Vybavte se s přicházejícím jarem a hoďte se do formy! Máme pro vás ta nejnovější elektrokola pro rok 2024! K modelům Crussis 2024 od nás navíc získáte dárek v hodnotě až 2000 Kč a také poukaz na servis kola do sítě servisů Kolofix.

Ve Fithamu koupíte i kola pro nejmenší

16. 06. 2023

Vybíráte kolo pro prcka? Stejně jako je důležité jeho první slovo nebo první krok, neměli byste podcenit ani výběr prvního kola. Orientovat byste se měli především výškou dítěte a v žádném případě dítěti nekupovat kolo větší s tím, že do něj doroste – dítě ho nemusí totiž vůbec zvládnout.

Správnou velikost kola také určíme tak, že dítěti při stoji rozkročmo nad horní rámovou trubkou zbývá nad rozkrokem ještě asi na pěst místa. Také by nemělo mít problém dosáhnout ze sedla na řídítka.

Existuje několik velikostí dětských kol, které se liší v palcích:

  • 12" dětská kola jsou vůbec nejmenšími koly na trhu a vhodná jsou pro děti o výšce kolem 90–100 cm (orientačně 3–4 roky dítěte). Pro maximální bezpečí bývají u modelů všechny hrany zaoblené a standardně se setkáte i s plastovým chráničem řetězu. Často jsou k nejmenším kolům dokupována také balanční kolečka.
  • 14" dětská kola jsou vhodná pro děti cca od 4 do 5 let, a to o výšce kolem 95–105 cm. V některých případech je možné 12" koo vynechat a pořídit rovnou 14“.
  • 16" dětská kola jsou jen větší kopií čtrnáctek – rozdíl je skutečně jen ve velikosti kol. Orientačně budou vyhovovat dětem ve věku od 5 do 6 let ve výšce 100–115 cm.
  • Vyrábí se i 18" kola pro děti s výškou 110–120 cm. Taková kola bohužel zatím v sortimentu nemáme.
  • 20" dětská kola bývají kromě jednorychlostní varianty vybavena také přehazovačkou se 6 převody, které se provádějí jednoduše otáčením gripu řídítek. Nechybí klasické dvě pákové brzdy, dítě se tak musí naučit brzdit pouze s nimi. Vhodná jsou pro děti s výškou kolem 115–130 cm, tedy děti od 6 let.
  • 24" dětská kola jsou vhodná pro děti o výšce 125–155 cm.

Odrážedlo pro ty nejmenší

Pokud je vaše dítě ještě malé i na nejmenší dostupné kolo, začněte na dětském odrážedle. Jízdou na odrážedle začne skvěle rozvíjet své motorické schopnosti a smysl pro rovnováhu – je tak naprosto ideálním začátkem před tréninkem jízdy na klasickém kole. Vyberte to, u kterého dítě při maximálně sníženém sedátku dosáhne bez problémů celou plochou chodidel na zem.

Pokud vám ohledně dětských kol není něco jasné a potřebujete s výběrem poradit konkrétněji, zavolejte nám na telefonní číslo 602 119 550 nebo se zastavte na některé z našich prodejen v Praze, Brně, Plzni, Liberci nebo ve slovenské Bratislavě.

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět