Prozkoumejte okolní cyklostezky na elektrokolech pro rok 2024, vydejte se na výlet do přírody, nebo si zahrajte stolní tenis na zahradě. My jsme na léto připraveni, a vy?
Benefit icon Doprava ZDARMA nad 2000Kč Benefit icon MONTÁŽ U VÁS DOMA stroj dovezeme a smontujeme Benefit icon SERVIS U VÁS DOMA záruční i pozáruční Benefit icon PŘES 100 ZNAČEK V NABÍDCE více jak 40 000 ks skladem Benefit icon Odeslání v den
objednání do 15 h

Vibrační plošiny- obecný přehled pro Vás!

V dnešní době se rozrůstá zájem o trenažéry vibračních plošin. Jednotlivých druhů stále přibývá a je čím dál těžší se pro běžného zájemce v nich orientovat. Z tohoto důvodu jsme se snažili o jednoduchý přehled na co se při samotném výběru zaměřit a tak Vám pomoci se zorientováním v tomto novém trendu. V základu je třeba si uvědomit, že existují 3 základní kategorie. Pravděpodobně jste už někdy četli, že tento způsob tréninku Vám pomůže s úbytkem tukové hmoty, posílením svalů, lymfatickému systému, krevního oběhu atd atd...Některé stroje se ale lépe orientují na určitý druh tréninku než jiný a je třeba s tím při výběru počítat. 

 

1) Stroj "OSCILAČNÍ" 

Je nejčastějším druhem stroje.

oscilační vibrace

Tento druh tréninku je primárně orientován na lymfatický systém a redukci tělesného tuku. Tento typ vibrování je nejjednodušší verzí a označují se též jako vibrační stroje první úrovně. Oscilační platforma zjednoduše řečeno simuluje chůzi, či střídání přešlapování na místě. Platforma je vybavena středovým ramínkem, díky kterému se na jednom konci vždy zvedá a druhá klesá tak, aby byly zapojeny svaly boků stehen, spodních zad a stabilizačních svalů. Nastavení rychlosti je obvykle v Hertzích (Hz). Což je jednotka udávající kolikrát za sekundu se dostane plocha z nejnižší polohy do té nejvyšší. Standardní počet kmitů se pohybuje cca 1-20 Hz. Díky neustálému přizpůsobování těla na vibrující platformu má tendenci tělo reagovat a daný výdej energie kompenzovat spalováním tuků. Důležité je vědět, že pohyb při vyšší dráze pohybu v kombinací s nižší rychlostí je vhodnější pro hubnutí a pohyb s nižší dráhou pohybu a vyšší rychlostí je spíš vhodnější pro silový trénink. Tento druh vibrací není škodlivý na kloubní aparát.

 

triplanární vibrace2) "TRIPLANAR"

Tento typ pohybu se hodnotí jako vibrační stroje 2. úrovně. Tento typ vibrací je určen především pro zvýšení síly a kostní hustoty. Nicméně tyto stroje jsou i velmi dobré na redukci tuku, či lymfatický systém. Nicméně mnoho strojů založených na tomto principu nejsou zcela ideální pro kloubní aparát díky náhlému směru pohybu a velkou silou kmitů. Kvalitnější modely jsou ovšem vybaveny tlumiči pro tlumení nárazů a tím šetřily vaše klouby! Platforma u triplaneru středové raménko nemá, takže nejste omezeni jen pohybem do stran, ale pohyb opisuje jakou si elipsu, díky které se nazývá pohyb na platformě 3D pohyb. Tyto stroje mají obvykle malou amplitůdu pohybu (1-4 mm), tudíž mají daleko menší rozsah pohybu, ale o daleko vyšší rychlosti. Standardní počet kmitočtů za sekundu se zde pohybuje něco kolem 20-50 Hz. Tato řada strojů je z pravidla dražší, ale s tím roste i masivnost, kvalita a odolnost strojů. Využití je i ve zdravotních a sportovních střediscích.

 

3) Stroje s "DUÁLNÍM POHYBEM" dual motion vibrace

Tento typ pohybu se hodnotí jako stoje 3. úrovně. Tento typ vibrací kombinuje dva předchozí typy, jak oscilační, tak triplaner vibrace. Tyto stroje svoji komplexností dominují nad všemi ostatními a kombinují tak zcela optimální stroj pro redukci tělesného tuku, tak i silový trénink. Speciální vnitřní mechanismus stroje umožní pohyb do 3 různých úhlů současně. Nejnovější stroje jsou vyráběny z tzv. HI-TECH polymerů, které se kombinují s hydraulickými mikrolisy. Z těchto důvodu je lepší volit značkové renomované firmy u kterých je jistota používání kvalitních a dražších materiálu pro dobrou funkčnost a trvanlivost. Z těchto důvodu si určitě nepořizuje tzv "NO NAME" značky, které jsou sice lacinější, ale znatelně ochuzené a dlouhodobě nefunkční. 

 

 

 

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět