Prozkoumejte okolní cyklostezky na elektrokolech pro rok 2024, vydejte se na výlet do přírody, nebo si zahrajte stolní tenis na zahradě. My jsme na léto připraveni, a vy?

Vstupte do nového roku aktivně

04. 01. 2022

Začátek nového roku se pojí s mnohými předsevzetími, a to především na změnu životního stylu, hubnutí a zvýšení fyzické aktivity. Po Vánocích, rodinných návštěvách a silvestrovských oslavách se většina z nás cítí provinile, co všechno jsme snědli ochutnali a vypili. Často také slyšíme, kolik kdo přes Vánoce přibral kilo, což naštěstí není pravda, neboť není možné nabrat několik kilo tuku za týden.

Jak ale tedy uspět v předsevzetích a cestou za "lepším já"? Důležité je mít výchozí bod pro začátek vaší změny. Ideální je navázat na období před Vánoci, kdy byli zvyklí na pravidelné návyky a denní režim. Na tyto návyky navažte a postupně do nich zařazujte kroky a aktivity, které vám pomohou k vaší vysněné změně.

Cvičení

 

Jak na to?

Důležité je nepřepálit start, ale postupně přizpůsobovat váš životní styl. Nemusíte za první měsíc uběhnout 100 kilometrů, nebo trávit 5 dní v týdnu v posilovně. Člověka, který není zvyklý na pravidelný sportovní výkon, může tento styl rychle odrovnat a často tak po měsíci s cvičením skončí.

Výborným řešením, jak zvýšit aktivitu přes den, je začít chodit do práce pěšky, případně cestou domů vystoupit a pár zastávek dříve a zbytek dojít. Zkuste také zajít na nákup pěšky, nebo si třikrát v týdnu naplánovat hodinou procházku například se psem nebo s dětmi. Každý pohyb navíc se počítá.

Vytyčte si své cíle a naplánujte si své aktivní dny. Zvolte si své nové cíle, kterých chcete dosáhnout, ale stále myslete na fakt, že změna se neprojeví hned. Dobré je zvolit si postupné cíle, nebo kroky kterými dosáhnete kýženého výsledku. Může se jednat o uběhnutou vzdálenost, ujeté kilometry na kole a podobně.

Naplánujte si své tréninkové dny alespoň na následující týden a ideálně si je zapište do diáře nebo kalendáře v telefonu. Získáte větší pocit závaznosti ke cvičení. Začátečníkům pro začátek vystačí domácí trénink s vlastní vahou (kliky, dřepy, shyby apod.), případně s odporovými gumy, švihadlem, nebo na závěsných systémech a postupně můžete přidávat cviky s činkami nebo kettlebely.

 

Zdravá strava

Důležitým prvkem vaší změny by měla být i zdravější a vyvážená strava. Nemusíte se pouštět do drastických diet, detoxů a hladovek. Snažte se myslet na to, co jíte během dne. Přidejte do svého jídelníčku více zeleniny a ovoce - ideálně ke každému jídlu. Snažte se naopak vyhnout sladkým potravinám, sladkým nápojům a také alkoholu. Do pitného režimu zařaďte vodu, čaje, nebo neslazené minerálky. Nezapomeňte také na dostatečný příjem bílkovin, které dodávají Vašim svalů energii, pomoci si můžete také proteinovými nápoji. 

zdravá strava

 

Nezapomeňte na důležitý fakt, že "Ve dvou se to lépe táhne." a najděte si svého parťáka, se kterým bude alespoň moci sdílet vaše výsledky a progres. Pro správný začátek není na škodu využít zkušeného osobního trenéra, nebo nutričního poradce, kteří poskytnou spoustu užitečných rad.

 

Šťastný nový rok, zdraví a spoustu splněných cílů Vám přeje Fitham! 

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět