Vybavte se s přicházejícím jarem a hoďte se do formy! Máme pro vás ta nejnovější elektrokola pro rok 2024! K modelům Crussis 2024 od nás navíc získáte dárek v hodnotě až 2000 Kč a také poukaz na servis kola do sítě servisů Kolofix.

Jak se dostat do kondice po Vánocích?

27. 12. 2017

 

Také to znáte? Po Vánočních svátcích se cítíme nafouknutě, nemotorně a naše tělo je celkově „těžké“. Důvodem je často nedostatek pohybu. Čas trávíme na gauči, u pohádek a u vydatné kalorické stravy.

Máme pro Vás několik tipů jak se dostat zpátky do formy, shodit přebytečnou nadváhu a zase se cítit dobře.hubnuti


Základ je v kombinaci pohybu a zdravé stravy, podávané v menších, ale za to častějších porcích. Snažte se vynechat cukry, sladkosti a jídlo těsně před spaním. Zahrňte do Vašeho jídelníčku nízkotučnou stravu, luštěniny, ovoce a zeleninu, které jste právě v tomto období trochu zanedbávali. Aby bylo hubnutí efektivní, je potřeba zahrnout také pohyb!

Není nutné hned rozrazit dveře fitcentra a za celý týden neodejít. Motivace je důležitá, ale nepřežeňte to hned ze začátku. Je potřeba vše dopředu naplánovat. Pokud si hned naberete velké sousto, cvičení se Vám přejí a Vy z toho nebudete mít hezký pocit. Pohybem se uvolňují endorfiny, které vyvolávají pocity štěstí, radosti, spokojenosti a lepšího soustředění.

 

běh

 

Vezměte tedy boty a vyjděte ven, nebo si zacvičte doma. Intenzitu volte takovou, aby Váš srdeční tep byl stále v nižších zónách (hranice, kdy si můžete povídat) a vy jste tak spalovali nechtěné tuky. Neběhejte rychle, to není umění. Zpomalte, užijte si přírodu, vnímejte vlastní tělo. Pokud nemáte sporttester je nejlepší vzít s sebou někoho, s kým si během cvičení, běhání, budete povídat. Tak poznáte, že Váš tep je na správné hranici.

Cvičte z počátku alespoň 40 -60 minut, 2x – 3x týdně. Postupně zkuste zvýšit délku cvičení. Nikdy by však nemělo přesáhnout 90 minut. Pak už na Vás přijde únava a Vaše tělo začne více pálit vydřené svaly než tuky. Naší radou je, aby jste si vybrali takový sport, který Vás bude bavit a nebude to jen o tom, že něco musíte.

 


Cvičit můžete venku, ale i doma. Nemusíte mít drahé permanentky do fitcenter nebo mrznout v mrazu při běhání venku, ale stačí oprášit domácí rotoped nebo běžecký pás. Zapněte si hudbu a užijte si hodinku sami pro sebe a udělejte pro své tělo něco pozitivního.

 

A pokud Vám nepřinesl Ježíšek nějaký sporttester, kterým by se Vaše motivace ještě zvýšila, neváhejte a koukněte se na naše webové stránky FITHAM. Najdete tam mnoho možností domácích cardio strojů i sporttesterů.

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět