Prozkoumejte okolní cyklostezky na elektrokolech pro rok 2024, vydejte se na výlet do přírody, nebo si zahrajte stolní tenis na zahradě. My jsme na léto připraveni, a vy?

SPS - Spirální stabilizace páteře (SM Systém) k lepšímu zdraví

08. 08. 2022

Co je to SM systém?

SM systém je metoda cvičení s elastickým lanem vyvinutá českým lékařem Richardem Smíškem, která adekvátně aktivuje ty svalové partie, jež jsou díky sedavému způsobu života oslabeny, a protahují ty svalové partie, jež jsou zkráceny. Metoda stabilizuje a mobilizuje páteř, je založena na procvičování dlouhých svalových řetězců ve tvaru spirál, které protahují páteř směrem vzhůru a vyrovnávají ji do centrální osy. 

MUDr. Smíšek se opírá o více než pětadvacetiletou zkušenost a vychází z vzájemné propojenosti jednotlivých svalů – svalového řetězení. Aktivací jiné svalové skupiny tak ovlivňujeme další svalové skupiny.

 

Pohybový program SPS je kombinací cviků, které kompenzují negativní dopady nevhodného pohybového režimu, ať už máme na mysli nedostatek pohybu nebo naopak přetížení pohybového systému.

 

 

Kromě elastického lana se ke cvičení používá také balanční podložka ze speciální odolné pěny se speciální tvrdostí. Díky těmto balančním vlastnostem musíte více zapojovat stabilizační svalové řetězce. Pro náročnější cviky se pak využívá dvojice opěrných tyčí, která poslouží k lepšímu držení rovnováhy či lepšímu udržení těla v ose.

 

Pro kompletní informace k principům metody SM systém doporučujeme zakoupit jeden se setů, který obsahuje lano, knihu a DVD s fotografiemi a videi cviků.

 

Jakou jsou výhody SM Systému?

  • léčba poruch páteře, především léčba výhřezu meziobratlového disku
  • léčba potíží po nezdařených operacích páteře (FBS, failed back surgery syndrom)
  • léčba skoliózy
  • léčba poruch chůze, kloubů dolních končetin, artróza kyčle, kolene, plochá noha, vbočený palec hallux valgus
  • zmírnění problémů se skoliózou, hyperkyfózou, hyperlordózou
  • ​zmírnění problémů onemocnění spojené s poruchou funkce páteře (bolesti hlavy, bolesti svalového aparátu  fibromyalgie)

 

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět