Prozkoumejte okolní cyklostezky na elektrokolech pro rok 2024, vydejte se na výlet do přírody, nebo si zahrajte stolní tenis na zahradě. My jsme na léto připraveni, a vy?

Vyzkoušejte cvičení na gymnastickém míči

08. 09. 2022

Hýbete se málo nebo máte zdravotní omezení, která vám ve cvičení brání? Vyzkoušejte cvičení na gymnastickém míči. Žádné omezení v podobě vysokého věku či zdravotních problémů vás zde nebude limitovat. Díky vhodným cvikům můžete posilovat a formovat svaly, protahovat problémové partie či uvolnit bolest v zádech. Zlepšíte si kondici, stabilitu, koordinaci pohybů i správné sezení, a to vše v pohodlí domova.

 

Jak začít cvičit?

Na začátek si musíte zvolit správnou velikost gymnastického míče. Při špatné velikosti a zahuštěnosti nejsou cviky tak efektivní. Vhodný průměr míče můžete určit podle vaší výšky a váhy.

Dalším krokem je určení cvičebního plánu. Inspirujte se podle profesionálů, vytvořte si cvičební plán a stanovte si cíl, kterého chcete dosáhnout. Na začátku každého cvičení se pak nezapomeňte pořádně rozehřát, rozcvičit a protáhnout, abyste zamezili riziku úrazu.

 

Cviky na svaly

Pokud je vaším cílem posílení svalů a zlepšení kondice, zapojení gymnastického míče je skvělou volbou. Ten do cvičení vnese prvek nestability, a vy tak budete muset zapojit více svalů k udržení rovnováhy. Trénink bude náročnější, ale účinnější.

S gymnastickým míčem můžete cvičit dřepy, kliky, přítahy,nebo zapojit činky a medicinbal.

 

Cviky na balanc a protažení

Balančním cvičením na míči zapojujete stabilizační svaly, které posílíte, protáhnete a uvolníte. Toto cvičení rozvíjí koordinační schopnosti, uvolňuje blokace a ztuhlé svaly a zlepšuje pohyblivost kloubů. Při balančních cvičeních je vhodné použít podložku na cvičení, která zvyšuje tření a zabraňuje tak podklouznutí.

Gymnastický míč je vhodný pro rehabilitační cvičení po úrazu, a také pro těhotné ženy, děti i seniory.

 

Sezení na míči

Pokud nemáte čas cvičit, můžete alespoň pracovní židli vyměnit za gymnastický míč. Takto budete muset zapojit stabilizační svaly a udržovat rovnováhu, čímž si zafixujete správné držení těla a uvolníte od bolesti zad.

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět