Přijďte si osobně vyzkoušet a nechat poradit s výběrem trenažérů, posilovacích strojů či fitness doplňků na domácí cvičení. Naši odborní poradci vám rádi vše vysvětlí na jedné z našich poboček.
Benefit icon Doprava ZDARMA nad 2000Kč Benefit icon MONTÁŽ U VÁS DOMA stroj dovezeme a smontujeme Benefit icon SERVIS U VÁS DOMA záruční i pozáruční Benefit icon PŘES 100 ZNAČEK V NABÍDCE více jak 40 000 ks skladem Benefit icon Odeslání v den
objednání do 15 h

Jak vybrat posilovací stroje a lavice

Lidé kteří si domů kupují posilovací stroje bývají ze dvou odlišných skupin zákazníků: 

První skupinu tvoří ti, pro které se posilování stalo koníčkem, chtějí dosáhnout nárůstu svalové hmoty a síly. Posilovací stroj domů většinou kupují kvůli ztrátě času při dojíždění do posilovny, či z důvodu cvičení v pohodlí domova kdykoli mají chuť a čas, bez nutnosti čekání na obsazený stroj. Pro tuto skupinu je důležité zvolit sestavu která obsáhne všechny důležité cviky a svalové partie, umožní cvičení s dostatečnou zátěží a s použitím „volných vah“, tedy činek 

Druhou skupinou jsou pak kromě mladých lidí i lidé středního a staršího věku, jejichž cílem je ať už ze zdravotních nebo estetických důvodů touha po zdravé tělesné schránce bez ochablých svalů, vrstev tuku a bolavých zad. Jejich volbou bývá většinou universální posilovací věž, případně doplněná obyčejnou polohovací lavičkou umožňující cviky s jednoručními činkami. Obě skupiny zákazníků by neměli opomenout procvičení důležitého „svalového korzetu“ tedy břišních svalů a vzpřimovačů páteře, k čemuž slouží samostatné specializované lavičky.

 

POSILOVACÍ LAVICE 

 Tunturi AB20Tunturi CT40Tunturi UB80Tunturi pure weight bench

 

POSILOVACÍ KONSTRUKCE A VĚŽE

Tunturi RC20Trinfit GX1Trinfit GX7

 

 

Základem většiny domácích posiloven bývá universální posilovací lavice s možností polohování sedáku i zádové opěrky. Na této lavičce se cvičí buď se dvěma jednoručními činkami, nebo za použití stojanu s činkou velkou. Stojan na velkou činku pak může být buď součástí lavice nebo samostatný (což je s ohledem na variabilitu a množství cviků lepší). Další důležitý komponent domácí posilovny je pak horní a spodní kladka umožňující procvičení mnoha svalových skupin celého těla. K tomu lze využít buď samostatnou horní a spodní kladku, nebo rovnou celou posilovací věž, která kladky kromě dalších stanovišť obsahuje také.

 

Posilovací stroje a kvalita rámové konstrukce

Posilovací stroje

Posilovací stroje

Bohužel čím dál častější je dovoz a výroba nekvalitních strojů z dálného východu, které jsou materiálově ošizené a konstruované „na oko zákazníka“. Na obrázku vypadají jako srovnatelná věž kvalitní, mají většinou spoustu stanovišť, nesplňují ale základní požadavky na kvalitu, bezpečnost a ergonomii pohybu. Většinu cviků pak na nich vůbec nelze správně provést, cvičení je nepříjemné a ze stroje se tak postupně stane odložený „věšák“.

 

Posilovací stroje

Zcela zásadní věcí při výběru posilovacího stroje či lavičky je možnost polohování jednotlivých opěrek a adaptérů. Pokud je jimi stroj vybaven lze posed a průběh cviku upravit podle konkrétních tělesných proporcí člověka, cvičení na stroji je komfortní a nedochází k poškozování kloubů a šlach. 

Levnější stroje, které nemají alespoň základní možnosti polohování doporučujeme v žádném případě nekupovat. U posilovacích lavic na činky je pak důležitá velikost a rozsah nastavení úhlu sedáku a zádové opěrky vzhledem k požadovaným cvikům a minimálně výškové nastavení kopače.    

 
 

Posilovací stroje a typ závaží

Posilovací stroje a závažíPosilovací stroje a závažíU posilovacích strojů a věží tvoří zátěž buď samostatně doobjednané kotouče a činky (požadovanou váhu pak naložíte na patřičné nakládací trny na stroji), nebo kompaktní sada cihliček (u nich požadovanou zátěž nastavíte zastrčením kolíku do správné cihličky).

 

 

 

Posilovací stroje a závaží

Při dokupování kotoučů na stroje je třeba hlídat, aby díra vrtaná v kotouči odpovídala průměru nakládacího trnu na stroji. U strojů cihličkových by pak cihličky měly být kovové s pojezdovou vložkou, zaručující tichý a plynulý chod. Samostatnou skupinu tvoří posilovací stroje se speciálními tlumiči plněnými dusíkem, u věží této konstrukce měníte zátěž jen posuvem páky po tlumiči (např. FINNLO Bio Force)   

 

 
 
 

Posilovací stroje - kladky a převody

Posilovací stroje – kladky a převody

Velmi důležitou a na servis drahou částí posilovacích věží jsou převodová lanka a kladky. Životnost lanek je daná kvalitou použitých materiálů a zvolením správného průměru lanka (hlavně u levnějších věží se stává, že výrobce použije vzhledem k pojezdové drážce kladky nevhodný průměr lanka a to se potom velmi rychle opotřebovává). U kladek je důležité osazení ložisky a hlavně pevnost materiálu v kterém je ložisko osazeno (pokud je ložisko v nekvalitní plastové kladce není to nic platné a tato velmi rychle odejde).

 

Posilovací stroje, lavice a možnost jejich složení

Posilovací stroje, lavice a možnost jejich složení

Vybrané posilovací lavice a stroje lze pro úsporu místa po docvičení více či méně složit. Ne vždy je to ale šťastné řešení, hlavně u levnějších neznačkových lavic pak dochází po několika cyklech složení k „vychození“ spojů a jejich nestabilitě.

 

Posilovací stroje a jejich cena

Cena stroje vždy souvisí s jeho kvalitou a komfortem cvičení na stroji. Popisky bohužel vytváří sami dovozci či výrobci strojů a jejich hodnocení jsou velmi často zcela neobjektivní. Pokud se někdo domnívá, že koupí kvalitní posilovací věž se širokou škálou cviků za cca 10 000,- Kč bude velmi zklamán, i když věž působí na obrázku a popisem dobře. Před koupí je dobré si porovnat cenový rozsah u požadovaného typu stroje a zvolit dle požadované kvality patřičnou kategorii (pokud tedy chci koupit např. posilovací lavici se stojanem na činku a v nabídce jsou modely od 2 do 12 000,- Kč pak pro nenáročné domácí použití bude rozumnou volbou lavice za cca 5-7 000,- Kč, tedy zlatá střední cesta. Kdo požaduje maximální komfort při cvičení a patřičnou variabilitu patrně sáhne po značkovém výrobku vyšší cenové relace, každopádně ale doporučujeme vynechat nejlevnější modely (jejich cena je vždy na úkor kvality a jsou pro zákazníky jen zklamáním).

 

Posilovací stroje – záruka a servis

Velmi důležitou věcí je délka záruky a zajištění servisu a náhradních dílů na posilovací stroje. Výhodné je zakoupit stroj u firmy zajišťující servis v případě poruchy u zákazníka (stroj pak není třeba nikam vozit či posílat na reklamaci, jak je to běžné u většiny prodejců a eshopů, ale technik přijede k Vám a závadu odstraní).

 

Široký sortiment námi nabízených modelů najdete v našem e-shopu v sekci Posilovací stroje a Posilovací lavice.

Pokud byste s výběrem posilovacího stroje či lavice potřebovali poradit, neváhejte se obrátit na naše prodejce, kteří jsou vám k dispozici v pracovní dny od 9,00 do 18,00 hodin na naší zákaznické lince 602 119 550 anebo můžete navštívit naše kamenné prodejny.

Přejeme vám šťastnou ruku při výběru vašeho nového posilovacího vybavení a věříme, že vám pomůže upevnit vaše zdraví a dosáhnout vašich cílů.  Váš specialista na fitness - Fitham.cz

Prodejna LiberecPosilovací stroje

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět