Vybavte se s přicházejícím jarem a hoďte se do formy! Máme pro vás ty nejnovější elektrokola pro rok 2024! K modelům Crussis 2024 od nás navíc získáte dárek v hodnotě až 2000 Kč a také poukaz na servis kola do sítě servisů Kolofix.

Cvičení na BOSU a jeho benefity

27. 09. 2023

Cvičení s BOSU patří mezi efektivní cvičení, kterým dokážete posílit důležité hluboké svaly ke správnému držení těla a naučíte se lepší koordinaci.

Co je to BOSU?

Značka BOSU zahájila jeden z nejvíce inovativních produktů v oblasti fitness průmyslu – tzv. BOSU® Balance Trainer, cvičební pomůcku ve tvaru kopule, kterou lze používat jak rovným povrchem, tak měkčí, vypouklou stranou připomínající gymnastický míč. Pomůcku vynalezl David Neck a rychle se stala jedním z nejúspěšnějších produktů kondičních tréninků ve světě.

BOSU vyrábí pomůcky, které jsou využívány jako multifunkční tréninkové nástroje pro rehabilitaci, zlepšení koordinace a posílení hlubokých stabilizačních svalů. Najdou tak své uplatnění nejen ve fitness centrech a aerobních studiích, ale také ve sportovních oddílech a rehabilitačních zařízeních. Díky své skladnosti jsou ideální i pro domácí posilování.

Výhody cvičení s BOSU

Jak již bylo zmíněno, cvičení na BOSU může efektivně posílit svaly celého těla a zlepšit koordinaci a postavení těla. Navíc má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém a může pomoci zmírnit bolesti zad a v oblasti krční páteře. BOSU cvičení se zaměřuje především na posílení menších svalových skupin v končetinách, trupu, zejména na břišní svaly a vnitřní stabilizační systém.

Kdo může cvičit s BOSU?

Kdokoliv. BOSU můžete do tréninku zařadit, ať už jste muž, nebo žena, profesionální sportovec, nebo amatér. Intenzitu cvičení si zvolíte podle sebe tak, aby vám vyhovovala dle aktuální fyzické kondice. 

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět