Prozkoumejte okolní cyklostezky na elektrokolech pro rok 2024, vydejte se na výlet do přírody, nebo si zahrajte stolní tenis na zahradě. My jsme na léto připraveni, a vy?

Jak běhat v zimě?

22. 01. 2019

Také sledujete, že ve svém okolí potkáváte čím dále více běžců? Je to přirozené, běh je jedním ze základních pohybů člověka a provází nás tisíce let. Lidé si čím dál více uvědomují hodnotu svého zdraví a potřebu pohybu, a běhání je jedním z nejdostupnějších sportů. Má ale jednu velkou nevýhodu – je závislé na počasí…

 

Co tedy dělat, když nastává zima a vy se nechcete zranit na zledovatělém chodníku? Nechcete mít omrzlé tváře nebo ruce od mrazu? Vadí Vám studený vzduch? Pokud si nemůžete dovolit tříměsíční přesun do jižních zemí, je běhání na běžeckém pásu v tomto ročním období nejdostupnějším řešením. Zůstane Vám fyzická kondice, počet naběhaných kilometrů se zvýší a navíc běháte v pohodlí domova. Vyhnete se také dobrodružství v podobě strachu z tmavých koutů či skoků do příkopu při těsně projíždějících autech, jejichž řidiči Vás sotva vidí.

 

410i produkt

Na běžeckém pásu můžete trénovat úplně stejně jako venku. Dají se na něm odběhat všechny běžecké tréninky, vytrvalostní běhy, tempové běhy, rychlost i běh do kopce. U dražších „běhátek“ můžete dokonce trénovat i běh z kopce. Na běhátku si můžete navolit z celé škály programů. Můžete běhat například podle tepové frekvence, kdy senzory jsou umístěny přímo na madlech trenažeru, nebo je propojeno s hrudním pásem. Běhat však můžete nejen na tepovku, ale i na čas, který si přednastavíte a Vy nemusíte myslet na to, jestli jste si nevybrali moc dlouhou trasu. Jestli chcete trénovat na nějaký blížící se závod v terénu, běh do vrchu, nebo na Váš oblíbený kopec a znáte předem délku a profil tratě, pak není problém toto vše nastavit v programu na běhátku. Nebo můžete běhat „jen tak“ a korigovat si rychlost dle potřeby. Na moderních běhátkách zpravidla jen jedním tlačítkem. Chcete potrénovat intenzivněji? Nastavte si hodnotu výšky 3 a po minutě ji změňte na 7, pak se třeba vyklusejte po rovince. Běhání na běhátku může být stejná zábava jako venku.

 

Nordictrack T14.0 běžecká plocha 1

 

Rozdíl v běhání na běhátku a venku je zejména v tom, že pás pruží a u moderních běhátek tak zatěžujete Váš pohybový aparát podstatně méně, než-li běháním po asfaltu. Výhodou je také to, že nemusíte v ruce nebo na zádech nosit láhev s pitím, ale můžete si ji odložit do připravených držáků. To oceníte obzvlášť, pokud chcete hubnout a běháte náročnější tréninky s vyšší mírou pocení. Zpříjemnit běh si můžete i hudbou přímo z reproduktorů na běhátku. Většina moderních běžeckých pásů umožnuje sklopení běžecké plochy, takže Vám v domácnosti nezaberou mnoho místa. A navíc, samotný chod pásu není hlučnější než-li tichý vysavač. Samozřejmě pokud na něm budete běhat ve 3 hodiny ráno, nebude Vaše rodina příliš nadšená.

 

 

onglet-ifit-coach_1Vedoucí postavení v tréninkových aplikacích mají americké značky NordicTrack a ProForm. Tyto běžecké trenažéry přicházejí s úplně novým rozměrem domácího běhání. Díky aplikaci iFIT připojené přes tablet či přímo na dotykovém displeji trenažeru si můžete navolit vlastní trasu – třeba na Novém Zélandu, v Číně či evropských městech. Už jste někdy byli na Havaji? Chcete vidět, kde se točil film Jurský park? Vše je možné. Běhání si užijete a budete se těšit na další trénink. Běhátko Vás překvapí i tím, že se bude automaticky měnit sklon podle navolené trasy. Ve vyšší verzi aplikace Vás na trénincích může dokonce doprovázet i trenér, který Vám současně pomůže i s Vaším stravovacím režimem! Jste soutěživí? Navolte si trasu a otestujte svou kondici a rychlost! Soutěžit s Vámi mohou lidé po celém světě či ve Vašem okolí. A navíc běhátka jsou designově velmi povedená, podívejte se zde.

Podívejte se také na rady našich profesionálů: Jak běhat na běžeckém pásu a jak správně Vybrat běžecký pás.

 
Hodně šťastných zimních kilometrů přeje

 

Váš Fitham

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět