Prozkoumejte okolní cyklostezky na elektrokolech pro rok 2024, vydejte se na výlet do přírody, nebo si zahrajte stolní tenis na zahradě. My jsme na léto připraveni, a vy?

Cvičení venku. Posilte tělo, mysl i náladu

16. 08. 2021

Čerstvý vzduch. Krásná krajina. Neomezené možnosti. Přemístit se z posilovny ven je skvělý způsob, jak změnit vaši každodenní rutinu. Cvičením venku si nejen zlepšíte náladu, ale zvýšíte i sebevědomí. Zacvičit si můžete prakticky kdekoli – u vás na zahradě, v parku, v lese nebo někde u vody.

Cvičení v přírodě, zejména v lesích, má na lidské tělo uklidňující účinek. Díky bohatému příjmu kyslíku posílíte svůj imunitní systém. Nakonec bude vaše tělo dostatečně silné, aby se chránilo před škodlivými prvky.

 

Běh, klasický venkovní sport

Běh je jedním z nejpopulárnějších forem tréninku, protože je nenáročný na vybavení a existuje mnoho variant, díky kterým se dostanete do formy. Během posilujete své klouby a kosti, je skvělým aerobním cvičením, které vám pomůže zlepšit fyzičku, redukovat tuk a udržet optimální hmotnost. Stačí jen nazout boty, nasadit sluchátka a vyběhnout.

 

Cvičení venku_běh

 

Aerobním cvičením spálíte především tukové buňky, takže byste při cvičení venku neměli zapomenout ani na anaerobní cvičení, které vám pomůže zrychlit metabolismus a spálit cukry a sacharidy. Když absolvujete efektivní trénink celého těla, spálíte energii z obou systémů. Mezi anaerobní cvičení patří například silová cvičení.

Kombinace silových cviků s běháním vám poskytne zdravou rovnováhu mezi kardio a silovým cvičením.

 

5 silových cviků, které můžete vyzkoušet venku

1. Sprint

Trénink můžete zahájit několika sprinty. Lehce běžte 100 metrů a sprintujte 50 metrů. Jakmile získáte lepší kondici, postupně můžete prodloužit délku svých sprintů. Jedná se o skvělý způsob, jak efektivně spálit kalorie aposílit nohy.

 

<a href='https://www.freepik.com/photos/lines'>Lines photo created by ArthurHidden - www.freepik.com</a>

 

2. Posilování na lavičce

Stoupněte si jednou nohou na lavičku a pak zase dolů, takto nohy střídejte. Posilováním na lavičce se zaměříte na všechny svaly v dolní polovině těla, hamstringy, hýždě, lýtka a také na boky. Tento cvik podporuje rovnováhu, stabilitu a posiluje vaše jádro.

 

3. Kliky na lavičce

Dělat kliky ve zvýšené poloze může být jednodušší. Proto začněte klikami na lavičce. Jakmile dosáhnete 20 kliků, zkuste přistoupit ke klikům na podložce. Vybírat můžete z bohaté nabídky.

 

4. Cvičení na hřišti

Pokud budete na hřišti s venkovní posilovnou, vyzkoušejte svou sílu. Najděte si hrazdu a nechte své tělo viset rovně dolů s plně nataženýma rukama. Přitáhněte se, dokud nebude brada přes tyč. Snižte se do stejné polohy a cvičení opakujte, dokud to půjde. Tento cvik vám pomůže posílit zejména horní část těla.


<a href='https://www.freepik.com/photos/sports'>Sports photo created by master1305 - www.freepik.com</a>

5. Cvičení s odporovou gumou

Odporové gumy jsou nejlepším doplňkem k jakémukoliv cvičení. S nimi procvičíte jak horní část těla tak i spodní. Gumu si přidělejte kolem kolen nebo kotníků a zatlačte směrem ven nebo je roztahujte rukama.

Jak správně používat odporovou gumu naleznete na YouTube.

 

 

 

Pokud chcete rozšířit své cvičení venku o různé cvičební pomůcky, prohlédněte si naši nabídku

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět