Prozkoumejte okolní cyklostezky na elektrokolech pro rok 2024, vydejte se na výlet do přírody, nebo si zahrajte stolní tenis na zahradě. My jsme na léto připraveni, a vy?

Jak cvičit na veslovacím trenažéru?

22. 01. 2024

Veslovací trenažér je vynikajícím nástrojem pro cvičení v pohodlí domova. Věrně simuluje pohyby při veslování, které umožňují efektivně procvičovat jak horní, tak dolní část těla. Pravidelným cvičením na veslovacím trenažéru podpoříte nejen redukci hmotnosti, ale také přispějete k odstranění bolesti zad a zpevnění svalů. Cvičení na veslovacím trenažéru je vhodní pro ženy i pro muže ve všech věkových kategoriích.

Jaké jsou výhody cvičení na veslovacím trenažéru?

  • Posílíte kardiovaskulární systém. Dochází ke stimulaci oběhového systému a posilujete srdce.
  • Zlepšíte činnost dýchacího systému a zapracujete na své kondici.
  • Zpevníte klouby a vazy.
  • Zhubnete a vyrýsujete postavu. Veslovací trenažér je na hubnutí ideální, jelikož je potřeba naložit větší množství energie.
  • U veslování zapojíte celé tělo, zároveň jde o náročnější aktivitu – dochází ke zlepšení držení těla.

Jak na veslovacím trenažéru správně cvičit?

  1. Výchozí (startovní) pozice – Nohy nechte skrčené, paže natažené dopředu a tělo v mírném předklonu. Záda jsou rovná a ramena před kyčlemi. Madla uchopte nadhmatem.
  2. Rozjezd – První pohyb provádějte hlavně spodní částí těla. Paže nezapojujte, trup mějte zafixovaný v mírném předklonu s rovnými zády. Zapřete se proti opěrkám trenažéru.
  3. Zapojení trupu – Jakmile se nohy dostanou do poloviny svého pohybu, přidá se k aktivitě trup. Začněte se zaklánět vzad pohybem z kyčlí a bederní páteře. Záda zůstávají rovná. Paže stále nepracují.
  4. Zapojení paží – Nyní dochází k zapojení paží. Pokud jsou nohy už skoro natažené a trup prochází kolmou pozicí, paže začínají přitahovat madlo ke spodní části hrudníku.
  5. Návrat do původní pozice – fáze odpočinku. Fáze by měla být dvakrát pomalejší než samotný záběr.

Přemýšlíte o veslovacím trenažéru? Podívejte se na naši nabídku v kategorii Veslovací trenažéry. S výběrem vám poradí náš přehledný nákupní rádce, můžete se také zastavit na některé našich prodejen v Praze, Brně, Liberci nebo Plzni a trenažéry si i vyzkoušet.

Navštivte naše pobočky, naši specialisté Vám rádi poradí
Nevíte si rady s nákupem?
Navštivte nákupního rádce Prohlédněte si rady a tipy na nákup
Zavolejte nám Rádi Vám telefonicky poradíme 602 119 550
Zanechte nám na sebe kontakt Také nám můžete na sebe zanechat telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět