Vybavte se s přicházejícím jarem a hoďte se do formy! Máme pro vás ty nejnovější elektrokola pro rok 2024! K modelům Crussis 2024 od nás navíc získáte dárek v hodnotě až 2000 Kč a také poukaz na servis kola do sítě servisů Kolofix.
Benefit icon Doprava ZDARMA nad 2000Kč Benefit icon MONTÁŽ U VÁS DOMA stroj dovezeme a smontujeme Benefit icon SERVIS U VÁS DOMA záruční i pozáruční Benefit icon PŘES 100 ZNAČEK V NABÍDCE více jak 40 000 ks skladem Benefit icon Odeslání v den
objednání do 15 h

Cvičení na FINNLO BioForce

Posilovací věž bioforceFINNLO BIOFORCE je revoluční multifunkční posilovací zařízení se zcela novým systémem vytváření odporu zátěže založeným na principu dusíkem plněných pístů. Výhodou je velký rozsah zátěží pro muže i ženy, velmi snadné nastavení zátěže a komfortní a tichý chod stroje. V neposlední řadě pak i menší váha stroje, díky tomu a kolečkům je i manipulovatelnější pro přemisťování. 

 

Cvičení na FINNLO BioForce je velmi příjemné a přirozené, sytém nastavení zátěže zvaný Slide-n-Lock je velice rychlý a jednoduchý, přímo na ramenu se posuvem mění okamžitá zátěž, stupnice nabízí nastavení váhy od 5 do 100kg, po 5 kg.

FINNLO BioForce nabízí nepřeberné množství cviků, k tomu mu dopomáhá důmyslný systém uchycení kladek založený na systému karabin a také sada adaptérů, která ovšem není součástí základního balení. Nespornou výhodou stroje je optimální ergonomie, kterou si každý na stroji přizpůsobí sám sobě tím, že může libovolně měnit trajektorii tahů.
 
 

 

Universální cvičení na FINNLO BIOFORCE

 

 

Zakopávání ve stoje zaměřené na zadní stranu stehen (hamstringy)

 Bioforce zakopavani

 

Cílová skupina svalů : Hamstringy + pomocné hýžďové svaly

Začátek : Postavte se vedle posilovací věže. Achillovkou se budeme zapírat o vnitřní stranu pěnového válce. Výšku pěnového válce lze samozřejmě libovolně nastavit.

Pohyb : Zapřeme se achillovkou o pěnový válec a setrváme v horní poloze zlomek vteřiny. Soustředíme se na procítění dané svalové partie a pak zase svaly uvolníme a vrátíme nohu do výchozí pozice. Cvičení vždy provádějte na obou stranách.

 

Předkopávání sedí na předních nohou svaly

 Bioforce predkopavani

Cílová skupina svalů : Stehenní svaly (kvadricepsy) + pomocné vnitřní a vnější svaly stehen

Začátek : Nastavte si zádovou opěrku a pěnový válec na holeně podle vašich potřeb

Pohyb : Nohy zvedáme do vodorovné polohy do propnutí a na krátkou chvilku se snažíme zatnout stehna a procítit potřebné svaly, následně svaly uvolníme a vrátíme do výchozí pozice.

 

 Tlaky na prsní svaly

 

Bioforce prsni svaly


Cílová skupina svalů : Velký sval prsní + pomocné ramenní svaly

Začátek : Upravte si zádovou opěrku podle vašich potřeb, chyťte obě rukojeti ve výšce ramen v úhlu 90 stupňů a dlaně směřujte směrem dolů.

Pohyb : Celou dobu se snažíme mít lokty v zafixované poloze a v napětí, zápěstí je též zafixované a rovné, nijak zápěstí neohýbáme, důležité je se soustředit a procítit prsní svaly.

 

Trénink tricepsu na tricepsovém laně

 Bioforce triceps


Cílová skupina svalů : Triceps + pomocné svaly předloktí

Začátek : Vyhákneme sedák pro uvolnění prostoru a oběma rukama chytneme pevně tricepsové lano. Lokty máme zafixované u těla a v uhlu 90 stupňů.

Pohyb : Celou dobu se snažíme mít svaly pod tlakem a ve vrcholné fázi pohybu zcela propneme lokty a procítíme tak svaly tricepsu, následně svaly uvolníme a vrátíme ruce do výchozí pozice. Celou dobu máme tělo zpevněné a pod kontrolou.

 

Trénink bicepsu na kladkách

 Bioforce biceps

Cílová skupina svalů : Biceps + pomocné svaly předloktí

Začátek: Vyhákneme sedák pro uvolnění prostoru a pevně uchopíme kladky

Pohyb : Celou dobu se snažíme mít svaly pod tlakem a ve vrcholné fázi zatneme bicepsy a procítíme tak kontrakci, následovně ruce uvolníme a vrátíme do výchozí pozice. Lokty jsou celou dobu zafixované u těla. Tělo je zpevnění a pod kontrolou.

 

Stahování kladky na široký sval zádový

 Bioforce zada


Cílová skupina svalů : Široký sval zádový + pomocné svaly bicepsu

Začátek : Uchopení adaptéru horní kladky, máme trup v mírném záklonu, ale stále rovná!

Pohyb : První pohyb vychází z lopatek, kdy se snažíme nejdříve dostat lopatky k sobě a postupně u toho stahujeme kladku. Lokty se snažíme tlačit za tělo a tím umocníme pohyb lopatek směrem k sobě. Následovně zatneme svaly pro konečnou kontrakci.

 


Tlaky na ramena na kladkách

 Bioforce ramena


Cílová skupina svalů : Ramenní svaly + pomocné svaly tricepsu

Začátek : Usadíme se s rovnými zafixovanými zády, lokty máme v uhlu 90 stupňů ve výši ramen a směřují nad hlavu. Dlaně směřují "dopředu"

Pohyb : Celou dobu udržujte svaly pod tlakem a ruce směřujte nad hlavu. Mírným obloukovitým pohybem natáhněte ruce a snažte se procítit vaše svaly ramen, následovně uvolněte svaly a ruce vraťte do výchozí polohy. Nezapomeňte mít zafixované rovné zápěstí po celou dobu! lokty vám nesmějí klesnout pod úroveň ramen.

 

Stahování kladky na svaly ramen

 Bioforce ramena2


Cílová skupina svalů : Svaly ramen + pomocné svaly

Začátek : Vyhákneme sedlo pro uvolnění prostoru, pevně uchopíme kladky dlaněmi směrem k tělu, postoj je na šíři ramen.

Pohyb : Zvedáme ruce do vodorovné polohy do výše ramen. následovně uvolníme svaly a vrátíme do výchozí pozice. Lokty necháme mírně ohnuté a zafixované po celou dobu pohybu., tělo je zafixované a zpevněné.

 

cviky bioforce

 

 

 Cviky na Bioforce, které ocení především dámy :

 

 

Bioforce unozovani

 

 

 

Cvik : Unožování do strany (na vnější stranu stehen)
 
Svaly : Hýžďové svaly a vnější
stehenní svaly
 
Pohyb : Vyhákneme sedlo pro uvolnění prostoru, opřeme se o madlo, které je nad zádovou opěrkou, tělo máme ve stabilní pozici a napnutou nohou děláme pohyb začínající z kyčle směrem nahoru od těla, snažíme se zůstat stabilní a soustředit si na hýžďové svaly. Jedná se o tvarovací cvik na stehna. Ve vrcholné pozici se snažíme vydržet cca 1 vteřinu a až poté svaly uvolnit a vrátit nohu do výchozí pozice.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bioforce unozovani2

 

 
 

 

 

Cvik : Unožování do strany (na vnitřní stranu stehen)
 
Svaly : Vnitřní stehenní svaly a
hýžďové svaly
 
Pohyb : Vyhákneme sedlo pro uvolnění prostoru, opřeme se o madlo, které je nad zádovou opěrkou, tělo máme ve stabilní pozici a napnutou nohou děláme pohyb začínající z kyčle směrem nahoru k tělu, snažíme se zůstat stabilní a soustředit si na naše třísla, vnitřní svaly stehenní a hýžďové svaly. Jedná se o tvarovací cvik na stehna. Ve vrcholné pozici se snažíme vydržet cca 1 vteřinu a až poté svaly uvolnit a vrátit nohu do výchozí pozice.
 
 
  

 

 

 

Bioforce unozovani3

 

 

 

 

Cvik : Unožování dozadu
 
Svaly : Hýžďové svaly + pomocné svaly zadních stehen
 
Pohyb : Vyhákneme sedlo pro uvolnění prostoru, opřeme se o madlo, které je nad zádovou opěrkou, tělo máme ve stabilní pozici a napnutou nohou děláme pohyb dozadu směrem nahoru od těla, snažíme se zůstat stabilní a soustředit si na naše hýžďové svaly. Jedná se o tvarovací cvik na hýždě. Ve vrcholné pozici se snažíme vydržet cca 1 vteřinu a až poté svaly uvolnit a vrátit nohu do výchozí pozice.

 
 

 

 

 


 
Bioforce motylek 

 

 

 

Cvik : Rozpažky (motýlek)
 
Svaly : Prsní svaly + svaly ramen a paží
 
Pohyb : Pohodlně si sedneme a pevně uchopíme kladky. Ruce směřují před tělo a jsou v úrovni prsních svalů, ale lokty směřují celou dobu lehce výš. Celou dobu máme zafixované ruce, mírně pokrčení a snažíme se mírnym obloukovitým pohybem dávat ruce k sobě. Důležité je ve vrcholní kontrakci procítit prsní svaly a následovně svaly uvolnit a vrátit ruce do výchozí pozice.

(celkový pohyb by měl připomínat pohyb, jako kdyby jste chtěli "objímat míč")

 

 

 

 

 

 


 Bioforce vypad

 

 

 

Cvik : Výpad
 
Svaly : Svaly stehen (kvadricepsy + hamstringy) + hýžďové svaly
 
Pohyb : Vyhákněte sedák pro uvolnění místa, pevně uchopte kladky, zafixujte je na hrudi a postavte se do startovní pozice. Startovní pozice je rovný postoj na šíři ramen, tělo je zpevněné, následovně uděláte nohou výpad směrem vpřed, hlídáte si aby vaše koleno nebylo v tzv "ostrém úhlu" a nedostalo se před špičku.

 

 

 


 
Bioforce bricho 
 

 

 

Cvik : "Zkracovačky" (břišní svaly)

 
Svaly : Břišní lis (přímé břišní svaly + šikmé břišní svaly)
 
Pohyb : Popruh, který si dáme za krk pěvně zafixujeme rukama. celkový pohyb vychází z břišních svalů. Snažíme se postupně rolovat ke kolenům a ve vrcholné fázi zatnout břišní svaly a procítit je, následovně uvolnit svaly a postupně se vrátit do výchozí pozice

 

 

 

 

 

 

Bioforce zada 

 

 

Cvičení : Veslování na zádové svaly
 
Svaly : Velký sval zádový, trapézový, rombický..
 
Pohyb : Oběma rukama uchopíme a zafixujeme tělo, následovně v první fázi pohybu stáhneme lopatky k sobě a až potom postupně pomocí rukou přitahujeme adaptér k tělu. Čim více se přibližujeme, zatahujeme lopatky víc k sobě a lokty se snažíme dostat co nejvíce za tělo. V konečné pozici procítíme plně kontrakci svalu a následovně povolíme svaly a vracíme ruce do výchozí pozice.
 

 

 

 

 

 

 


 

10 důvodů pro Bio Force

 

1. Tichost cvičení - Díky TNT (dusíkovým) pístům je zajištěn tichý a měkký chod při cvičení. Nemusíte se trápit s hlučností řetězů, či dopadajících zátěžových cihel. Díky tomuto systému lze bez problému trénovat ve dne v noci aniž by jste rušili sousedy apod. Současně Bio Force umožňuje plný rozsah pohybu, aniž by byla zátěž nerovnoměrně rozmístěna po celé své dráze pohybu.

 

2. Universální posiloovací stroj na domů - Existuje nespočet variant a využití FINNLO Bio Force!. Ať už pro cvičení ve stoje, vsedě, vleže, boční, dvoustranné, komplexní, či izolované - Bio Force je velmi variabilní a nevyžaduje náročnou manipulaci. Směr tahu a úhel cviku může být zvolen libovolně, tak aby byl pro cvičení co nejúčinnější. Protože na každé straně lze nastavit zátěž samostatně, může být cvičení zaměřeno např. „na slabší stranu těla“.

 

3. Kvalita PREMIUM - V testu odolnosti nevykazoval systém Bioforce ani po 100.000 opakování žádné známky opotřebení. Samostatný pístový systém umožňuje dlouhou trvanlivost.

 

4. Jednoduchost nastavení zátěže - Nastavení odporu zátěže je velmi jednoduché a je možné ho regulovat i vsedě. Pro snadnost nastavení si můžete pomocí karabin přenastavit snadno a rychle směr, dráhu kladky a díky tomu mít tak různorodější a silnější odezvu tréninku pro vaše svaly.

 

5. Profesionální fitness studio v klidu domova - S posilovací věží Bio Force můžete mít v klidu domova své vlastní profesionální fitness studio. S variabilitou množstvím cviků je tomu opravdu tak! Šetříte čas, peníze bez ohledu na otevírací dobu v tělocvičnách apod..

 

6. Snadná manipulace a přemístění - Vzhledem k faktu, že posilovací věž Finnlo Bio Force nemá žádné zátěžové cihly na cvičení, její celková hmotnost je rapidně nižší než u běžných věží. Hmotnost se pohybuje od 67-78 kg, což Vám umožní spolu spojezdovými kolečky lehce přemístit a manipulovat s věží kdekoliv v místnosti. Je ideální i pro místnosti s omezeným prostorem.

 

7. Šetrná k vašim kloubům - Díky systému TNT (dusíkových) pístů je pohyb pomalý a hlavně plynulý, díky čemuž bude odpor při cvičení bez nepříjemného škubání a trénink bude tak efektivní a jemný pro váš pohybový aparát.

 

8. Vhodná pro drobné i vyšší postavy - Posilovací věže Bio Force Posilovací jsou výškově nastavitelné a umožňují trénink i vysokým cvičencům. Zejména u stahování horní kladky na široký sval zádový mají vyšší osoby problém při cvičení, ale díky nastavitelné výšce sedáku tento problém nehrozí.

 

9. Možnost i jednoručních cviků - Na rozdíl od konvenčních posilovacích věží, má posilovací věž FINNLO Bio Force dvě samostatné řemenové kladky, které vám umožňují trénovat naprosto izolovaně a můžete tak trénovat jen s jednou kladkou, nebo si nastavit popřípadě na jednu končetinu více než na druhou. Během cvičení si samozřejmě můžete měnit úhel pohybu apod.

 

10. Testovaná bezpečnost - Samostatné dusíkové písty jsou samozřejmě velmi bezpečné, díky odporu v pístech nehrozí nebezpečí pádu volné zátěže a umožňují cvičení i v přítomosti dětí.

 

 


 

 

VIDEO

 

 

 

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět