje s trenažéry a jejich programovou nabídkou by si měl hlavně říci zásadní věc: "jak moc je to pro mě zásadní věc?", protože já říkám "pokud opravdu chcete využívat tréninkové aplikace, tak se nevyplatí škudlit". Tím nechci říct, že by jste měli zbytečně utrácet samozřejmě, ale z praxe mohu říct, že aplikace zdarma zkrátka mají své limity. Není to o tom, že by jste si koupili špatný trenažér, ale na trhu se současně pohybuje pár vybraných aplikací jako Fitshow, iConsole+, Bitgym apod. a těchto aplikací využívá řada známých i méně známých značek trenažérů. 

Proto bych chtěl zdůraznit, že problém není ve vámi vybraném trenažéru, ale zkrátka v tom, že aplikace, které jsou zdarma mají občasné problémy s konektivitou, sekaný obraz, s pravidelnými aktualizacemi může dojít ke změně designu, připojení, případně změně funkcí atd. atd. Ale opět, nechci to nijak hanit, všechny zmíněné aplikace mám otestované a ve směs fungují pěkně, ale je vždycky potřeba brát v úvahu, že se zkrátka jedná o doplněk zdarma, ne stavební kámen vašeho tréninku.

......co mam tedy stáhnout pokud opravdu chci trénovat s aplikací a neřešit problémy?

 

tréninková aplikace ifit

 

Osobně bych to rozdělil na dva tábory. Tim prvním táborem je aplikace iFit, která funguje s trenažéry amerických značek Nordictrack a Proform. Proč iFit? No především proto, protože vizuálně i programově o zkrátka o level výš oproti většině jiných aplikací. Krom vytváření tréninkových map, si můžete zaznamenávat své tréninky, příjem kalorií v potravinách, spánek, případně s kamarády společně trénovat na jedné mapě. V kalendáři se vám pravidelně aktualizují i tréninky a videa od samotné aplikace iFit a dle posledních informací by další sezonu měl být ovladatelný i hlasem přes systém Alexa od Amazonu.

Druhou možností je pro mě aplikace Kinomap. Kinomap komunikuje s řadou značek a trenažérů. Mezi našimi trenažéry je populární především u značky Tunturi, s kterou komunikuje bez problémů a u nových modelů jí lze využívat i u běžeckých pásů, což do nedávna nebylo možné. Samotná aplikace nabízí tréninková videa z celého světa a mapy se například dají stáhnout i do offlinu, takže nepotřebuje být připojení při tréninku k internetu.

To nejlepší nakonec. Pokud mi nevěříte, nebo chcete mít lepší představu, tak obě aplikace lze otestovat zdarma. iFit lze stáhnout jak pro Apple, tak Android a otestovat po zaregistrování na měsíc bez poplatků a pak je zcela na vás, jestli budete chtít pokračovat či nikoliv. Kinomap lze stáhnout v omezené demoverzi, která nabízí jen základní, ale pro začátek zcela dostačující možnosti pro váš domácí trénink. Poté se můžete rozhodnout jestli budete chtít danou nabídku za poplatek rozšířit.

 

tréninkové aplikaceJsou to "jenom" tréninkové aplikace a nemá smysl očekávat víc

Touto hláškou bych chtěl vystihnout jednu důležitou věc, a to, že pokud si stáhnete tréninkovou aplikaci, tak mají velice omezené možnosti. Často přichází otázky jako jestli nemohu data využívat s jinými aplikacemi jako Zwift, Strava apod. pro svůj trénink, případně jestli nemohu trenažér či aplikaci připojit ke své nové ledničce apod. Bohužel má odpověď často zní ne, protože možnosti trenažérů a aplikací jsou často v tomto ohledu většinou dost omezené. Samozřejmě, že s časem může dojít i nějaké aktualizaci, případně přijde nějaká aplikace, která tyto problémy vyřeší, ale v současné době jsou aplikace spíše jednoúčelové. To samé se týká i české jazykové mutace. V současné době neznám (tedy neříkám, že není) aplikaci, která by měla ovládání v češtině a budeme se tedy muset smířit, že u většiny aplikaci i v budoucnu budeme muset přetrpět ovládání v anglickém jazyce.

 

 

 

 

Co říci závěrem, píše se rok 2020 a určitě se můžeme těšit na spoustu novinek na poli tréninkových programů a aplikací, protože být "online" nyní opravdu frčí. Navíc současná situace s COVID-19 přímo vyzývá k tomu svůj domácí trénink něčím osvěžit. Takže možná toto právě bude ta cesta, kterou jste hledali, případně se naopak utvrdíte v tom, že místo zakoupení trenažéru s aplikací si raději pořídíte jen samotný stroj a k tomu jiné pomůcky, které vám pomohou ve vašem tréninku.

 

 

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět