Prozkoumejte okolní cyklostezky na elektrokolech pro rok 2024, vydejte se na výlet do přírody, nebo si zahrajte stolní tenis na zahradě. My jsme na léto připraveni, a vy?

Začněte cvičit na vibrační plošině, poradíme jak vybrat tu správnou.

08. 07. 2022

Vibrační plošiny v posledních letech doslova zaplavují fitness centra a každou větší domácnost, není divu, slibují totiž za poměrně málo úsilí hodně muziky. Nejedná se sice o běžný cvičící stroj, kterým spálíte za krátký čas nezměrné množství kalorií, tomuto účelu nebyl ani stvořen. Hodí se skvěle pro zpevnění svalů, hubnutí a tónování těla. 

Největší přednosti vibrační plošiny

Cvičení na vibrační plošině zapojuje více svalových skupin a vaše svaly stahuje několikanásobně více, čímž zvyšuje vaši svalovou sílu. Vibrace zvyšují cirkulaci a přísun živin do svalů a kostí, čímž také zvyšují jejich hustotu. Vibrační deska je výzvou pro vaši rovnováhu. Trup musí vyvíjet větší úsilí udržet vás na plošině a získává tak větší sílu. Zvýšená síla trupu má za výsledek lepší rovnováhu, větší flexibilitu a celkově lepší držení těla.

Vibrační zařízení dále zlepšují cirkulaci krve, podporují lymfatický tok a stimulují produkci kolagenu. To s sebou nese výhody v podobě lepšího krevního oběhu, nebo třeba zmírnění celulitidy.

 

Jak vybrat tu správnu?

Pokud vás výhody cvičení na vibrační desce zaujaly a uvažujete o její koupi, zde je pár základních faktorů, které je třeba před jejím zakoupením zvážit.

Jednotlivých druhů stále přibývá a je čím dál těžší se pro běžného zájemce v nich orientovat. Na trhu najdete plošiny, které poskytují vibrace, jiné kmity a další kombinaci obou. V základu je třeba si uvědomit, že existují 3 základní kategorie dle vibrací:

  • Stroj "OSCILAČNÍ" Tento druh tréninku je primárně orientován na lymfatický systém a redukci tělesného tuku. Tento typ vibrování je nejjednodušší verzí a označují se též jako vibrační stroje první úrovně. Oscilační platforma zjednodušeně řečeno simuluje chůzi, či střídání přešlapování na místě.
  • Stroj "TRIPLANAR" Tento typ pohybu se hodnotí jako vibrační stroje 2. úrovně. Tento typ vibrací je určen především pro zvýšení síly a kostní hustoty. Nicméně tyto stroje jsou i velmi dobré na redukci tuku, či lymfatický systém. Nicméně mnoho strojů založených na tomto principu nejsou zcela ideální pro kloubní aparát díky náhlému směru pohybu a velkou silou kmitů.
  • Stroje s "DUÁLNÍM POHYBEM" Tento typ pohybu se hodnotí jako stoje 3. úrovně. Tento typ vibrací kombinuje dva předchozí typy, jak oscilační, tak triplaner vibrace. Tyto stroje svoji komplexností dominují nad všemi ostatními a kombinují tak zcela optimální stroj pro redukci tělesného tuku, tak i silový trénink. 

 

Výkon motoru

Velikost motoru vibračních desek je důležitá z několika důvodů. Silnější motor bude schopen zvládnout větší váhu a tak bude moci pojmout i těžší osoby. Větší motory mají také tendenci být tišší, protože se nemusí tak namáhat. Pokud žijete v paneláku obklopeni sousedy, zvuk, neboli hlučnost vašeho stroje je docela důležitý faktor, který je třeba zvážit.

Amplituda

Toto je vzdálenost, kterou deska prochází od svého nejnižšího bodu k nejvyššímu bodu. Obecně se měří v milimetrech a může být nastavitelná. Pokud ano, nižší amplituda usnadňuje práci a vyšší amplituda znamená obtížnější workout.

Velikost plošiny a nosnost

Na velikosti opravdu záleží. Čím větší plošina, tím více různých cvičení můžete dělat a ve větším pohodlí. Větší deska také vyžaduje výkonnější motor, takže obecně platí, že budete muset utratit více. Nezapomeňte si zkontrolovat, že vámi vybraná deska má dostatečnou nosnost.

 

Vibrační deska může sloužit jako skvělý alternativní cvičící stroj pro vaše domácí fitness vybavení, ať po boku běžeckého pásu, nebo rotopedu. Nezapomeňte také, že při hubnutí je důležité správně upravit jídelníček, neboť právě ten má také velký vliv na rychlost celého procesu.

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět