Vážení zákazníci, ve středu 1.5. je státní svátek a naše prodejny budou uzavřeny. Ve čtvrtek 2.5. jsou pobočky opět otevřené dle standardní otevírací doby. Děkujeme za pochopení. E-shop je v provozu bez omezení.
Benefit icon Doprava ZDARMA nad 2000Kč Benefit icon MONTÁŽ U VÁS DOMA stroj dovezeme a smontujeme Benefit icon SERVIS U VÁS DOMA záruční i pozáruční Benefit icon PŘES 100 ZNAČEK V NABÍDCE více jak 40 000 ks skladem Benefit icon Odeslání v den
objednání do 15 h

Klasifikace strojů a trenažérů dle normy DIN EN 957

Jistě jste se již setkali s tím, že každý produkt, co jste si kdy koupili, musel splňovat nějaké technické a bezpečnostní normy. Jinak tomu není samozřejmě ani u fitness vybavení, strojů či trenažérů. Naopak je zde kladen velký důraz na to, aby stroje, které se prodávají splňovaly vše se 100% bezpečností a nezávadností pro prodej do domácností či komerčních prostor.

Pro osvětlení tohoto tématu a lepší orientaci pro výběr zboží se můžete řídit dle následující tabulky níže. Pro více informaci nás samozřejmě neváhejte kontaktovat a rádi vám poradíme!

normy

Třídy použití fitness strojů a trenažérů udává evropská norma DIN EN 957. Ta označuje stroje dvoupísmenným označením (HA, HB, HC, SA .....).

První písmeno (H, S, nebo I) charakterizuje do jakého prostředí daný stroj patří (domácí, lehce komerční, plně komerční).

Druhé písmeno (A, B, nebo C) pak určuje přesnost měřící elektroniky, tedy údajů jako je čas, vzdálenost, tepová frekvence apod.

Příklady označení: Z uvedeného a tabulky níže tedy vyplývá, že např. zkratka SA znamená, že zařízení je určeno i do komerčního provozu s nejvyšší třídou přesnosti monitorování údajů jako je tepová frekvence, čas atd..). Označení HB znamená, že dané zařízení je určeno pouze do domácnosti s monitorováním údajů s mírnou odchylkou do 10% apod..

 

TŘÍDY POUŽITÍ dle DIN EN 957
Třída H - pro domácí využití Stroje a trenažéry určené pouze pro domácí prostředí.
Třída S - pro profesionální a komerční použití Stroje a trenažéry této kategorie jsou určeny i pro profesionální a komerční prostory, jako jsou profesionální fitnesscentra, sportovní kluby, hotely, školy atd.
Třída I  - pro profesionální a komerční použití s přístupem osob se zvláštními potřebami (poruchy zraku, sluchu, učení..atd) Stroje a trenažéry této kategorie jsou zaměřeny do profesionálních a komerčních prostor, které je speciálně přizpůsobeno i pro osoby s poruchou zraku, sluchu, poruchou učení atd.

 

 

TŘÍDY PŘESNOSTI dle DIN EN 957
Určené pouze u zařízení s monitorováním tréninkových údajů jako jsou rotopedy, běžecké trenažéry apod.
Třída A vysoká přesnost - odchylka přesnosti monitorování je pod 5 %
Třída B střední přesnost - odchylka přesnosti monitorování je od 5 % do 10%
Třída C nízká přesnost - odchylka přesnosti monitorování je nad 10 %
Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět