Prozkoumejte okolní cyklostezky na elektrokolech pro rok 2024, vydejte se na výlet do přírody, nebo si zahrajte stolní tenis na zahradě. My jsme na léto připraveni, a vy?

Pot, krev a dřina! Už jste vyzkoušeli Crossfit?

24. 11. 2021

Crossfit je vášeň, peklo, nejlepší komunita, velký utrpení, hodně adrenalinu při každém tréninku a hodně bolesti, která za to stojí. Tento docela nový sport sem přišel z Ameriky a kombinují se v něm prvky gymnastiky, silového tréninku, vzpírání i atletiky. V současné době je to masově rozšířený způsob tréninku, který rozvíjí rychlost, vytrvalost, sílu, výbušnost i psychickou odolnost. Rozhodně to není sport pro padavky. Crossfit vás donutí zkoušet a překonávat své hranice. Může se stát, že po tréninku nebude schopni odejít domů po svých. 

 

Nemáte s crossfitem žádné zkušenosti a chcete začít? Připravte se na opravdu hodně náročný trénink. Pokud už na rozcvičce nemůžete, po závěrečném WOD (Workout of the Day) budete nejspíš kolabovat. Máte ale rádi výzvy a jste člověk, který se rád zapotí a při sportu se chce pořádně vybít? Crossfit gym je to pravé místo kam se vydejte.

 

Přestože se jedná o velmi náročné cvičení, lze ho doporučit úplně každému, jelikož každý má možnost si sám zvolit intenzitu a váhy.

 

Jste začátečník? Vyberte si nejbližší crossfitovou tělocvičnu ve vašem okolí a přihlaste se na úvodní OnRamp kurz, kde se naučíte techniku všech základních cviků ve vzpírání, gymnastiky nebo cviků s kettlebellem. Bez úvodního kurzu vás ve většině gymů na klasickou crossfitovou lekci nepustí. 

Na crossfitu zapojujete do cvičení velké váhy, pro vás i vašeho trenéra by měl být základ, aby provedení cviku bylo technicky víc než správné a předešli jste tak zraněním. Nesnažte se zvedat co největší váhy, i za cenu toho, že se pod činkou budete kroutit jak paragraf. Důležitá je trpělivost a píle – nepřepalte začátek!

CrossFit kombinuje silový a kondiční trénink a nikdy se neopakuje, pokaždé pro vás bude překvapení co si na vás trenéři připravili. Trénink je velice účinný a hlavně zábavný, protože jste součástí komunity skvělých lidí, takže společně zažijete spoustu legrace a můžete vzájemně poměřovat své síly. Komunita je právě to co crossfitu dodává ten správný náboj. Budete mezi sebou vzájemně soutěžit, ale i se podporovat. Na crossfitu najdete spoustu nových přátel, nebo dokonce životního partnera (vlastní zkušenost :D ), s kterými svou novou vášeň můžete sdílet.

 

Mezi typické cviky, které se objevují v jednotlivých programech, patří cviky:

 

 • olympijskou činkou (nadhoz a tlak, dřepy s činkou, výpady s činkou, mrtvý tah),
 • cvičení na hrazdě (shyby, toes to bary, muscle upy..)
 • s jednoručkami
 • medicinbalem
 • kettlebellem (různé variace švihů, zdvihů)
 • sandbagem (pytle s pískem)
 • přeskoky přes švihadlo
 • cvičení na gymnastických kruzích
 • sprinty
 • chůze po rukou
 • cvičení s provazy
 • apod. 

 

 

I crossfit má své typické trenažery, které se zařazují do tréninků i workoutů a věřte, že to nebude vaše oblíbená část. Na našem e-shopu jich nejvíce najdete pod značkou XEBEX, která nabízí kvalitní vzduchové Air biky, vesla, SkiErgy a další stroje, na kterých během krátkých 30 vteřin vypustíte duši.

Pokud jste už pokročilejší cvičenec a chcete cvičit individuálně, vaše tělocvična vám jistě nabídne možnost "Open gymů", to znamená, že můžete využít prostor i vybavení gymu a trénink si poskládáte sami. Tělocvičnu si můžete udělat i u vás doma. Například jednoruční činky, kettlebely, nebo švihadlo nezabírají tolik místa a lze s nimi procvičit celé tělo. Pokud váš domov nabízí prostoru více, můžete k vybavení připojit i osu s kotouči, nebo výše zmiňované trenažéry.

Aby jste své výkony měly pod kontrolou a nemuseli věnovat čas vymýšlení tréninků, není nic lepšího než si do vašeho telefonu stáhnout vymazlenou aplikaci WODMADE, která je vymyšlená crosfiťákům na míru a s tréninkama vám pomůže!

Po CrossFitu nebudete sice nejsvalnatější, nejrychlejší nebo nejsilnější, ale budete nejvšestrannější a průměrně “nejlepší” sportovec s výbornou fyzičkou a skvělou komunitou lidí kolem sebe.

Takový sportovec je pak připravený na jakoukoliv životní výzvu, která vyžaduje určitý fyzický výkon.

Pokud jednou crossfit vyzkoušíte, nedovedete si už bez něj představit svůj život. 

 

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět