Prozkoumejte okolní cyklostezky na elektrokolech pro rok 2024, vydejte se na výlet do přírody, nebo si zahrajte stolní tenis na zahradě. My jsme na léto připraveni, a vy?

Cvičení na BOSU - ideální pro vaše zdraví a kondici

03. 09. 2013

BOSU cvičení8.7.2008 - Čím dál tím častěji pronikají z řad lékařů a vrcholových sportovců mezi laickou veřejnost cvičební pomůcky, které nám bez složitých cviků a prostorově náročných strojů pomáhají v našem uspěchaném a nezdravém životě najít ztracenou kondici. Jedním z nejoblíbenějších se stalo cvičení na BOSU, sloužící ke zpevnění důležitých svalů, jehož ochablost je častým zdrojem bolestí zad apod. BOSU se vyrábí ve dvou variantách a to BOSU Balance Trainer ProfesionalBOSU Balance trainer HOME, doplněný o instruktážní DVD pro domácí využití. Vyzkoušejte je i vy zábavné a zdravé cvičení na bosuí v pohodlí domova.

 

Bosu, které propůjčilo název celému cvičení, je původně označení pro speciální polokouli BOSU Balance Trainer, která je pro cvičení nepostradatelná. Polokoule je na jedné straně plochá a z druhé nafouklá. Na jejích bočních stranách jsou rukojeti, které slouží k otáčení. A v tom je celý ten vtip. Na gumové polokouli se dá skákat, dělat kliky a sedy-lehy a další cviky, skákat přes švihadlo a podobně. Ještě více legrace si užijete, pokud budete mít k dispozici BOSU míčů víc. Pokud však upřednostňujete klidnější cvičení, BOSU uspokojí i vaše potřeby. BOSU je totiž hlavně pomůcka určená k balančnímu cvičení, pomáhá udržovat rovnáváhu a zlepšovat držení těla.

 

 

BOSU ® Balance Trainer je možné používat oběmi stranami nahoru pro různé druhy balančních, rehabilitačních, relaxačníchBOSU a posilovacích cvičení, protože BOth Sides Up = obě strany nahoru!

 

BOSU ® Balance Trainer je specificky navržen, aby pomohl všem uživatelům dosáhnout rovnováhu mezi svalovými systémy posturálních a fázických řetězců rychleji, bezpečněji a kompletnějinež jakákoliv jiná tréninková pomůcka.

 

BOSU ® Balance Trainer - Profi verze

Například, nejzákladnější cvičení na BOSU - stání oběma chodidly na „bublině“. Ihned si uvědomíme, že stání je velmi komplexní a dynamické. Tím dochází k rozvíjení Centrálního Nervového Systému a umožňuje tak vzájemnou interakcí systémů intuitivně nalézat pozici nejmenšího odporu. Zlepšená rovnováha vštěpuje větší sebedůvěru, která vyjasňuje celkový pohled a ovlivňuje vše, co děláme.

 

Your Body´s Bulit-in „Circuit Breaker“
Tělo má zabudovaný „circuit breaker“ systém, který slouží k vyhnutí se velkému poškození/vážnému úrazu. Podívejme se například z běžného života, kdy kloub ztratí svoji stabilitu a hrozí jeho poškození. Postavme chodidla na nerovný povrch, který způsobí vyvrtnutí kotníku - simulace problému. Mozek v dané chvíli cítí, co se odehrává s chodidlem. Na základě toho vysílá zprávu „zastav všechno!“ svalům (velké primární iniciátory), které jsou zodpovědné za podporu dané nohy. Ve stejnou dobu druhá noha a zbytek těla je povolán do akce, aby se pokusila vyváznout ze situace. Dle našich reflexů, vyhodnocení takto získaných zpráv v mozku: jak špatná situace se vyskytla, dále jaké štěstí máme, atd. buď spadneme nebo zachráníme sebe, aniž bychom si vymkli kotník. Tento efekt „circuit breaker“ se aktivuje vždy v krizových situací tak, abychom se vyhnuli doslova prasknutí kloubu kotníku na dvě části.

 

BOSUBalanční a funkční síla
Tento „circuit breaker“ efekt je fyziologický fakt. Když mozek cítí nestabilitu kloubu, primární iniciátory pohybu, které podpírají kloub, nemohou správně pracovat. Nejdříve musíme získat stabilitu kloubu (vyrovnávání rovnováhy) předtím, než mohou být primární iniciátory použity z větší části na koordinaci další pohybů. Jinými slovy, při ztrátě rovnováhy, dokonce i na pár vteřin,dochází ke ztrátě funkční síly, neboť mozek a tělo se zaměří na hlavní prioritu a to na opětovné získání rovnováhy.

Z toho vyplývá, že atlet, který disponuje lepší rovnováhou, má větší pravděpodobnost k úspěchu než jeho protivník s menší mírou stability.

 

Trénink rovnováhy
Dobrá zpráva je, že rovnováha, jako i jiné dovednosti, může být zlepšována. Se zlepšenou mírou rovnováhy můžeme při každé fyzické práci dosáhnout efektivního výkonu. Nezáleží na stupni, na kterém začínáme, nýbrž na zlepšení rovnováhy, kterou nám umožní trénink s BOSU BALANCE TRAINER.

 

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět