Prozkoumejte okolní cyklostezky na elektrokolech pro rok 2024, vydejte se na výlet do přírody, nebo si zahrajte stolní tenis na zahradě. My jsme na léto připraveni, a vy?
Benefit icon Doprava ZDARMA nad 2000Kč Benefit icon MONTÁŽ U VÁS DOMA stroj dovezeme a smontujeme Benefit icon SERVIS U VÁS DOMA záruční i pozáruční Benefit icon PŘES 100 ZNAČEK V NABÍDCE více jak 40 000 ks skladem Benefit icon Odeslání v den
objednání do 15 h

Cvičení s kettlebellem. Jak začít?

Abychom byli dobří, musíme začít pěkně od začátku. To znamená naučit se a osvojit si základní dovednosti. Dnes vám představíme kettlebell, skvělou pomůcku pro silový a kondiční trénink.

Kettlebell vám pomůže dosáhnout vašich cílů. Stejně jako u ostatních tréninkových nástrojů je použití správné techniky rozhodující. Základem cvičení s kettelbellem je zdokonalit techniku, než začnete provádět složitější tahy. Jakmile se stanete zdatnějšími, základní cviky mohou být zahřívací rutinou, aby vás připravily na složitější pohyby.

Pojďme se podívat na základní cviky s kettlebellem.

1. cvik: Mrtvý tah

Jedná se o sCvičení s Kettelbellem - mrtvý tahkvělé cvičení pro zahřátí těla. Mrtvý tah vás naučí nejen správný a bezpečný způsob zvedání zátěže ze země, ale posílí hýždě, záda, křídla a hamstringy.

Rozkročte nohy na šířků pánve a prsty vytočte mírně ven. Hrudník směřujte vzhůru a záda udržujte rovná. Kettlebell uchopte tak, že se ohnete v oblasti kyčle a mírně v kolenou. Z takto mírného podřepu se zvedněte do vzpřímené pozice.

Tip. Při udržení váhy na patách, mějte boky stále otevřené. Zpevněte střed těla a hýždě.

 

 

 

 

 2. cvik: Swing

Cvičení s Kettelbellem - swingTento cvik je základním pohybem s kettlebellem. Jakmile zvládnete toto cvičení, můžete se přesunout na další cviky.

Začněte s kettlebellem na podlaze. Zaujměte pozici jako při „mrtvém tahu“. Uchopte činku oběma rukama a zhoupněte ji směrem k tříslům. Poté natáhněte nohy a závaží vyhoupněte před sebe. Kettlebell by se měl pohybovat přibližně do střední výšky hrudníku.

Tip. Při pohybu s kettlebellem směrem k tříslům se nadechujte a při pohybu směrem ven vydechujte.

 

3. cvik: Dřep

Cvičení s Kettelbellem - dřep

Toto cvičení je jen jedním z mnoha způsobů, jak provést dřep pomocí kettlebellu.

Kettlebell držte oběma rukama ve výšce hrudníku. Rozkročte se na šířku své pánve a prsty vytočte mírně od sebe. Hrudník směřujte vzhůru a vzpřímeně. Nyní udělejte dřep tak, že hýždě zatlačíte dozadu, stáhnete lopatky a kolena držíte mírně od sebe. Nohama se odpíchněte od země a zvedněte se ze dřepu vzhůru.

Tip. Pro správné provedení cviku, držte po celou dobu stažené hýždě, stehenní i břišní svaly.

 

 

 4. cvik: Výpad
Cvičení s Kettelbellem - výpad

Kettlebell držte v pravé ruce a levou nohou jděte vpřed do výpadu. Délka kroku by měla být tak dlouhá, aby koleno nepředčilo špičku chodidla. Poté vraťte nohu zpět do stoje. Hrudník je stále vytažený a ramena tlačte dozadu.

Pohyb provádějte přes paty a ujišťujte se, že koleno zůstává ve směru a v souladu s chodidly. Takto proveďte požadovaný počet opakování na jedné noze a poté přejděte na druhou.

Tip. Hloubka výpadu by měla být taková, abyste se dostali co nejvíce kolenem k zemi.

 

 

Rozhodli jste pro trénink s kettlebellem? V naší nabídce najdete širokou škálu těchto činek.

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět