Vybavte se s přicházejícím jarem a hoďte se do formy! Máme pro vás ta nejnovější elektrokola pro rok 2024! K modelům Crussis 2024 od nás navíc získáte dárek v hodnotě až 2000 Kč a také poukaz na servis kola do sítě servisů Kolofix.
Benefit icon Doprava ZDARMA nad 2000Kč Benefit icon MONTÁŽ U VÁS DOMA stroj dovezeme a smontujeme Benefit icon SERVIS U VÁS DOMA záruční i pozáruční Benefit icon PŘES 100 ZNAČEK V NABÍDCE více jak 40 000 ks skladem Benefit icon Odeslání v den
objednání do 15 h

Běžecký pás motorový, nebo bezmotorový magnetický ?

NOHrD SprintbokV případě, že vybíráte běžecký pás, patrně i vy narazíte na otázku, zda koupit běžecký pás motorový, nebo bezmotorový, magnetický, nebo případně i lamelový.

Chůze a běh jsou čím dál tím oblíbenější aktivitou a v zimních měsících je řada lidí řeší nákupem běžeckého trenažéru. Jaký modely vybrat, kolik do něj investovat peněz a zda je nutné aby byl pás vybavený motorem řešíme dnes a denně i na našich prodejnách.

Vytvořili jsme tedy pro vás krátký přehled s vysvětlením rozdílů mezi jednotlivými druhy pásů, které jsme rozdělili do 4 skupin podle jejich použití.

Běžecké pásy lze také rozdělit podle cenových kategorií, které přímo odpovídají způsobu jejich využití, ať už se jedná o použití v domácnosti, nebo ve fitness centru. I na tuto problematiku se zaměříme u každého typu pásu. 

Vysvětlení rozdílů mezi druhy běžeckých pásů:

 

Bezmotorový běžecký pás1/ Běžecký pás bezmotorový - nejlevnější modely se pohybují v cenách do 5 000 Kč. Jedná se v podstatě o běžeckou desku usazenou v rámu s možností jejího náklonu, zpravidla ve 3 polohách.

Tyto pásy fungují pouze na principu gravitace, tedy jakmile se člověk na pás postaví, gravitací sjíždí dolů, čím větší sklon, tím více. Zásadní nevýhodou je nemožnost korigovat rychlost, ta z větší míry závisí na hmotnosti člověka a také rychlosti pohybu. Trenažéry jsou ovšem určeny spíše pouze na chůzi, především kvůli krátké běžecké ploše a jejím sklonu.

Tyto běžecké pásy bývají vybavené jednoduchým počítačem měřícím rychlost, čas a ušlou vzdálenost. Konstrukce pásů je ve většině případů menších rozměrů a nedisponuje tak vysokou nosností jako dražší modely. Jsou tak ideální pro začínající a nenáročné uživatele. Ovšem jako i u jiných trenažérů je i zde hlavním úskalím výška a hmotnost uživatele. Proto vyšším osobám a na náročnější trénink bychom tento typ běžeckých pásů nedoporučili právě z důvodu krátké běžecké plochy a nízké nosnosti.

 

formerfit alpine hill2/ Běžecké pásy bezmotorové magnetické - jsou konstrukčně velmi obdobné jako předchozí skupina pásů. Běžeckou plochu lze také zpravidla nastavit do několika různých poloh a tím měnit náklon, navíc disponují 1 až 2 setrvačníky s manuálně ovládanou magnetickou brzdou.

Brzdou lze, otáčením manuálního regulátoru, nastavit zátěž a tím si zvolit, jak rychle pod vámi pás "ujíždí". Lze tak simulovat chůzi, případně běh, do opravdu strmého kopce, kde musíte vynaložit hodně energie, aby se pás pohyboval.

Tato skupina běžeckých pásů se pohybuje v cenové hladině od 5 tisíc do 30 tisíc Kč. Podle cenového rozmezí lze poznat, že některé stroje už mají velmi povedenou robustní konstrukci a také prostornější běžeckou plochu a jsou tak vhodné i pro vyšší a těžší osoby. Pásy jsou zpravidla vybavené jednoduchým a přehledným displejem, který vyobrazuje údaje jako čas, rychlost, vzdálenost, kalorie a u některých modelů také tepovou frekvenci.

Bezmotorové magnetické běžecké pásy bychom doporučili především pro náročnější chůzi do kopce a lehký běh, nebo intervalový trénink. V rámci komerčního cvičení jsou profesionálnější modely využívány především pro populární High Energy Aerobic Training, neboli H. E. A. T. trénink. 

 

Běžecký pás Trinfit Gara T800i

3/ Běžecký pás motorový - je nejrozšířenějším typem běžeckých pásů. Jedná se o nejkomfortnější řešení, pás běží automaticky nastavenou rychlostí, kterou lze plynule regulovat z ovládacího panelu. Můžete také využít přednastavených programů, které automaticky upravují rychlost (v některých případech i sklon) podle předem vytvořené křivky. U dražších pásů naleznete také programy řízené podle tepové frekvence (HRC), uživatelské programy také možnost propojení s tréninkovými aplikacemi přes Bluetooth.

Lepší modely mají i elektronickou změnu sklonu pásu, levnější běhátka mají ještě náklon řešený manuálně.

Nevýhodou motorového běžeckého pásu může pro někoho být nutnost síťové přípojky v dosahu stroje, jejich vyšší hmotnost a samozřejmě i cena při kvalitním provedení. Ceny tohoto typu běžeckého pásu začínají na hranici vyšších jednotek tisíc Kč a pohybují se až do stovek tisíc podle způsobu využití (domácí x fitness centra)

Více informací ohledně motorových běžeckých pásů si můžete přečíst v našem nákupním rádci "JAK VYBRAT BĚŽECKÝ PÁS".

 

Lamelový pás nohrd4/ Lamelové běžecké pásy

Speciální kategorií bezmotorových běžeckých pásů jsou lamelové běžecké pásy, které také nemají elektronickou regulaci rychlosti a není je nutné připojení do elektrické sítě. Rychlost pohybu závisí čistě na pohybu uživatele, čím blíže ke přední hraně a větší rychlostí se pohybujete, tím rychleji se pohybuje běžecká kurta.

Některé modely disponují také magnetickou brzdou, pomocí které si můžete navolit odpor běžecké plochy a tím například simulovat prudké stoupání do kopce. Tyto pásy vyhledávané především pro dynamické běhy a krátké sprinty pro rozvoj výbušnosti.

Tyto běžecké pásy jsou vhodné především do profesionálních fitness center a sportovních klubů, ovšem některé naleznou také uplatnění jako funkční a designový doplněk domácnosti nebo kanceláří. Jak už napoví místo využití, pásy mají velmi robustní konstrukce a prostornou běžeckou plochu. Cena tohoto typu běžeckého trenažeru začíná na hranici 80 tisíc Kč.

Lamelové pásy jsou ideální pro trénování sprintů, dynamiky, běhu do kopce, intervalové tréninky, ale taky na chůzi. Pro tyto účely bývají pásy vybaveny přehlednými LCD displeji, které zobrazují základní údaje o tréninku (rychlost, čas, vzdálenost, kalorie případně tepovou frekvenci) a také nabízí tréninkové programy a režimy např. pro intervalové trénování. Vybrané modely také umožňují propojení s tréninkovými aplikacemi přes Bluetooth.

 


Široký sortiment námi nabízených modelů najdete v našem e-shopu v sekci Běžecké pásy.


Pokud byste s výběrem běžeckého pásu potřebovali poradit, neváhejte se obrátit na naše specialisty, kteří jsou vám k dispozici v pracovní dny od 9,00 do 18,00 hodin na naši zákaznické lince 602 119 550

 

Přejeme vám šťastnou ruku při výběru vašeho trenažéru a věříme, že vám pomůže upevnit vaše zdraví a dosáhnout vašich cílů.  Váš specialista na fitness - Fitham.cz 

 

Fitness prodejna LiberecBěžecké pásy prodejna Liberec

 

 

 

 

 

 

 

 

Podívejte se na rady našich profesionálů jak správně běhat na běžeckém pásu.

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět