Vážení zákazníci, z důvodu pravidelných inventur je naše prodejna v Praze dne 1.10. uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Vyzkoušejte cvičení na gymnastickém míči

08. 09. 2022

Hýbete se málo nebo máte zdravotní omezení, která vám ve cvičení brání? Vyzkoušejte cvičení na gymnastickém míči. Žádné omezení v podobě vysokého věku či zdravotních problémů vás zde nebude limitovat. Díky vhodným cvikům můžete posilovat a formovat svaly, protahovat problémové partie či uvolnit bolest v zádech. Zlepšíte si kondici, stabilitu, koordinaci pohybů i správné sezení, a to vše v pohodlí domova.

 

Jak začít cvičit?

Na začátek si musíte zvolit správnou velikost gymnastického míče. Při špatné velikosti a zahuštěnosti nejsou cviky tak efektivní. Vhodný průměr míče můžete určit podle vaší výšky a váhy.

Dalším krokem je určení cvičebního plánu. Inspirujte se podle profesionálů, vytvořte si cvičební plán a stanovte si cíl, kterého chcete dosáhnout. Na začátku každého cvičení se pak nezapomeňte pořádně rozehřát, rozcvičit a protáhnout, abyste zamezili riziku úrazu.

 

Cviky na svaly

Pokud je vaším cílem posílení svalů a zlepšení kondice, zapojení gymnastického míče je skvělou volbou. Ten do cvičení vnese prvek nestability, a vy tak budete muset zapojit více svalů k udržení rovnováhy. Trénink bude náročnější, ale účinnější.

S gymnastickým míčem můžete cvičit dřepy, kliky, přítahy,nebo zapojit činky a medicinbal.

 

Cviky na balanc a protažení

Balančním cvičením na míči zapojujete stabilizační svaly, které posílíte, protáhnete a uvolníte. Toto cvičení rozvíjí koordinační schopnosti, uvolňuje blokace a ztuhlé svaly a zlepšuje pohyblivost kloubů. Při balančních cvičeních je vhodné použít podložku na cvičení, která zvyšuje tření a zabraňuje tak podklouznutí.

Gymnastický míč je vhodný pro rehabilitační cvičení po úrazu, a také pro těhotné ženy, děti i seniory.

 

Sezení na míči

Pokud nemáte čas cvičit, můžete alespoň pracovní židli vyměnit za gymnastický míč. Takto budete muset zapojit stabilizační svaly a udržovat rovnováhu, čímž si zafixujete správné držení těla a uvolníte od bolesti zad.

Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět
Rozumím

Tyto stránky využívají soubory cookie, používáním tohoto webu souhlasíte s jejich použítím. Více informací