Prozkoumejte okolní cyklostezky na elektrokolech pro rok 2024, vydejte se na výlet do přírody, nebo si zahrajte stolní tenis na zahradě. My jsme na léto připraveni, a vy?
Benefit icon Doprava ZDARMA nad 2000Kč Benefit icon MONTÁŽ U VÁS DOMA stroj dovezeme a smontujeme Benefit icon SERVIS U VÁS DOMA záruční i pozáruční Benefit icon PŘES 100 ZNAČEK V NABÍDCE více jak 40 000 ks skladem Benefit icon Odeslání v den
objednání do 15 h

Chůze na místě. Pomůže vám zhubnout?

Chůze je jeden z nejsnadnějších, ale za to nejúčinnějších pohybů. Jednak si zlepšíte fyzickou kondici a jednak se zabavíte přebytečných kilogramů. Někdy jsou však dny, kdy nemáte čas jít na procházku, což neznamená, že byste si nemohli zacvičit doma. Ale jak to udělat? Využijte každou volnou chvilku a buďte trochu kreativní. Chodit můžete i doma na místě.


Podívejte se na video, jak si můžete chůzi na místě zpestřit.

Jak vám chůze na místě pomůže?

Klíčem je zvýšení vaší srdeční frekvence. Ať už jdete ven nebo chodíte doma na místě, můžete docílit zvýšení tepové frekvence a spálit tak přebytečné tuky v těle.

Ve studii, kterou zveřejnil časopis Medicine & Science in Sport & Exercise Journal spálili účastníci, kteří chodili hodinu na místě průměrně 258 kalorií, ve srovnání s lidmi, kteří chodili na běžeckém pásu a spálili 304 kalorií. Což není takový rozdíl.

Pokud máte pocit, že chůze na místě je nudná, uvědomte si, že vás to nic nestojí a navíc to nemusíte dělat moc dlouho, abyste dosáhli svých vytoužených cílů. Stačí začít chůzí na místě po dobu 5-ti minut několikrát denně. Můžete si dělat krátké přestávky každou hodinu v kanceláři, abyste kompenzovali škodlivé účinky přílišného sezení. Nebo když se večer díváte na televizi, postavte se a choďte na místě během reklam. Ano, toto úsilí se může zdát zpočátku malé, ale časem se na sčítá a významně přispěje k dosažení vašich zdravotních cílů.

Jak maximalizovat výhody chůze na místě?

Chůze na místě s činkami

1. Použijte pochodovou techniku. Zvedejte paty směrem k hýždím a rychlým tempem je vraťte zpět na podlahu.

2. Zapojte ruce. Pohybujte rukama, jako byste byli na procházce venku.

3. Sledujte srdeční frekvenci. Díky sporttesteru budete mít tepovou frekvenci vždy pod kontrolou. Pomůže vám udržet se ve správném tempu, pro dosažení vašich cílů.

4. Přidejte silové cvičení. Během chůze můžete posílit horní část těla za pomocí lehkých činek.

5. Přidejte intervaly s vyšší intenzitou. Při mírné rychlosti na místě pravidelně zvyšujte intenzitu po dobu 20 sekund. To vám pomůže zabránit nudě a spálíte víc kalorií.

 

Pojďte udělat něco pro své tělo a zdraví. Chůze na místě je neskutečně účinná. Pokud doma máte málo prostoru a venku je nepříznivé počasí, chůze na místě je ideálním řešením, jak udělat něco pro své tělo.

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět