Přijďte si osobně vyzkoušet a nechat poradit s výběrem trenažérů, posilovacích strojů či fitness doplňků na domácí cvičení. Naši odborní poradci vám rádi vše vysvětlí na jedné z našich poboček.
Benefit icon Doprava ZDARMA nad 2000Kč Benefit icon MONTÁŽ U VÁS DOMA stroj dovezeme a smontujeme Benefit icon SERVIS U VÁS DOMA záruční i pozáruční Benefit icon PŘES 100 ZNAČEK V NABÍDCE více jak 40 000 ks skladem Benefit icon Odeslání v den
objednání do 15 h

Jak vybrat stepper

StepperStepper je vždy třeba vybírat podle toho kdo a jak na něm má šlapat. Jiný stepper bude vyhovovat pro kondiční šlapání na spalování tuku či zpevnění svalstva a jiný pro trénink aktivního sportovce. Je třeba zohlednit váhu a výšku osob které mají stepper používat, a to jak často a na jak dlouho bude stepper využíván. Velmi žádané jsou dnes ministeppery, které ale bohužel nejsou vhodné pro pravidelné a delší šlapání a většinou tak nesplní očekávaný cíl. Pro spalování tuku a úbytek hmoty na požadovaných místech je třeba nastavení vhodného odporu šlapání a min. 30minutové aktivity což ale žádný ministepper bez ohledu na značku dlouhodobě nevydrží. Řešením je tak jedině stepper stojanový.

  

Stepper: konstrukce stepperu

Stepper: konstrukce stepperu

Stepper: konstrukce stepperuDle konstrukce můžete při koupi zvolit buď Ministepper (dle typu se dělí na ministeppery klasické, boční, s excentrickým pohybem či rukojetí), jejich výhodou je že jsou malé, snadno skladovatelné, společné mají bohužel jedno a to velmi krátkou životnost při pravidelném používání a až na vzácné výjimky nemožnost nastavení zátěže. Lépe je na tom stepper stojanový, který je díky klasické konstrukci, vyššímu kroku a širokému rozsahu regulace zátěže podstatně účinnější a trvanlivější. Samozřejmě i zde existují obrovské kvalitativní rozdíly a doporučení na nákup modelů střední třídy. Některé dražší modely mají díky větším a masivnějším řídítkům možnost „položit“ se na řídítka a tím zvýšit účinnost šlapání.

 

 

Stepper: regulace odporu šlapání (nastavení zátěže)

Stepper: regulace odporu šlapání (nastavení zátěže)Ministeppery – většinou nemají možnost regulace odporu šlapání, to co většina výrobců uvádí jako změnu zátěže jen změní výšku kroku, nikoli odpor šlapání.

Stepper: regulace odporu šlapání (nastavení zátěže)

Regulace posuvem tlumičů – stepper má pevný tlumič a zátěž se nastavuje posuvem tlumiče po páce šlapky. Nevýhodou je zdlouhavost přestavení zátěže a omezený rozsah zátěží

Regulace otočením tlumiče – patří mezi nejprodávanější, tlumiče těchto

Stepper: regulace odporu šlapání (nastavení zátěže)

stepperů mají otočnou koncovku se stupnicí a zátěž měníte jen otočením regulátoru, životnost tlumičů záleží na jejich kvalitě (pro dlouhodobé pravidelné používání doporučujeme nekupovat levné steppery, ale zvolit značkové modely, jejichž tlumiče mají podstatně delší životnost).

Steppery s magnetickou brzdou – používá se většinou u stepperů pro komerční využití kvůli vyšším cenám, odpor vytváří permanentní magnet, jehož poloha reguluje zátěž. Výhodou je velmi dlouhá životnost, u modelů nižších tříd je ale třeba dávat pozor na jejich hlučnost vlivem řetězových převodů.

 

 

Stepper: Transportní kolečka, vyrovnání nerovností

Stepper: Transportní kolečka, vyrovnání nerovností

 Stepper: Transportní kolečka, vyrovnání nerovnostíStepper je většinou vybaven přepravními kolečky a seřizovacími nožičkami na vyrovnání nerovností podlahy, U levnějších modelů je vyrovnání řešeno otočnou excentrickou koncovkou nožičky, u lepších seřizovacím otočným regulátorem na každé koncovce stepperu.

 

 

 

Stepper: Nosnost a ergonomie rámu

Nosnost stepperu vždy souvisí s masivností rámu, bohužel ji dnes určují většinou dovozci a údaje hlavně u neznačkových steperů bývají zcela nereálné.

 

Stepper: Měření tepové frekvence

Stepper: Měření tepové frekvence

Stepper: Měření tepové frekvenceStepper: Měření tepové frekvenceMěření tepu je klíčovým údajem pro účinné cvičení ať už ke spalování tuku, nebo fyzickou kondici. Většina stepperů je dnes vybavena ušním snímačem, nebo dotykovým snímačem (Hand-pulse). Oba tyto způsoby jsou nepohodlné a vhodné jen pro hrubou orientaci kvůli malé přesnosti. Komfortnější a zcela přesné je měření tepu hrudním pásem umístěným přes hrudník, který bezdrátově do počítače přenáší údaj o tepové frekvenci.

 

Stepper: Záruka, servis

Velmi důležitou věcí je délka záruky a zajištění servisu a náhradních dílů na steppery. Výhodné je zakoupit stepper u firmy zajišťující servis v případě poruchy u zákazníka (stepper pak není třeba nikam vozit či posílat na reklamaci, jak je to běžné u většiny prodejců a eshopů, ale technik přijede k Vám a závadu odstraní).

 

Široký sortiment námi nabízených modelů najdete v našem e-shopu v sekci Steppery.

Pokud byste s výběrem stepperu potřebovali poradit, neváhejte se obrátit na naše prodejce, kteří jsou vám k dispozici v pracovní dny od 9,00 do 18,00 hodin na naší zákaznické lince 602 119 550 anebo můžete navštívit naše kamenné prodejny.

Přejeme vám šťastnou ruku při výběru vašeho nového stepperu a věříme, že vám pomůže upevnit vaše zdraví a dosáhnout vašich cílů.  Váš specialista na fitness - Fitham.cz

Prodejna LiberecVystavené stroje

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět