Vybavte se s přicházejícím jarem a hoďte se do formy! Máme pro vás ty nejnovější elektrokola pro rok 2024! K modelům Crussis 2024 od nás navíc získáte dárek v hodnotě až 2000 Kč a také poukaz na servis kola do sítě servisů Kolofix.

Koupě stolu na stolní tenis – jak vybrat?

18. 03. 2024

Jak si vybrat stůl na stolní tenis? Podle čeho zvolit a na co si dát pozor? Pojďme se společně poradit a vybrat ten správný.

Vnitřní, nebo venkovní?

Jako první byste se při koupi stolu měli rozhodnout, jestli chcete kupovat stůl ven, nebo do interiéru. Venkovní (outdoorové) stoly jsou odolné slunci a vlhku, naopak pokud chcete hrát hlavně uvnitř (třeba v garáži) a stůl vytáhnout na zahradu pouze párkrát za rok, zvolili bychom stůl vnitřní. Vnitřní stoly jsou určené pro místnosti vytápěné a bez zvýšené vlhkosti a není možné je vystavovat slunečnímu záření ani dešti.

Zaměřte se na hrací desku

Standardně mají pingpongové stoly přesně dané rozměry dle platných pravidel stolního tenisu. Liší se hlavně v použitém materiálu. U vnitřních stolů je používána deska buď na bázi levnější dřevotřísky, nebo speciálně tlakově vrstveného kompozitu, který je odolnější. U venkovních stolů se používá několik typů desek, nejčastější jsou desky na bázi laminátu. Dostačující tloušťka vnitřního stolu by měla být 16 mm, u venkovních v rozmezí 4–6 mm.

Rámová konstrukce

Kvalita a masivnost rámové konstrukce souvisí s cenou stolu a má vliv na jeho odolnost a celkovou stabilitu. Obecně bychom doporučili investovat spíše do dražších modelů, které mají rámy příčně zpevněné a které vydrží i méně šetrné zacházení.

Skládací mechanismus

Častým požadavkem zákazníků je možnost složení stolu a jeho snadného uskladnění, které nezabírá mnoho místa. Většina dostupných modelů dnes nabízí jednoduchý mechanismus pro sklopení obou desek. Kromě toho jsou stoly často vybaveny kolečky, což umožňuje snadné přemístění stolu na požadované místo.

Co dalšího pořídit?

Dobrou investicí může být také ochranná plachta určená k ochraně stolů proti povětrnostním vlivům. Samozřejmostí jsou pálky a míčky na hraní.

Zvolte si pingpongové stoly vhodné pro vaše tréninky nebo zápasy, ať už jste začátečníkem nebo zkušeným hráčem v klubu. Nabízíme široký výběr venkovních i vnitřních pingpongových stolů pro hráče různých úrovní.

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět