Rádi Vám poradíme 602 119 550 po - pá 9:00 až 18:00

Jak vybrat veslovací trenažér

Veslovací trenažér je třeba vždy vybírat podle toho kdo a jak na něm má cvičit. Jiný veslovací trenažér bude vyhovovat pro kondiční veslování na spalování tuku či zpevnění svalstva a jiný pro veslařský trénink aktivního sportovce. Samozřejmě je třeba zohlednit i váhu a výšku osob které mají veslovací treanžér používat. Pro životnost stroje a komfort cvičení jsou nejdůležitější způsob regulace zátěže a pojezd sedáku. 

  

Veslovací trenažéry: způsob vytváření zátěže

Veslovací trenažéry: způsob vytváření zátěžeU veslovacích trenažérů se odpor vytváří několika možnými způsoby. Nejlevnější veslovací trenažéry mají jen pevné tlumiče a zátěž se nastavuje posuvem páky po rukojetích, tento systém neumožňuje nastavení malých zátěží a pro většinu nesportovců je tedy nepoužitelný, má nedokonalý průběh zátěže a omezenou životnost. Veslovací trenažéry: způsob vytváření zátěžePokročilejší je systém využívající tlumiče s otočnou koncovkou se stupnicí u kterých zátěž měníte jen jejím otočením (jejich jedinou nevýhodou je omezená životnost tlumičů).

 

Nepříliš rozšířené jsouveslovací trenažéry s vodním médiem, u kterých se v nádobě s vodou roztáčí lopatky a omezením množství vody klapkou se regulujete zátěž. 

 

Veslovací trenažéry: způsob vytváření zátěže

Nejpoužívanější pro domácí cvičení je magnetická brzda, kde odpor při cvičení vytváří permanentní magnet, který svou vzdáleností od setrvačníku mění brzdný účinek. Výhodou je tichost brzdy, široký rozsah zátěží a dlouhá životnost (problémem levných vesel bývá neplynulý chod setrvačníku a praskání navíjecí pružiny). 

Veslovací trenažéry: způsob vytváření zátěžeDalší skupinou jsou veslařské trenažéry pro sportovní charaktery tréninků, které majíbrzdu ndukční (elektromagnetickou)což umožňuje nastavení velmi vysoké zátěže, naprostou přesnost měření s možností programování a dlouhou životnost. Většinou jen pro komerční účely se pak používá vzduchový veslovací trenažér jehož principem je větrák, kterému se reguluje přívod vzduchu a tím odpor. Na domácí užití se příliš nepoužívají z důvodu vysoké hlučnosti.    

 

Veslovací trenažéry: pojezd

Veslovací trenažéry: pojezd

Veslovací trenažéry: pojezdKvalitou a typem pojezdu je dána jeho životnost a komfort (tichost) veslovacího trenažéru. Levnější modely používají pojezdy z plastu bez ložisek, jejich největší nevýhodou je velmi rychlé opotřebení i při kondičním domácím použití, kvalitnější je pojezd s ložisky jehož životnost je podstatně delší, záleží však na materiálu vlastních koleček. U vybraných veslovacích trenažérů renomovaných výrobců (např. Kettler, Tunturi) jsou pak použity pokročilé systémy pojezdů které zajišťují podstatně tišší a stabilnější chod. 

 

Veslovací trenažéry: ovládání zátěže

Veslovací trenažéry: ovládání zátěžeDle způsobu ovládání zátěže dělíme veslovací trenažéry na manuálně řízené (odpor veslování je nastavován ručně otočným regulátorem se stupnicí zátěže) a elektronicky řízené. U elektronických lze odpor regulovat buď ručně tlačítky + a - Veslovací trenažéry: ovládání zátěžena displeji počítače, nebo zvolením vybraného profilu trati (jeho průběh vidíte na displeji, zátěž se mění automaticky v průběhu veslování). Nejkomfortnější jsou modely se speciálními programy automaticky upravujícími zátěž dle zvoleného účelu veslování (spalování tuku, cardiotrénink ..) a Vaší tepové frekvence. K tomu je ale zapotřebí přesný údaj o aktuálním tepu, který lze získat jen http://www.veslovaci-veslarske-trenazery.cz/ím pásem. Je tedy nutné aby s ním veslovací trenažér komunikoval.

 

 

Veslovací trenažéry: nosnost rámu

Nosnost veslovacího treanžéru vždy souvisí s masivností rámu a kvalitou pojezdu, bohužel si ji dnes určují výrobci a údaje hlavně u neznačkových vesel bývají často zcela nereálné.

Veslovací trenažéry: transportní kolečka a možnost složení

 

 

Veslovací trenažéry: transportní kolečka a možnost složení

Veslovací trenažéry: transportní kolečka a možnost složeníVeslovací trenažéry jsou většinou vybyveny přepravními kolečky pro snazší přesun, u vybraných modelů je možné z důvodu úspory místa sklopit či zasunout pojezd se sedačkou.

 
 

Veslovací trenažéry: měření tepové frekvence

Veslovací trenažéry: měření tepové frekvenceMěření tepu je klíčovým údajem pro účinné cvičení ať už ke spalování tuku, nebo fyzickou kondici. Většina veslovacích trenažérů je dnes vybavena jen ušním snímačemVeslovací trenažéry: měření tepové frekvencekterý je nepohodlný a vhodný jen pro velmi hrubou orientaci kvůli malé přesnosti. Komfortnější a zcela přesné je měření tepu http://www.veslovaci-veslarske-trenazery.cz/ím pásem umístěným přes http://www.veslovaci-veslarske-trenazery.cz/ík, který bezdrátově do počítače přenáší údaj o tepové frekvenci.

 

Veslovací trenažéry: Záruka, servis

Velmi důležitou věcí je délka záruky a zajištění servisu a náhradních dílů na veslovací trenažéry. Výhodné je zakoupit trenažér u firmy zajišťující servis v případě poruchy u zákazníka (stroj pak není třeba nikam vozit či posílat na reklamaci jak je to běžné u většiny prodejců a eshopů, ale technik přijede k Vám a závadu odstraní).


Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět
Rozumím

Tyto stránky využívají soubory cookie, používáním tohoto webu souhlasíte s jejich použítím. Více informací