Prozkoumejte okolní cyklostezky na elektrokolech pro rok 2024, vydejte se na výlet do přírody, nebo si zahrajte stolní tenis na zahradě. My jsme na léto připraveni, a vy?

Teqball – stolní tenis a fotbal v jednom!

31. 05. 2023

Teqball (nebo také stolní nohejbal) je poměrně mladá míčová hra, která v sobě kombinuje prvky fotbalu a stolního tenisu. Hra se hraje na prohnutém stole připomínající stůl na stolní tenis, který rozděluje „síťka“ z odolného plexiskla. Hráči si přes stůl na střídačku vyměňují míč údery, a to kteroukoli částí těla mimo paží a rukou.

Teqball je sport, který je původem z Maďarska – teprve v roce 2015 byl poprvé vyroben zaoblený stůl, který sloužil jako tréninkový nástroj pro tamní fotbalisty. Během pouhých 2 let však získal obrovskou popularitu a v roce 2017 byla založena mezinárodní federace FITEQ, která uznala teqball jako samostatný sport. Od té doby se teqball rozšířil do více než 80 zemí světa. V Česku vznikla v roce 2019 Česká asociace teqballu (CATEQ).

Teqballu propadly i (nejen) fotbalové hvězdy, jako je např. Messi, Neymar, Ronaldinho, David Beckham, Mauro Icardi, Eden Hazard, Justin Bieber nebo Adam Levine.

Hra má pozitivní dopad na rozvoj hráčů – vyžaduje totiž velmi dobrý um zpracování míče a má velký vliv na rozvoj techniky, koordinace a soustředění. Vyžaduje také velkou dávku předvídavosti a rychlosti reakce.

Stůl na teqball pořídíte i u nás!

Tuhle výbornou a zábavnou tréninkovou pomůcku nejen pro fotbalisty koupíte i u nás – původní stůl TEQ™ ONE, který byl vyvinutý pro profesionály a soutěže v Teqballu, nebo TEQ™ LITE s odlehčenou ocelovou konstrukcí s odolnou antikorozní úpravou a možností složení.

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět