Vybavte se s přicházejícím jarem a hoďte se do formy! Máme pro vás ta nejnovější elektrokola pro rok 2024! K modelům Crussis 2024 od nás navíc získáte dárek v hodnotě až 2000 Kč a také poukaz na servis kola do sítě servisů Kolofix.

Ping pong - sport i zábava pro každého

09. 07. 2021

Stolní tenis si zahrál snad každý. Ping pongové stoly jsou běžnou součástí hotelových resortů, školních i veřejných tělocvičen nebo restaurací. Tak proč si nepořídíte jeden stůl k vám domů, nebo na chalupu i vy? Správně zvolený stůl vám bude sloužit řadu let a poskytne tak zábavu vaší rodině i přátelům.

Nevýhodou pingpongového stolu jsou jeho náročné požadavky na prostor. Abyste si hru opravdu užili a měli prostor i na obíhání stolu, budete mu muset vyhradit plochu alespoň 10 x 5 metrů. Pokud dostatečný prostor máte, další otázkou bude zda pořídit stůl pro venkovní užívaní nebo pro vnitřní. Každý ze stolů je vyroben z jiných materiálů tak, aby odpovídal podmínkám, v kterých bude stůl používán, nebo skladován. 

vnitřní stůl

Vnitřní stůl

Je vyroben z levnější dřevotřísky, a to lisováním více vrstev. Dražší stoly mají desky vyrobené z odolnějších materiálů, často se jedná o tvrzené dřevo. Tyto materiály nejsou schopné dlouhodobě odolávat nepříznivým povětrnostním vlivům. Vnitřní stůl však může být umístěn, kdekoliv, kde nebude vystaven žáru slunce nebo dešti. Svůj pingpongový stůl můžete mít v garáži, v místnosti, nebo zahradním domku. Podmínkou však je, aby nebyl vystaven zbytečné vlhkosti. Výhodou vnitřního stolu je menší pořizovací cena.

 

Pokud nemáte zrovna po ruce žádného protihráče, nezoufejte! Jednu desku stolu můžete sklopit a zkusit tak obehrát sami sebe. 

pálky

Venkovní stůl

Venkovní stoly jsou naopak vyrobeny z vysoce odolných materiálů jako je melamin nebo hliník a umožňují tak prakticky celoroční používání. Tyto stoly můžete umístit i do krytých vlhčích prostor, například suterénu. Venkovní stoly jsou vyrobeny z kvalitnějších materiálů, které jsou povrchově upraveny, což má samozřejmě vliv na vyšší pořizovací cenu. 

Pro snadnou manipulaci jsou většinou stoly vybaveny transportními kolečky, a tak není problém stůl kamkoliv přesunout. Pokud chcete svůj stůl chránit před vnějšími vlivy, můžete si pořídit ochrannou plachtu a prodloužit tak jeho životnost.

 

Stůl je při ping pongu nejdůležitější položka, ale nezapomeňte na koupi hracích pálek a míčků, bez kterých se samozřejmě také neobejdete. Pálky jsou k dostání v několika podobách. Můžete si vybrat materiál pálky i potahu, kterým je hrací plocha potažena.

 

 

 

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět