Vybavte se s přicházejícím jarem a hoďte se do formy! Máme pro vás ty nejnovější elektrokola pro rok 2024! K modelům Crussis 2024 od nás navíc získáte dárek v hodnotě až 2000 Kč a také poukaz na servis kola do sítě servisů Kolofix.

S koloběžkou za zážitky

24. 07. 2023

Jen dvě kola, rám a řídítka. Ať už hledáte alternativní dopravní prostředek do města, nebo si chcete trénink zpestřit o pohybovou aktivitu, která vás bude bavit, a ještě vám zlepší kondici, koloběžka pro vás bude skvělou investicí.

Proč právě koloběžka?

Koloběžka bude líbit běžcům, ale i těm, kteří běhu úplně neholdují. Při koloběhu totiž zapojujete podobné svalové partie jako při běhu, trénink je ale o dost zábavnější a můžete si během něj odpočinout jízdou. Výhodou je ale hlavně všestrannost pohybu. Ta spočívá hlavně v síle odrazu, čímž aktivujete praktický celé tělo. Aby měl trénink opravdu smysl, je ale nutné pravidelně střídat nohy.

Kterou koloběžku vybrat?

  • Koloběžky do terénu mají většinou o dost větší kola s nafukovací pneumatikou, zvýšenou nášlapnou plochou a velmi odolný rám. Připraveny jsou především do náročnějšího prostředí – skvěle se vám pojede např. po lesních stezkách. Vhodné jsou ale většinou i pro jízdu ve městě. Jde asi o nejuniverzálnější koloběžku, kterou si můžete pořídit.
  • Městské koloběžky jsou naopak vhodné spíše pro jízdu na asfaltových silnicích a dlažbě. Zaručí vám jízdní komfort a poznáte je podle menších plastových koleček bez odpružení. Koloběžky do města také nepotřebují vysokou nášlapnou plochu, protože nepřekonávají náročný terén.
  • Freestyle koloběžka je díky malým rychlým kolečkům, robustní konstrukci a řídítkům, které se protáčejí o 360°, určena k provádění triků. Slouží tedy k provádění nejrůznějších triků na U-rampách, ve městě a ve skateparcích. Mají vyztužený rám, extrémně pevnou desku a menší kolečka. Freestyle koloběžka není určena na vyjížďky.

Koloběžky pro děti

V nabídce u nás najdete i pestrý sortiment koloběžek pro děti a dorost. Jsou velmi lehké, snadno ovladatelné a připravené na všemožná dobrodružství školáků i předškoláků.

Přikupte i příslušenství

Zapomenout byste neměli ani na příslušenství, které je nedílnou součástí výbavy každého účastníka provozu. Mezi nejdůležitější cyklistické příslušenství patří samozřejmě pořádná přilba, která vás ochrání v případě pádu. 

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět