Vybavte se s přicházejícím jarem a hoďte se do formy! Máme pro vás ty nejnovější elektrokola pro rok 2024! K modelům Crussis 2024 od nás navíc získáte dárek v hodnotě až 2000 Kč a také poukaz na servis kola do sítě servisů Kolofix.
Benefit icon Doprava ZDARMA nad 2000Kč Benefit icon MONTÁŽ U VÁS DOMA stroj dovezeme a smontujeme Benefit icon SERVIS U VÁS DOMA záruční i pozáruční Benefit icon PŘES 100 ZNAČEK V NABÍDCE více jak 40 000 ks skladem Benefit icon Odeslání v den
objednání do 15 h

Rotoped a hubnutí

Otázka jak správně a efektivně cvičit na rotopedu je velice individuální. Pro redukci tuku, což je nejčastější důvod aktivity, platí několik základních pravidel.

 

Rotopedy a hubnutí

1) Kdy trénovat a jak často? 

Pro redukci váhy je neefektivnější trénovat ráno na lačno, kdy jsou zásoby glykogenu (krevního cukru) v organismu po dlouhém nočním lačnění na nejnižší úrovni. V důsledku toho je tělo nuceno mnohem dříve sáhnout do rezervního zdroje energie, a tedy na tuky. Typickou chybou začátečníka je příliš vysoká intenzita, která je spíše na škodu. Prvním cílem by mělo být získání základní kondice. V praxi to znamená zpočátku trénovat spíše méně než více. Rozumná intenzita cvičení je nezbytným předpokladem k tomu, abychom u cvičení vydrželi, pro kondiční cvičení stačí cvičit cca 3x týdně.

 

 

2) S jakou intenzitou tedy na rotopedu pro hubnutí trénovat ?

Rotopedy a hubnutíZákladem účinného aerobního tréninku je měření tepové frekvence (ukazatel intenzity cvičení). Bez jejího měření jen těžko dosáhnete požadovaných výsledků.
Bylo by chybou myslet si, že čím vyšší tep tím lépe, nebo, že si tělo  řekne. Pro běžný kondiční trénink je nejvhodnější držet se převážně v aerobním režimu, a tedy v nižších tepových frekvencíh kolem 60-70% maximální tepové frekvence (tu orientačně zjistíte odečtením svého věku od čísla 220, tedy např. pro 35 letého člověka 220-35= 185 tepů/minutu). Výhodou jsou rotopedy s funkcí programů řízených tepem (HRC), u kterých jen stroji zadáte svůj věk, požadovaný účel šlapání (spalování tuku, srdeční aktivita …) a rotoped sám dle Vašeho tepu upravuje zátěž tak, aby Vás udržel v optimální zóně.

 

3) Rotoped - Jak dlouho by měl trvat jeden trénink?

K dosažení potřebného tréninkového efektu náš organismus potřebuje dostatečně intenzivní a četné podněty. To znamená pravidelný, ale také dostatečně dlouhý, a intenzivní trénink. Obecně lze říci, že pokud chceme dosáhnout snížení podkožního tuku, je třeba cvičit déle než 30 min. a ve správné tréninkové zóně, tak, a tělo čerpalo energii z tukových zásob a ne ze svalů.

 

4) Jak se na rotopedu cvičí?

Šlapání na rotopedu patří z hlediska nároků kladených na techniku cvičení k nejméně náročným, stačí správně nastavit sedlo a řidítka. Při koupi je proto důležité rozhodnutí jaký rotoped zvolíte. Vždy po došlapání je vhodné zařadit na zkvalitnění regenerace a uvolnění protahovací cviky nejen na nohy, ale na celé tělo. 

 

5) Trénink a výživa

Rotopedy a hubnutí

Jak bylo uvedeno výše, je nejlepší využívat rotoped alespoň 3 x týdně, ideálně ráno na lačno, vždy ale minimálně 3 hodiny po jídle. Spalování tuku lze podpořit výživovým doplňkem a je vhodné upravit své výživové návyky. Rozdělit tedy celkový denní energetický příjem do několika menších jídel, především jde o pravidelný stravovací režim (snídaně, svačina, oběd, svačina a večeře). Důležité je též neopomíjet ani ostatní důležité látky – jako je vláknina, vitamíny, minerály a kvalitní tuky (tzv. esenciální mastné kyseliny). Pitný režim zabezpečíte obyčejnou stolní vodou, neslazenými čaji, v menší míře minerálkami a iontovými nápoji.

 

Na závěr nezbývá, než popřát především hodně silnou vůli a pevné cíle. Pokud u cvičení vydržíte, věříme, že rotoped pro vás bude jen přínosem, a že po čase se trénink stane součástí Vašeho denného režimu.

 

Přejeme hodně štěstí váš tým FITHAM s. r. o

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět