Přijďte si osobně vyzkoušet a nechat poradit s výběrem trenažérů, posilovacích strojů či fitness doplňků na domácí cvičení. Naši odborní poradci vám rádi vše vysvětlí na jedné z našich poboček.
Benefit icon Doprava ZDARMA nad 2000Kč Benefit icon MONTÁŽ U VÁS DOMA stroj dovezeme a smontujeme Benefit icon SERVIS U VÁS DOMA záruční i pozáruční Benefit icon PŘES 100 ZNAČEK V NABÍDCE více jak 40 000 ks skladem Benefit icon Odeslání v den
objednání do 15 h

Jak vybrat stůl na stolní tenis

pingpongovy stul

Stolní tenis se stává velmi atraktivní rodinnou zábavou, které se mohou věnovat všechny věkové kategorie. Jako každá fyzická aktivita má i tato pozitivní vliv na zdraví člověka a přitom podpoří i Vaši soutěživost. Pokud se tedy rozhodnete zakoupit pingpongový stůl, pak základní otázkou, kterou je třeba rozhodnout, je volba stolu vnitřního nebo venkovního, odolávajícího povětrnostním vlivům.

 

Pingpongový stůl: vnitřní nebo venkovní

Pingpongový stůl: vnitřní nebo venkovníPřed koupí stolu je důležité se rozhodnout, zda zvolíte stůl interiérový, nebo venkovní. Stoly na stolní tenis vnitřní jsou určené pro místnosti temperované a bez zvýšené vlhkosti, nelze je tedy vystavovat slunečnímu záření ani povětrnostním vlivům. Pokud zvolíte stůl vnitřní (interiérový) je třeba počítat v domě s potřebnou hrací plochou která je závislá na hráčském umění. Širší využití mají stoly na stolní tenis venkovní, které mohou být využívány celoročně a skladovány i venku, nebo netemperovaných prostorách. Jsou vyrobeny z materiálů odolávajících změnám teplot, dešti i sluníčku a mají speciální povrchy s antireflexní vrstvou a UV filtrem.

 

 

Pingpongový stůl: Rámová konstrukce

Pingpongový stůl: Rámová konstrukce

Kvalita a masivnost rámové konstrukce souvisí s cenou stolu a má vliv na jeho odolnost a celkovou stabilitu. Levnější stoly na stolní tenis mají rám bez horizontálního zpevnění a ze slabších materiálů vyhovujících výhradně na domácí použití, dražší modely rámy příčně zpevněné, které vydrží i méně šetrné zacházení. Pro extrémní zatížení (např. kempy apod.) jsou vhodné stoly ze svařených pozinkovaných profilů, které ale nelze skládat.

 

Pingpongový stůl: Skládací mechanismus

Pingpongový stůl: Skládací mechanismusVelmi častým požadavkem zákazníků je možnost složení stolu a jeho uskladnění nenáročné na prostor. Většina modelů má dnes možnost sklopit obě desky, vybrané modely i možnost hry jednoho hráče proti sklopené polovině stolu. Rozdíl je jen v tom, zda je před sklopením nutné odmontovat mechanismus síťky, což je nepříjemné a v náročnosti sklopení (u některých značek jsou k tomu zapotřebí dva lidé, u lepších modelů to snadno zvládne i jedna osoba).

 

 

Pingpongový stůl: Pojezd

Pingpongový stůl: Pojezd

Hlavně u venkovních stolů je důležitá snadná manipulace se stolem při jeho přesunech. Jen u levných stolů chybí pojezd zcela, jinak bývá pingpongový stůl vybaven pojezdem buď s plastovými kolečky (jednoduchými, zdvojenými, nejlépe pak otočnými), nebo komfortnějšími pogumovanými. Větší kolečka jezdí lépe, ideální je pokud má stůl možnost kolečka dobrzdit což zvyšuje stabilitu stolu.

 

Pingpongový stůl: Hrací deska

Pingpongový stůl: Hrací deskaHrací deska a její materiál se liší v závislosti na ceně a určení modelu, u stolů vnitřních je používána deska buď na bázi levnější dřevotřísky, nebo speciálně tlakově vrstvených kompozitů, která je odolnější. U venkovních stolů se používá několik typů desek, nejčastější jsou desky na bázi laminátu, vybrané značkové pingpongové stoly jsou pak osazeny deskami ze speciálních profilovaných vrstvených hliníkových plátů s antireflexní odrazovou vrstvou zabraňující odrazu světla a oslnění hráče. Jejich odrazové vlastnosti jsou naprosto srovnatelné se stoly dřevěnými.

 

 

Pingpongový stůl: Komfortní výbava

Pingpongový stůl: Komfortní výbava

Kvůli vyššímu uživatelskému komfortu začali být pingpongové stoly vybavovány některými luxusními prvky. Kromě už dříve zmíněných to může být držák pálek a míčků integrovaný do rámu stolu (u venkovních modelů i s ochranným krytem proti dešti), případně šroubovací adaptéry na každé noze stolu umožňující jeho snadné výškové nastavení např. na trávě. Dalším takovým prvkem je dopínání síťky bez nutnosti vázání napínacího lanka systémem jeho polohové aretace nebo otočným regulátorem.

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět
Rozumím

Tyto stránky využívají soubory cookie, používáním tohoto webu souhlasíte s jejich použítím. Více informací