Vybavte se s přicházejícím jarem a hoďte se do formy! Máme pro vás ty nejnovější elektrokola pro rok 2024! K modelům Crussis 2024 od nás navíc získáte dárek v hodnotě až 2000 Kč a také poukaz na servis kola do sítě servisů Kolofix.
Benefit icon Doprava ZDARMA nad 2000Kč Benefit icon MONTÁŽ U VÁS DOMA stroj dovezeme a smontujeme Benefit icon SERVIS U VÁS DOMA záruční i pozáruční Benefit icon PŘES 100 ZNAČEK V NABÍDCE více jak 40 000 ks skladem Benefit icon Odeslání v den
objednání do 15 h

Pingpongový stůl domů nebo na zahradu?

Stolní tenis patří celosvětově k oblíbeným sportům. Ať už se hraje rekreačně nebo na profesionální úrovni. Během ping pingu totiž zapojíte všechny svaly i Vaši psychiku – to když se pokoušíte překonat protihráčovu taktiku. Současně je ping pong vyhledávanou zábavou, která přináší radost dětem i dospělým. A aby Vám hraní stolního tenisu přinášelo radost co nejdéle, je třeba vybrat ten správný stůl právě pro Vaše potřeby.

 

 Stolní tenis - zábava pro celou rodinu

 

Jaké typy pingpongových stolů vůbec existují?

Stoly na ping pong se dělí na dvě skupiny. Podle umístění pingpongového stolu si můžete zvolit buď vnitřní stůl na stolní tenis (interiérové pingpongové stoly), nebo venkovní stůl (exteriérový). Rozdíly jsou především v materiálu, z jakého jsou stoly vyrobené. Protože pingpongový stůl, který budete mít na zahradě, musí odolat zcela jiným podmínkám, než ten, který se bude používat doma nebo například v tělocvičně.

Pojďme se podívat na základní rozdíly v těchto typech stolů:

 

Kvalitní vnitřní stoly na ping pong jsou: Kvalitní venkovní stoly na ping pong jsou:
Určené převážně pro hru v interiéru - vhodné tedy do temperované místnosti bez zvýšené vlhkosti Vyrobeny tak, aby byly odolné povětrnostním vlivům, lze je tedy využívat celoročně i venku
Využitelné pro hraní v domě a za optimálního počasí i venku, po ukončení hry je ale třeba pingpongový stůl vždy uklidit zpět do interiéru Určené pro venkovní využití - pokud stůl nebudete dlouhodobě využívat, je lepší jej sklopit, navléknout na něj ochranný kryt a umístit jej ke stěně domu, apod. kvůli poryvům větru, většímu množství sněhu apod.
Opatřeny speciální lepenou deskou na bázi dřeva s odolnou povrchovou úpravou a antireflexní vrstvou

Opatřeny speciální vícevrstvou hliníkovou deskou s rámem, ošetřenou antireflexní vrstvou a UV ochranou, která chrání stůl před slunečním zářením

Mají konstrukci opatřenou odolnou povrchovou úpravou bránící běžnému opotřebení Mají konstrukci opatřenou speciální povrchovou úpravou odolávající povětrnostním vlivům
Zpravidla o něco těžší Díky vícevrstvé hliníkové desce většinou o něco lehčí

 

Podle čeho vybrat ten nejvhodnější pingpongový stůl právě pro Vás?

Ať už jste se rozhodli pro vnitřní nebo venkovní stůl na ping pong, je třeba vybírat podle dalších parametrů. My jsme pro Vás připravili seznam několika z nich.

 

1)      Prostor pro hraní

Tento faktor je velice důležitý. Především v momentě, kdy se stolním tenisem teprve začínáte. Počítejte s tím, že se budete během hry rozmachovat, dost možná i skákat a určitě budete chtít „obdarovat“ protihráče pořádnou smečí. To ovšem, pokud budete narážet do zdí nebo skříní, půjde dost těžko. Dostatečný prostor pro profesionální hru na pingpongovém stole je zhruba 10 x 5 metrů a výška místnosti by měla být alespoň 3,5 metru. Během hraní doma dbejte na to, aby v dosahu nebyly žádné překážky.

 

Určitě nepodceňujte ani osvětlení pingpongového stolu. Světlo by mělo být jasné a umístěné na stropě, ideálně přímo nad středem pingpongového stolu. 

 

2)       Ukládání stolu

Při výběru vhodného stolu se určitě zaměřte na jeho skladování. Pro snadné uskladnění mají naše stoly na stolní tenis možnost sklopit obě desky. Všechny disponují i variantou sklopení jedné desky. To je ideální pro hru jednoho hráče.

 

 Jak složit pingpongový stůl     Hrajte pingpong proti sobě

 

3)      Manipulace se stolem

Tento bod je důležitý hlavně u venkovních stolů. Ty většinou bývají vybaveny pojezdem a kolečky, která mohou být takzvaně jednoduchá, zdvojená a někdy i otočná. Velice často se využívají komfortnější pogumovaná kolečka. Obecně platí, že čím větší kolečka jsou, tím lépe jezdí. Ideální variantou je možnost, kolečka zabrzdit. To zvyšuje stabilitu stolu.

 

4)      Součást balení

Nezapomeňte se také zaměřit na to, co všechno je součástí balení pingpongových stolů. Někteří prodejci nabízí stoly na ping pong bez síťky. U nás je síťka vždy součástí balení.

 

Síťka je součástí balení každého stolu na ping pong

 

 

5)      Co ještě dokoupit?

Samozřejmostí jsou míčky a pálky, pokud nejsou součástí stolu. K některým stolům na stolní tenis od nás získáte dokonce i dárek. Zvažte také pořízení ochranného obalu na stůl.

 

Kryt na stůl na stolní tenis 

 

Nakonec cena

Cena za stůl na stolní tenis je závislá na kvalitě, masivnosti konstrukce, materiálu a celkovém vybavení stolu. Pokud hledáte stůl na ping pong pro děti, zaměřte se i na velikost. Záleží také na tom, zda zvolíte venkovní nebo vnitřní stůl na stolní tenis.

 

Na základě našich dlouholetých zkušeností doporučujeme nehledět pouze na cenu, ale zaměřit se na kvalitu provedení stolu, použité materiály i vybavení stolu.

 

Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo potřebujete s výběrem správného stolu poradit, neváhejte se obrátit na náš profesionálně proškolený personál.

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět