Přijďte si vyzkoušet fitness trenažéry na největší showroomy v ČR. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Elektrokola NÁBOJOVÉ POHONY

Jaké typy pohonů se dnes na trhu objevují?

Elektromotor v náboji zadního kola

Zásadní výhoda spočívá v lepším přenosu točivého momentu-v terénu nehrozí prokluzování a na silnici nabízí vyšší okamžitou přípomoc. Dále jej mohou ocenit cyklisté, kteří chtějí jezdit také často bez asistence motoru a pomoc elektrokola zapínat pouze do náročných výjezdů, nebo v nepříznivém počasí(děšti, protivětru, apod..) V takovém režimu má zadní motor poměrně velkou výhodu, jelikož disponuje volnoběžkou a neklade při šlapání bez přípomoci téměř žádný odpor. Nevýhodou je však nerovnoměrné vyvážení kola, což klade větší nároky na komponenty v zadní části kola a má za následek méně plynulé dávkování výkonu a tím i nižší výdrž..Pokud však plánujete ježdění převážně po silnici, či v mírném terénu, pak může být zadní elektropohon ideální volbou s ohledem na poměr ceny a výkonu kola.

 

 

Pohon APACHE POWER SILENT PLUS

Apache Power Silent patří k ověřeným a dlouhodobě používaným pohonným systémům značky APACHE a jejich elektrokol. Mají v nabídce dva typy motorů a to řadu SILENT PLUS a SILENT BASIC.

Pohon APACHE POWER SILENT PLUS disponuje nábojovým motorem BAFANG zapletený ve středu zadního kola, nejvyšší točivý moment dosahuje až na pětačtyřicet newtonmetrů. Je to taková hodnota, která se blíží síle některých středových pohonů a mnohé z nich dokonce překonává. Jmenovitým výkon motoru je dvě stě padesát wattů s možností přepnutí do takzvaného OFF road režimu, který přidá dalších sto wattů navíc. Jezdec má také možnost upravit výkon motoru pro jednotlivé jízdní režimy. K ovládání systému slouží kompaktní, ale zároveň velmi dobře čitelný displej Apache Power Codac napěchovaný mnoha užitečnými funkcemi.

Upozornění: OFF road režim s výkonem motoru nad 250 W je možné využívat pouze mimo veřejné komunikace.

 

  • Točivý moment motoru: 45 Nm
  • Dojezdová vzdálenost: až 130 km (576 Wh) / 100 km (468 Wh)
  • Hmotnost motoru: 3,2 kg
  • Kapacita baterie: 576 Wh (16 Ah) / 468 Wh (13 Ah)
  • Hmotnost baterie: 3,1 kg (576 Wh) / 3 kg (468 Wh)

 

 

 

Pohon APACHE POWER SILENT BASIC

Pohon APACHE POWER SILENT BASIC je nepoužívanějším pohonným systémem v sortimentu značky APACHE. Je výsledkem dlouhodobého vlastního vývoje a nabízí ten nejlepší poměr ceny a výkonu ve své kategorii. Tento modulární systém pohonu vyhovuje široké poptávce po různých typech elektrokol napříč všemi cenovými úrovněmi střední třídy.

Elektromotor je v tomto případě zapletený ve středu předního nebo zadního kola, na výběr je z několika typů baterií s různými kapacitami. K ovládání motoru slouží multifunkční LCD displej Apache Power Codac, u nejdostupnějších modelů pak jednoduchý LCD panel.

Systém Apache Power pohání na dvě desítky různých elektrokol Apache, od horských kol přes krosová, trekingová a městská. Zatímco řada Basic zůstává vyhrazena nejdostupnějším modelům, komfortní řada Silent otevírá cestu do vyšších pater naší nabídky. Řada Silent využívá takzvanou sinusovou technologii řízení, vyznačuje se velmi tichým projevem, efektivnějším využitím energie a tím pádem také širším dojezdovým okruhem na jedno nabití.

Ať už hledáte elektrokolo pro dojíždění za prací, cykloturistické výlety nebo aktivní vyjížďky v terénu, z nabídky elektrokol s tímto pohonným systémem si jistě vyberete dobře.

 

  • Točivý moment motoru: 32 Nm
  • Dojezdová vzdálenost: až 110 km (468 Wh) / 80 km (374 Wh)
  • Hmotnost motoru: 2,5 kg
  • Kapacita baterie: 468 Wh (13 Ah) / 374 Wh (10,4 Ah)
  • Hmotnost baterie: 3,2 kg (468 Wh) / 2,8 kg (374 Wh)

 

 

                                             Další kapitola článku   >>> 
Navštivte 4 největší showroomy v ČR
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět
Rozumím

Tyto stránky využívají soubory cookie, používáním tohoto webu souhlasíte s jejich použítím. Více informací