Prozkoumejte okolní cyklostezky na elektrokolech pro rok 2024, vydejte se na výlet do přírody, nebo si zahrajte stolní tenis na zahradě. My jsme na léto připraveni, a vy?

Nové elektromotory Panasonic

08. 03. 2023

Jednou z největších novinek pro letošní rok v oblasti elektrokol jsou zajisté nové moderní elektromotory od značky Panasonic. Vynikají především vysokým točivým momentem, vysokým výkonem a nízkou hmotností. Pojďte se s námi podívat, co nás v letošní sezóně tedy čeká. 

Společnost PANASONIC

Nejdříve se však sluší a patří představit samotného výrobce těchto nových motorů. Společnost Panasonic byla založena v roce 1918 a již dlouhá desetiletí se tato japonská firma specializuje na výrobu elektroniky po celém světě. GX Ultimate ani GX Power Plus nepatří mezi první elektromotory značky Panasonic, ten přišel na japonský trh již v 70. letech, nejedná se tedy o žádného nováčka v oboru!

 

Elektromotor Panasonic GX Ultimate

Po delší době je k dispozici nový typ motoru, který na sebe strhl poměrně velkou pozornost. Papírové parametry tohoto motoru vypadají výborně - maximální kroutící moment 95 Nm a váha pod 3 kilogramy! Díky svému kroutícímu momentu patří Panasonic mezi to nejsilnější, co můžeme na trhu najít, i přes svůj značný výkon je motor překvapivě lehký a kompaktní.

Panasonic GX Ultimate je i přes svůj vysoký výkon velmi citlivý společník. Přísun výkonu je opravdu jemný, intuitivní, a jen málokdy se dostanete do situace, kde by vám pomoc motoru chyběla nebo naopak překážela. V tomto ohledu je motor velmi podobný jako motory z řad toho nejlepšího, co na trhu seženete - Bosch a Shimano. Při jízdě na kole s motorem Panasonic získáte téměř okamžitě pocit, že motor přesně ví, co od něj očekáváte, a jen málokdy vás něčím překvapí.

Záběr motoru je konstantní a můžeme ho popsat jako stabilní ve většině fázích chodu. To ocení především technicky méně zdatní jezdci, kterým motor odpustí i drobné jezdecké pochybení. Motor se chová naprosto čitelně i ve vyšších otáčkách, kde nedochází k poklesu přípomoci.

Sečteno, podtrženo. Motor Panasonic nemá žádný zásadní problém, za aktuální prodejní cenu je to opravdu atraktivní varianta motoru. Kromě o něco vyšší spotřeby energie Panasonic nemá žádnou slabinu, která by měla uživatele výrazněji obtěžovat.

 

 • Točivý moment motoru: 95 NmPanasonic GX Ultimate
 • Hmotnost motoru: 2,95 kg
 • Výkon: 250 W
 • Napětí: 36 (DCV)
 • Max. rychlost asistence: 25 km/h
 • Provozní teplota: -20 – 45°
 • Hlučnost: < 55dB

 

 

 

 

 

 

 

 

 Parametry motoru Panasonic GX Ultimate

 

Elektromotor Panasonic GX Power Plus

Panaconic GX Power Plus je slabší verze motoru Panasonic GX Ultimate. Jeho parametry jsou maximální kroutící moment 75 Nm a váha 3,2 kg. V celkové kvalitě se slabší verze GX Power Plus nijak výrazně neliší, rozdíl je především ve výkonu a jeho ceně. Můžeme tak říci, že verze GX Power Plus může být vhodnější spíše do města, či pro méně náročné uživatele.

Panasonic GX Power Plus je velmi citlivý společník. Přísun výkonu je opravdu jemný, intuitivní, a jen málokdy se dostanete do situace, kde by vám pomoc motoru chyběla nebo naopak překážela.

Sečteno, podtrženo. Motor Panasonic nemá žádný zásadní problém, za aktuální prodejní cenu je to atraktivní varianta motoru. Kromě o něco vyšší spotřeby energie Panasonic nemá žádnou slabinu, která by měla uživatele výrazněji obtěžovat.

 

 • Točivý moment motoru: 75 NmMotor Panasonic GX Power Plus
 • Hmotnost motoru: 3,2 kg
 • Výkon: 250 W
 • Napětí: 36 (DCV)
 • Max. rychlost asistence: 25 km/h
 • Provozní teplota: -20 – 45°
 • Hlučnost: < 55dB

 

 

 

 

 

 

 

 

Parametry motoru GX Power Plus

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět